Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основи військової гігієни. Коротка характеристика польових жител

Основи військової гігієни. Коротка характеристика польових жител

Назва:
Основи військової гігієни. Коротка характеристика польових жител
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,40 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат з гігієни
На тему:
Основи військової гігієни. Коротка характеристика польових жител


Основи військової гігієни. Коротка характеристика польових жител
Заслони і заслони-навіси застосовують для укриття від вітру та атмосферних опадів, а по можливості розведення багаття — і для обігріву людей. Вони мають вигляд вертикальних або нахилених стінок із жердин, хмизу і брезенту чи плащ-наметів, що спираються на дерева чи кобилиці з жердин із перекладинами. Заслони-навіси можуть бути одно і двоскатними. Підлоги в них настеляють гілка-ми, глицею, мохом, травою чи соломою. Вони призначені для 10-20 осіб (із розрахунку 0,5 м2 на людину).
Курені більш надійно, ніж заслони, захищають від непогоди. їх роблять двоскатними або конусоподібними. Місткість куренів приблизно така ж, як і зас-лонів-навісїв. Двоскатні ку-рені (рис. 15.4) мають як кістяк дві прямокутні рами з жердин, що встановлюються, як і навіси. Вхідний отвір зак-ривають плетеним щитом з хмизу чи плащ-наметом. Ко-нусоподібні курені роблять Із жердин, які зв'язують на вер-шині й заплітають гілками. У центрі влаштовують заглиб-лення для багаття. У куренях можна встановити найпрос-тіші нари. Підлогу в них та-кож вимощують гілками, сіном, соломою тощо.
Сніго-крижані будівлі споруджують з крижаних блоків у виг-ляді куренів чи накритих ям. Всередині їх облаштовують дошками, брезентом, солом'яними матами тощо. У стінах роблять вентиляційні канали, вставляють вікна. У підлозі видовбують дренажні канави, які закінчуються ямками для збору талої води. У центрі ставлять жарові обігрівачі. З метою збереження тепла зовнішній отвір входу (лазу) доцільно облаштовувати нижче рівня підлоги. Для відпочин-ку людей обладнують нари з підручних матеріалів. Температура повітря в таких будівлях може підтримуватися від +6 до +8 "С і більше, але тоді підвищується вологість повітря і посилюється танення снігу.
Землянки є одним із найзручніших типів польових осель. Із досвіду війн, особливо Другої світової, в них можна створювати більш оптимальні гігієнічні умови, в тому числі й мікроклімат, по-рівняно з іншими польовими спорудами. Землянки можна добре замаскувати від повітряного та наземного спостережень. Вони є досить міцними і можуть захищати від осколків, вогню стрілецької зброї, певною мірою - від ударної хвилі, світлового випромінювання і проникаючої радіації ядерного вибуху. При застосуванні против-ником отруйних речовин землянки можуть бути загерметизованї й перетворені таким чином у сховища. Для їх облаштування бажано вибирати сухі підвищені ділянки місцевості з піщаним грунтом. Землянки поділяються на глибокі, напівглибокі, косогірні й наземні. Місткість цих польових будівель коливається від 10 до 40 осіб при висоті 2,2-2,5 м і площі підлоги на 1 людину 1,8-2,0 м2.
Конструктивно землянки будують з підручних матеріалів або елементів збірного типу (рис. 15.5). В першому випадку опорною конструкцією є каркас з накатника, укладеного на прогони й опорні стояки. На нього накладають шар гілок, м'якої глини або руберойду, далі шар землі, потім шар глини, листя і гілок, землі, і останнім є шар дерну. Загальна товщина перекриття досягає 30-50 см. Підлогу найкраще викласти дошками чи жердинами або залишити земляною.
Збірні землянки типової конструкції складаються з каркаса — дерев'яних рам і стінових, віконних та покрівельних щитів. У тор-цевій частині землянки встановлюють двері з тамбуром, який за-безпечує економію тепла, зниження рівня зовнішнього шуму та підвищення ступеня захисту від ударної хвилі. При необхідності створюють гідроізоляцію, найчастіше у вигляді глиняного замка по периметру стін, а також викопують неглибокі дренажні канави всере-дині землянки з ямками для збору води у кутах, а також водозбір-ними або водопоглинаючими криничками ззовні землянок. Землян-ки обігрівають чавунними або цегляними пічками. Для вентиляції влаштовують припливні канали, витяжні шахти або аератори вздовж гребеня даху, що забезпечує в землянці достатній повітрообмін.
Влітку землянки добре захищають від спеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Основи військової гігієни. Коротка характеристика польових жител

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок