Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ПРОЯВИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ У МОЗКУ

ПРОЯВИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ У МОЗКУ

Назва:
ПРОЯВИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ У МОЗКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,83 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 616.36-002:615.322
Френкель Ю.Д., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського, м. Миколаїв, Україна
Френкель Юрій Давидович - викладач кафедри біології, заочний аспірант кафедри. Наукові інтереси: вплив мелатоніну на структуру, функцію та біохімічні процеси в головному мозоку та вищій нервовій діяльності.
ПРОЯВИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ
У МОЗКУ
Хронічна гіпермелатонінемія (0,3 мг мелатоніну на кг маси тіла щоденно per os 55 діб) не виявила прооксидантного та токсичного ефекту в головному мозку. На 10 день досліду тест "відкрите поле" довів седативний ефект мелатоніну.
Chronical hypermelatoninemia (0,3 mg/kg by day, during 55 days per os) doesn't appear prooxydant effect in the head brain. The test "Open field" shows sedative effect of melatonin on 10-th day.
Вступ. Мелатонін - це гормон епіфізу та АРІЛЗ-системи (пригнічує секрецію гонадотро- пінів та мітози у метафазі), імуноактиватор (для тимусу, Т- та В-лімфоцитів), нейромедіатор (сомногенного типу, пришвидшує проведення нервових імпульсів), антиоксидант (прямо інактивує вільні радикали кисню, на генному рівні індукує синтез супероксиддисмутази, глютатіонпероксидази, глютатіонредуктази, глю- козо-6-фосфатдегідрогенази, гальмує експресію генів 5-ліпоксигенази та МЭ-синтази). Утворюється з триптофану через серотонін, синтез в епіфізі регулюється освітленням очей - проходить тільки в темряві. У мелатоніні наявні ядерні рецептори та мембранні, останні діють через С-білки: ядерні рецептори впливають на експресію генів. Мелатонін має антистресові, антиканцерогенні, антигеріатричні ефекти [1; 2; 3; 4; 5; 8; 10; 11]. Але багато його механізмів та впливів не досліджено. Особливо це стосується нервової тканини, де він є нейромедіатором та основним амфіфільним антиоксидантом. Метою роботи є дослідження впливу мелатоніну на окремі ланки прооксидантно-антиоксидантної системи та на прості поведінкові акти.
Матеріали та методи дослідження.
Досліди проведені на статевозрілих щурах- самцях. Щури 1-ї групи становили інтактну норму. Щури 2-ї групи отримували перорально 10 днів мелатонін у дозі 0,3 мг на кг маси тіла на добу (хронічна гіпермелатонінемія); спостереження поведінки за тестом "відкрите поле" проводили напередодні першого введення нейромедіатора, на наступний (одинадцятий з початку експерименту) день після десятиденного введення, потім на 13-й та 15-й дні з початку експерименту. За термін спостереження (15 хвилин) реєстрували час латентного періоду, кількості вертикальних стійок, вихід у центр камери, пересічення квадратів камери, умивань (грумінг), дефекацій (за числом болюсів). Вертикальна та горизонтальна активності відображують пошукову активність, намагання сховатися відображує страх, грумінг відображує зсув або зміщення активності внаслідок впливів різних мотивацій. Вважається, що діапазони латентного періоду в 0-2 сек., грумінгу 0-2, вертикальних стійок більш 10, пересічення квадратів 60-100 вказують на малу емоційно- поведінкову реакцію; відповідно високо-емоційні щури мають латентний період більш як 5 сек., кількості грумінгів більше 4, стійок 1-5, пересічень квадратів до ЗО; проміжні значення відповідають середньому типу. Щури, що стійкі до емоційного стресу, мають латентний період 02 сек., кількості пересічень квадратів до 40, вертикальних стійок 1-6, грумінгів 0-3, болюсів 0-2; навпаки, нестійкі до стресу щури мають латентний період більш як 5 сек, кількості пересічень квадратів до 40, стійок більш 13, грумінгів більш 6, болюсів більш 4; проміжні значення відповідають середньому типу [6; 7].
Щури 3-ї групи отримували 55 діб мелатонін per os у вигляді водного розчину в дозі 0,3 мг на кг маси тіла на добу. В головному мозку визначали вміст малонового діальдегіду (МДА) до та після інкубації у прооксидантному залізо- аскорбінатному буферному розчині, відновлених та окислених форм аскорбінової кислоти та глютатіону, активності супероксиддисмутази та каталази [9]. Крім того, якісно оцінювали поведінку щурів.
Результати та їх обговорення. Результати досліджень репрезентовані в таблицях 1 і 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: ПРОЯВИ ГІПЕРМЕЛАТОНІНЕМІЇ У МОЗКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок