Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів живота

Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів живота

Назва:
Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів живота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,84 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів живота


У новонароджених ці м'язи пропорційно довші, ніж у дорослих, оскільки у немовлят органи живота більш об'ємні. Фасція ділянки пупкового кільця розвинена слабо, і тому у новонароджених та дітей перших років життя часто бувають пупкові грижі. У 3 % новонароджених у внутрішнє пахвинне кільце вростає відросток очеревини, що сприяє утворенню пахвинних гриж.
Прямий м'яз живота може бути різної ширини, мати різну кількість сухожилкових перемичок. Пірамідальний м'яз часто буває відсутній з одного або обох боків. Зовнішній та внутрішній косі м'язи іноді мають різну кількість зубців, або між зубцями є сполучнотканинні перемички. Поперечного м'яза може не бути з одного або обох боків, а іноді в ньому спостерігають додаткові пучки. Квадратний м'яз поперека варіює за кількістю зубців, а також за місцем початку та прикріплення.
Фасції та деякі топографічні особливості стінок живота. Вітчизняні дослідники розрізняють три основні фасції живота: поверхневу, глибоку, або власну, та внутрішньочеревну.
Поверхнева, або підшкірна, фасція (fascia superficialis) — найбільш виражена в нижньому відділі передньої стінки живота. Над лобковим зрощенням вона потовщується і утворює прашрподібну зв'язку статевого члена, яка поділяється на дві ніжки, що розміщуються з обох боків члена і вплітаються в його поверхневу фасцію. Від лобкового зрощення вниз відходить також підвішуюча зв'язка статевого члена, що продовжується в білкову оболонку печеристих тіл, а в жінок — підвішуюча зв'язка клітора, яка переходить у його фасцію
Власну фасцію живота (fascia abdotninis) поділяють на три пластинки: поверхнева пластинка покриває передню поверхню зовнішнього косого м'яза живота, середня розміщена між зовнішнім та внутрішнім косими м'язами живота, глибока знаходиться між внутрішнім косим і поперечним м'язами живота.
Внутрішньочеревна фасція (fascia endoabdominalis) вистеляє стінки живота зсередини. За топографією розрізняють такі окремі ділянки фасції: поперечна фасція — найбільша частина внутрішньочеревної фасції, що вкриває внутрішню поверхню передньобічної стінки живота; діафрагмальна, яка лежить на нижній поверхні діафрагми, та квадратна фасція, що вкриває спереду квадратний м'яз поперека.
Біла лінія живота (linea alba) — сухожилковий утвір, що розміщується по серединній лінії передньої стінки живота між при-середніми краями прямих м'язів і простягається від мечоподібного відростка до лобкового зрощення. (Відомий анатом І. Гіртль назвав її місцем зустрічі всіх сухожилків і фасці й живота). У верхньому відділі лінія має ширину 15—20 мм, а в нижній частині різко звужується до 10 мм. Приблизно посередині білої лінії знаходиться пупкове кільце (anulus umbilicalis), через яке у внутрішньо утробному періоді проходять судини. Звичайно кільце заростає щільною сполучною тканиною. Особливістю білої лінії є те, що в деяких місцях між сухожилковими пучками е невеликі отвори, заповнені жировою тканиною. Ці отвори, а також пупкове кільце можуть бути місцем утворення пупкової грижі та гриж білої лінії. В нормі крізь ці отвори проходять судиш.
Правий та лівий прямі м'язи живота лежать в однойменній піхві, яка утворена апоневрозами трьох широких м'язів черевної стінки. У піхві розрізняють передню та задню пластини. Передня пластина у верхніх двох третинах утворена апоневрозами зовнішнього косого м'яза та переднім листком розщепленого апоневроза внутрішнього косого м'яза живота, а в нижній третині — апоневрозами трьох м'язів (зовнішнім та внутрішнім косими м'язами, а також поперечним м'язом живота).
Задня пластина піхви прямого м'яза у верхніх двох третинах утворена апоневрозом поперечного м'яза та заднім листком розщепленого апоневроза внутрішнього косого м'яза живота, а в нижній третині — тільки поперечною фасцією.
Пахвинний канал (canalis inguinalis) — коса щілина 40—50 мм завдовжки, що розміщується над пахвинною зв'язкою (рис. 1а). Власне каналу не існує, оскільки у чоловіків він заповнений сім'яним канатом, а у жінок — круглою зв'язкою матки, У пахвинному каналі розрізняють чотири стінки: передню — апоневроз зовнішнього косого м'яза живота, задню — поперечну фасцію, нижню — жолоб пахвинної зв'язки і верхню — нижній край внутрішнього косого та поперечного м'язів живота.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів живота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок