Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Канцерогенез

Канцерогенез

Назва:
Канцерогенез
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,38 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Канцерогенез.
Канцерогенез - це процес розвитку пухлин будь-якого типу. Остання стадія пухлинного зростання, з видимими проявами, маніфестація одержав назву малігнізациі ( озлакочествленіє). Загальні ознаки малігнізації:
1. Клітка придбаває здібність до безконтрольного, нестримного розмноження, розподілу
2. Гіперплазія паралель з безконтрольним діленням клітин, спостерігається порушення диференціювання, залишається незрілою, молодою ( ця властивість називається анаплазієй).
3. Автономність ( незалежний від організму), від контролюючої, регулюючої процеси життєдіяльності стимулів. Чим швидше росте пухлина, тим як правило менш діфференцированни клітини і більше виражена автономність пухлини.
4. Доброякісна пухлина характеризується порушенням проліферації, немає порушення диференціювання, при зростанні доброякісної пухлини клітини просто збільшуються в кількості, розсовуючи або здавлюючи навколишні тканини. А для злоякісних пухлин характерне так зване інфільтратівний зростання, пухлинні клітини проростають ( як клітини раку) руйнуючи навколишні тканини.
5. Здібність до метастазування. Метастази - це клітини які можуть гематогенним, лімфогенним шляхом розноситися по всьому організму і утворювати вогнища пухлинного процесу. Метастази - це ознака злоякісної пухлини.
6. Пухлинна тканина робить на організм в цілому негативний вплив : інтоксикація, викликана продуктами метаболізму пухлини, розпаду пухлини. Крім того пухлина позбавляє організм необхідних живильних речовин, енергетичних субстратів, пластичних компонентів. Сукупність цих чинників називається раковою кахексією ( виснаження всіх систем життєзабезпечення). Пухлинний процес характеризується патологічною проліферацією ( безконтрольним діленням клітин), порушенням диференціювання кліток і атипізмом морфологічним, біохімічним і функціональним.
Атипізм пухлинних кліток характеризується як повернення до минулого тобто переходом на стародавніші, простіші шляхи метаболізму . існує безліч ознак, що відрізняють нормальні клітини від пухлинних:
1. Морфологічний атипізм. Головною є зміна клітинної мембрани:
У пухлинних кліток зменшується площа поверхні зіткнення, зменшується кількість нексусов - контактів, забезпечуючих адгезівность клітинних мембран, міняється склад мембранних глікопротєїдов - коротшають вуглеводні ланцюги. У клітці починають синтезуватися, невластиві зрілим кліткам ембріональні білки, підвищується кількість фосфотірозінов. Все це приводить і до порушення властивостей контактного гальмування, підвищується лабільність, текучість мембрани. У нормі клітини , вступаючи в контакт один з одним припиняють розподіл ( має місце саморегуляція процесу розподілу). У пухлинних клітках відсутність контактного гальмування приводить до нестримної проліферації.
Біохімічний атипізм. Атипізм енергетичного обміну виявляється в переважанні гліколізу - стародавнішого шляху метаболізму. У пухлинних клітках спостерігається негативний ефект Пастера тобто інтенсивний анаеробний гліколіз при зміні анаеробних умовах на аероби не знижується, а зберігається ( посилення гліколізу в пухлинних клітках обуславліваєт їх високу виживає в умовах гіпоксії). Пухлина активно поглинає живильні речовини. Спостерігається феномен субстратних пасток, який полягає в підвищенні спорідненості ферменту до субстрата ( глюкозі), в пухлинних клітках в 1000 разів підвищується активність гексокиназ. Клітини пухлини є також пасткою для білка що також приводить до кахексії.
Переважання гліколізу приводить до підвищення концентрації молочної кислоти в клітках пухлини, характерний ацидоз, що приводить до порушення життєдіяльності самої клітини ( зона некрозу розташована звичайно в центрі пухлини).
Атипізм регуляції зростання і диференціювання пухлинних кліток. Процеси зростання, диференціювання розподілу в нормі знаходяться під контролем центральної ендокринної регуляції, яка здійснюється соматотропним гормоном, гормонами щитовидної залози, інсуліном. Окрім цих загальних чинників, в кожній тканині існують свої чинники зростання і диференціювання ( чинник зростання епідермісу, тромбоцитарний чинник, інтерлейкін).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Канцерогенез

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок