Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Куріння і захворювання судин. Профілактика.

Загрузка...

Куріння і захворювання судин. Профілактика.

Назва:
Куріння і захворювання судин. Профілактика.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,75 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Куріння і захворювання судин. Профілактика.


1. Тютюн - це культивована рослина роду Nicotiana.
Споживання тютюну в Америці нараховує тисячу років. Є дані, що вже в 1 сторіччі до нашої ери індіанці майя в Центральній Америці палили тютюн на релігійних церемоніях. Сторіччя по тому паління тютюну поширилося на інші частини Північної і Південної Америки. На той час, як у 15 сторіччі прибули європейці, тютюн вирощувався тубільцями в багатьох частинах Америки.
Коли Христофор Колумб прибув у Західну півкулю в 1492 році, деякі члени його екіпажу побачили тубільців, що палили і стали першими європейцями, що зіткнулися із тютюном. По поверненні в Іспанію помітили, що один із членів екіпажу Колумба, Родріго де Херес, палить і за це інквізитори кинули його у в'язницю. Місцеві жителі побачили, що дим виходить із його носа, і вирішили, що він заполонений дияволом.
У 1560 році французький посол у Португалії Жан Ніко (Jean Nicot) відправив тютюнове насіння королеві-матері Франції, будучи впевненим, що тютюн лікує багато хвороб. На честь Ніко тютюновій рослині було дано ботанічне ім'я Nicotiana, а сторіччя по тому слово нікотин також пішло від його імені. Наприкінці 16 сторіччя сер Вальтер Реліг активно пропагував тютюн в Англії. Згодом паління стало популярним у всій Європі.
По мірі того, як споживання тютюну зростало, у деяких країнах намагалися це приборкати. У 1606 році король Іспанії Филип III випустив указ, що обмежував вирощування тютюну. У 1610 році в Японії вийшли укази, спрямовані як проти тих, хто палить, так і проти тих, хто вирощує тютюн. Ще жорсткішим було ставлення до тютюну в Росії, де патріарх відніс паління і нюхання тютюну до категорії смертних гріхів. У 1634 році цар випустив указ проти споживання тютюну, згідно якого палії або продавці тютюну, що попалися вперше, будуть позбавлятися носа. У ряді випадків, при повторному порушенні, винних засуджували до смерті. Папа Римський наказав, щоб люди, що приносять тютюн у Римсько-католицьку церкву, були відлучені від церкви - дим люльок і сигар мішався з пахощами благовоній, а деякі ченці кашляли під час святих пісньоспівань.
У 1604 році король Англії Джеймс I анонімно написав "Протест Тютюну", у якому він грунтовно і яскраво засудив цю речовину. Він завершує його таким описом споживання тютюну: "Звичай огидний для очей, противний для носа, шкідливий для мозку, небезпечний для легень, і цей чорний, смердючий дим, що найбільше нагадує жахливий пекельний дим із пекла".
Зростання популярності тютюну частково пояснювалася тим, що багато хто вважав, що тютюн має позитивні лікувальні властивості. Проте, були й окремі роботи про те, що тютюн шкідливий. В 1761 році англієць доктор Джон Хілл випустив те, що вважається першим клінічним описом випадку раку, викликаного тютюном.
Споживання тютюну здобуло величезний поштовх у 1881 році, коли американцем Джеймсом Бонзаком була запатентована машина для випуску сигарет. Машина, що стала діяти в 1884 році, після поліпшень замінила непродуктивний ручний метод, і такий засіб різко знизив виробничі витрати. До появи сигарет, включаючи самокрутки, споживання тютюну в основному відбувалося у формі паління сигар і трубок, нюхального і жувального тютюну.
2. Паління вб'є приблизно половину тих, хто почне палити в підлітковому віці і буде продовжувати палити протягом життя.
Сорок років епідеміологічних досліджень у декількох країнах виявили, що паління вбиває приблизно половину стійких паліїв, що призвичилися до цього в підлітковому віці, причому половину з них - до досягнення ними 70 років. Більшість людей знають, що тютюн небезпечний, але лише деякі, навіть серед професіоналів охорони здоров'я, усвідомлюють, наскільки він небезпечний у реальності. Нещодавні дослідження в США показали, що в групі американських хлопчиків 15-річного віку тютюн, згідно з прогнозами, вб'є, перед тим, як вони досягнуть 70 років, у три рази більше з них, ніж наркотики, вбивства, самогубства, СНІД, дорожньо-транспортні пригоди й алкоголь, разом узяті. У Російській Федерації в групі з тисячі 20-річних паліїв, що будуть палити протягом усього свого життя, ми можемо очікувати, що до досягнення ними 70 років одного з них буде вбито, дев'ятеро загинуть у дорожньо-транспортних пригодах, а 250 будуть вбиті палінням.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Куріння і захворювання судин. Профілактика.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок