Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЗАСОБИ ДОГЛЯДУ ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМИ (використання одноразових підгузників при догляді за новонародженими та дітьми раннього віку)

ЗАСОБИ ДОГЛЯДУ ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМИ (використання одноразових підгузників при догляді за новонародженими та дітьми раннього віку)

Назва:
ЗАСОБИ ДОГЛЯДУ ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМИ (використання одноразових підгузників при догляді за новонародженими та дітьми раннього віку)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
ЗАСОБИ ДОГЛЯДУ
ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМИ
(використання одноразових підгузників при догляді за новонародженими та дітьми раннього віку)


Різні періоди розвитку дітей характеризуються певними анатомо-фізіологічними особливостями всіх систем їхнього організму. Новонарод-жені, діти грудного та ясельного віку потребують особливої турботи та на-лежного гігієнічного нагляду.
Пелюшки, багаторазові марлеві підгузники, одноразові підгузники — що для малюка найкраще, на чому зупинитися? При виборі засобів особистої гігієни дити-ни необхідно виходити з особливостей функцій органів виділення та шкіри дитини.
До органів виділення відносяться нирки, в яких утворюється сеча По сечоводу сеча виводиться в сечовий міхур. Об'єм сечового міхура в новонароджених дітей близько 50 мл, у тримісячному віці він подвоюється, а в рік збільшується в чотири рази І досягає 200 мл.
Довжина сечовипускного каналу в новонароджених хлопчиків 5-6 см, у дівча-ток 0,8-1 см У дівчаток, внаслідок малої довжини сечовипускного каналу. І близь-кості до заднього проходу, в нього можуть легко потрапляти мікроби. Виходячи з цього, при догляді за дівчатками слід, підмиваючи їх, витирати спереду назад, щоб не занести Інфекції Із заднього проходу в сечовипускний канал.
У перші 2-3 дні життя новонародженої дитини сечі виділяється мало, але вона дуже концентрована. Потім кількість її збільшується. Так, на п'ятий день життя протягом доби в різних дітей виділяється від 22 до 222 мл сечі. У кінці першого місяця життя кількість й досягає приблизно 0,33 л, наприкінці року — 0,75 л. На кількість сечі впливають кількість випитої рідини, температура І вологість навко-лишнього середовища, одяг, рухливість дитини.
У перші 3-4 дні життя сеча виділяється невеликими порціями (15-30 мл), але дуже часто до 20-25 разів на добу. Наприкінці першого року життя сеча виділяється більшими порціями (30-40 мл), але рідше (15-20 раз за добу). Отже, для забезпечення комфортних умов життєдіяльності дитини кількість підгузників, потрібних для її догляду, необхідно розраховувати, виходячи з віку дитини. І особ-ливостей кількості сечі, що виділяє організм дитини, і частоти й виділення
Щоб правильно використовувати речі особистої гігієни дитини, потрібно також знати і враховувати особливості шкіряних покривів малюка. Шкіра у дитини є важ-ливим, але дуже вразливим захисним органом, який теж відноситься до системи виділення. Площа шкіряного покриву, що припадає на один кілограм ваги тіла, у дитини в 2-3 рази більша, ніж у дорослого (у новонародженого - 704 см2/кг, а у дорослих — 291 см2/кг). Більша площа шкіряного покриву у дитини зумовлює більш високий рівень обмінних процесів, а також значно швидше й охолодження або пе-регрівання. Дитяча шкіра ніжна, вона містить багато кровоносних та лімфатичних судин, роговий шар й дуже тонкий. Все це сприяє активному виділенню через шкіру вологи та солі, газообміну та обміну речовин. Підшкірна клітковина дитини ран-нього віку містить значну кількість жиру. Епідерміс у малят слабко поєднаний вла-сне зі шкірою та легко відшаровується. Морфологічна незрілість дитячої шкіри в поєднанні з недостатністю місцевого імунітету зумовлює легку вразливість шкіри, схильність її до прілості, мацерації і проникнення інфекції, а також своєрідність перебігу шкіряних хвороб у дітей, особливо найменшого віку.
Нервові закінчення шкіри дитини пов'язані з центральною нервовою систе-мою та й вегетативними відділами. Тому, наприклад, температурні впливи навіть на незначну ділянку шкіри можуть рефлекторно впливати на стан організму ди-тини в цілому.
Потові залози дитини починають розвиватися з 2-3-х місяців, але функціонують недостатньо з огляду на більшу, ніж у дорослих, площу шкіряного покриву та недостатність потовиділення терморегуляційна функція організму дитини зниже-на. Ось чому малюк легко перегрівається та переохолоджується.
Сальні залози добре функціонують навіть у новонароджених.
Усі ці особливості організму дитини в залежності від різноманітних факторів механічних — структура тканини пелюшок, підгузників, фізичних — вологість, тем-пература повітря, хімічних — аміак, ферменти травлення, солі жовчних кислот, мікробних - можуть призводити не тільки до подразнення шкіри дитини, але І до токсичного впливу на високочутливу дитячу шкіру, що виражається у розвитку пе-люшкового дерматиту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЗАСОБИ ДОГЛЯДУ ЗА НОВОНАРОДЖЕНИМИ (використання одноразових підгузників при догляді за новонародженими та дітьми раннього віку)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок