Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Фізіологія пологів. Знеболювання пологів

Фізіологія пологів. Знеболювання пологів

Назва:
Фізіологія пологів. Знеболювання пологів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,48 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Фізіологія пологів. Знеболювання пологів


Вивчення біомеханізму пологів при передньому і задньому видах потиличного передлежання є базовою темою для курсу з акушерства. Точне знання біомеханізму пологів сприяє клінічному розумінню перебігу та ведення пологів, що в клінічному результаті допомагає уникнути ускладнень з боку матері та плода і сприяє зниженню перинатальної, материнської захворюваності та смертності.
Пологи – фізіологічний процес, при якому відбувається вигнання з матки плоду, плаценти з оболонками та навколоплідними водами. Фізіологічні пологи (partus maturus normalis) настають у середньому після 10 акушерських місяців (280 діб, або 40 теж) вагітності, коли плід стає зрілим і цілком здатним до позаутробного існування, тобто момент настання пологів деякою мірою запрограмований.
Механізм ініціації пологів повністю не визначено. Важлива роль у розвитку пологової діяльності належить нейрогуморальним і гормональним системам вагітної, фетоплацентарного комплексу, біофізичним і морфологічним механізмам.
Наприкінці вагітності і на початку пологів у жінки переважають процеси гальмування в корі великого мозку і підвищення збудливості підкіркових структур (гіпоталамо-гілофізарної системи, лімбічного комплексу), спинного мозку. У вагітних формується основа пологової домінанти, яка характеризується посиленням реакцій на інтероцептивні подразники з шийки матки і ослабленням або відсутністю реакцій на екстероцептивні подразники, що є необхідною умовою для неускладненого перебігу пологів.
Для розуміння патогенезу пологової діяльності важливим є знання інервації матки. У процесі пологів має значення подразнення рецепторів матки і пологових шляхів. В міру залучення в процес нових рецепторів змінюються сила і частота скорочень матки, а надалі приєднуються скорочення поперечносмугастої мускулатури (потуги). Характер і ступінь виразності різноманітних рефлекторних реакцій багато в чому залежать від впливу на нервову систему гуморальних і гормональних чинників а також від тонусу симпатичного і парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи.
Матка має симпатичну, або адренергічну (переважно тіло), і парасимпатичну, або холінергічну (переважно шийка), іннервацію. У тілі матки існують здебільшого а і р-адренорецептори, в нижньому сегменті – М-холіно- і D-серотоншорецептори, в шийці матки – хемо-, механо- і барорецептори. Активація -адренорецепторів здійснюється за допомогою естрогенів, катехоламінів, а також простагландинів, окситоцину, серотоніну, гістаміну, кінінів та інших біологічно активних речовин тономоторної дії, рівень яких зростає у сироватці крові матері перед пологами. -адренорецептори чинять протилежну дію на міометрій (зниження тонусу, збудливості та скоротливої діяльності матки) і підлягають впливу прогестерону.
Протягом останніх двох тижнів перед пологами підвищується рівень естрогенів і знижується рівень прогестерону в крові матері (усунення прогестеронової блокади міометрію). Зменшення продукції прогестерону приводить до активізації спонтанної маткової активності.
Під час скорочень матка відчуває різко виражений вплив із боку холінергічної системи, а у всіх інших частинах організму виявляється чітко виражена симпатикотонія (підвищення артеріального тиску, тахікардія, розширення зіниць, посилення потовиділення, посилення дермографізму й ін.).
При пологах, що фізіологічно протікають, під впливом визначеної кількості медіаторного ацетилхоліна наступають скорочення маткової мускулатури, руйнація ацетилхоліна холінестеразою супроводжується поступовим падінням хвилі скорочення. Такі скорочення матки виникають тільки з'явиться нова порція ацетилхоліна; Якщо порушується механізм своєчасної, ритмічної руйнації ацетилхоліна, то внаслідок затримки останнього в зіткненні з гангліозними клітинами незабаром ефект порушення нервово-м'язового апарата замінюється депресивним ефектом - скорочення матки слабшають або припиняються.
Існує декілька гіпотез початку пологів: 1) зниження рівня прогестерона; 2) оксітоцинова теорія; 3) зміни плодово-материнського зв'язку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фізіологія пологів. Знеболювання пологів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок