Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пологовий травматизм матері

Пологовий травматизм матері

Назва:
Пологовий травматизм матері
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,30 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Пологовий травматизм матері


Розрізняють пошкодження зовнішніх статевих органів промежини, піхви. Шийки матки, тіла матки, сечовивідних шляхів, кишечника, зчленувань тазу.
Розриви промежини – одне із найбільш частих ускладнень пологів. Вони зустрічаються в середньому у 10 % жінок частіше в перших родах під час прорізування голівки, рідше – плечиків плоду.
Етіологія. Причинами розривів можуть бути: висока промежина, ригідність тканин, наявність на промежині рубця, на місці розриву в попередніх пологах великий плід (особливо великі розміри голівки), швидке прорізування голівки, розгинальні перед лежання, неправильний захист промежини, а також оперативні втручання (акушерські щипці, екстракція плоду за тазовий кінець).
Розтягнення тканин промежини навіть при сприятливих умовах можливе тільки до певних меж. Так, встановлено, що в момент прорізування голівки промежина розтягується, так що її висота в цей момент в два рази перевищує початкову. Це межа розтягнення тканин промежини. Якщо розтягнення продовжується, відбувається розрив.
Патогенез. Просуваючись по родовому каналі передлегла частина, досягнувши тазового дна, в се більше тисне на нього і розтягує. Внаслідок цього порушується кровообіг в м’яких тканинах. Спочатку порушується кровообіг в венах, внаслідок тонкості їх стінок, легкої здавлюваності і більш зовнішнього порівняно з артеріями розташування. Це порушення венозного кровообігу виражається в синюшності промежини (рання ознака загрози її розриву). В результаті наступає переповнення вен кров’ю, а потім і проходження рідкої частини крові в оточуючу клітковину – починається набряк промежини, який проявляється в блиску тканини промежини – це друга ознака загрози розриву.
Дальший тиск передлеглої частини на промежину приводить до надмірного її розтягнення і здавлення артеріальних судин. Тепер порушується притік і артеріальної крові, що приводить до обезкровленню промежини, яка проявляється в її побліднінні – третя ознака загрози розриву.
Клінічна картина.
Розрізняють самовільний і насильницький розрив промежини. Останній виникає внаслідок неправильного захисту промежини, оперативних втручань.
Розрізняють три ступені розриву промежини. До першого ступеня відносять розрив шкіри промежини і слизової вагіни, порушення задньої спайки
До другого ступеня пошкодження шкіри та м’язів промежини, крім зовнішнього сфінктера прямої кишки.
Розрив третього ступеня – порушення цілісності всіх зазначених тканин і зовнішнього сфінктера прямої кишки (неповний розрив) та стінки кишки (повний розрив).
Симптоматологія. Основним симптомом розриву промежини є кровотеча. На 3-4 день після пологів розірвані тканини інфікуються. При повних розривах промежини спостерігається нетримання газів і калу.
Профілактика. Правильне ведення пологів особливо в період вигнання. Особливе значення мають добре проведена психопрофілактична підготовка вагітних до пологів, яка знижує процент розривів промежини завдяки виконанню потрібних з акушерської точки зору прийомів і спокійній поведінки роділлі під час прорізування голівки. Важливе значення має і правильна акушерська допомога. Якщо є поблідніння і переростягнення промежини, слід попередити розрив (перинеотомія або епізіотомія).
Лікування полягає у пошаровому відновленні цілісності тканин.
Операція зашивання розривів промежини відбувається після народження посліду під місцевою анестезією або загальним наркозом. Слід дотримуватися правил асептики і антисептики.
При розриві І ступеня слизову вагіни зашивають кетгутом, починаючи з верхнього кута рани (шви накладаються пошарово). При ІІ ступені – накладають погружні шви на м’язи промежини, потім вузлові на стінки вагіни і на кінець вузлові шовкові шви на шкіру промежини. Знімають шви на 5 день.
При повних розривах промежини операцію проводять під загальним наркозом.
Спочатку зашивають стінку розірваної кишки, потім сфінктер дальше заливають як при ІІ розриві промежини.
Догляд за швами полягає у тому, що слідкують, щоб промежина була сухою, шви обробляють 1 % розчином йоду або 1 % розчином брильянтового зеленого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Пологовий травматизм матері

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок