Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гемохроматози

Гемохроматози

Назва:
Гемохроматози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,36 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Гемохроматози
 
Спадковий гемохроматоз, що розвивається при вродженому порушенні метаболізму заліза, - найбільш розповсюджене захворювання з аутосомно-рецесивним типом успадкування в уродженців Північної Європи (частота носійства патологічного гена - 1:8 - 1:10).
Ідентифікація гена HFE (асоційованого з розвитком гемохроматоза) з'явилася важливою віхою в історії молекулярно-генетичних досліджень. Ген HFE кодує структуру протеїну, будівля якого подібно з молекулами системи МНС (major histocompatibility complex) класу I. У пацієнтів з гемохроматозом виявлені дві значні мутації (C282Y і H63D) у цьому гені. Від 85 до 90% пацієнтів з типовим фенотипом вродженого гемохроматоза є гомозиготними по мутантному C282Y, менша частина хворих - змішаними гетерозиготами (C282Y/H63D).Біохімічний і структурний аналіз HFE дозволив установити, що білковий продукт мутантного гена C282Y недостатньо міцно зв'язується з 2-микроглобулином (2m), унаслідок чого значно знижується експресія комплексу HFE-2m на плазматичній мембрані. Інша мутація (H63D) не впливає на зв'язування з 2m або експресію HFE.На роль HFE у метаболізмі заліза указує взаємодія HFE з рецептором трансферина (Tf). Асоціація HFE з Tf знижує спорідненість цього рецептора до трансферину, зв'язаному з залізом: при мутації C282Y HFE узагалі не здатний зв'язуватися з Tf. Тривимірна структура HFE була досліджена з точністю до 2,6 A за допомогою рентгенівської кристалографії, що дозволило визначити характер взаємодій між HFE і легким ланцюгом 2m, а також установити локалізацію мутацій, характерних для гемохроматоза. Мутація C282Y приводить до розриву дисульфідного зв'язку, що має важливе значення у формуванні правильної просторової структури білка і його зв'язувань з 2m. Білок HFE виробляється у всіх тканинах, за винятком головного мозку, у найбільших кількостях - у глибоких криптах дванадцятипалої кишки.У нормі роль білка HFE у криптальних клітинах полягає в модуляції захоплення заліза, зв'язаного в трансферином, що виступають у ролі чуттєвих рецепторів запасів заліза в організмі. У нормальних умовах підвищення рівня сироваткового заліза приводить до підвищення його захоплення глибокими клітинами крипт (процес опосередкований Tf і модулюється HFE). Мутація C282Y може порушувати TfR-опосередковане захоплення заліза криптальними клітинами, і в такий спосіб формується помилковий сигнал про наявність низького вмісту заліза в організмі.Через зниження вмісту внутрішньоклітинного заліза що диференціюються ентероцити, що мігрують до вершини ворсинок, починають виробляти підвищену кількість DMT-1, у результаті чого підсилюється захоплення заліза. Спадкоємний гемохроматоз, що розвивається при уродженому порушенні метаболізму заліза, - найбільш розповсюджене захворювання з аутосомно-рецесивним типом спадкування в уродженців Північної Європи (частота носійства патологічного гена - 1:8 - 1:10).
Этіологія, патогенез.
Первинний гемохроматоз відносять до ферментопатіям і розглядають як вроджене захворювання з аутосомно-доминантним шляхом успадкування, при якому в тонкому кишечнику людини всмоктується значно більше заліза, чим у нормі, і надлишок депонується в тканинах печінки, підшлунковій залозі, серцевому м'язі, шкірі і т.д. в основному у виді нерозчинного гемосидорину. Виникає вторинна запально-склеротична реакція тканин уражених органів. У гладких м'язах також надлишок відкладається ліпофусцин, у эпідерміс - меланін. Вторинний гемохроматоз виникає при надлишковому надходженні в організм заліза (тривалому неконтрольованому лікуванні препаратами заліза, при повторних частих переливаннях крові і т.д.).

Симптоми
Клінічно виявляється наступною тріадою: цироз печінки (найбільш ранній і постійний симптом), цукровий діабет - підвищення цукру в крові і появу цукру в сечі, темно-коричневе фарбування шкіри. Розвивається захворювання повільне і поступово, першими ознаками може бути ураження печінки (її збільшення), загальна слабість, поступово сутеніє шкіра, приєднуються прояви цукрового діабету, ураження серця (задишка, набряки, зміни на ЭКГ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Гемохроматози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок