Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Охорона здоров'я в закордонних країнах. всесвітня організація охорони здоров'я

Охорона здоров'я в закордонних країнах. всесвітня організація охорони здоров'я

Назва:
Охорона здоров'я в закордонних країнах. всесвітня організація охорони здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Лекція
Охорона здоров'я в закордонних країнах. всесвітня організація охорони здоров'я


В даний час у закордонних країнах існує 3 основних системи охорони здоров'я: державна, страхова і приватнопідприємницька.
Як правило, у більшості країн ці системи поєднуються з перевагою однієї з них.
ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Державна система охорони здоров'я зародилася в нашій країні. В даний час вона існує у Великобританії, Італії, Данії, Ірландії, Швеції, Алжирі, Анголі, Гвінеї, Конго, Малі, Ефіопії, Греції і деяких інших країн.
Державна система охорони здоров'я охоплює всі категорії населення. Це найбільш доступна форма надання медичної допомоги. При такій системі основна частина медичних установ належить державі. Керування і планування системою охорони здоров'я здійснюють центральні і місцеві органи.
Державна чи бюджетна система фінансується з загальних податкових надходжень у державний бюджет. При цьому на охорону здоров'я виділяється визначена сума коштів у % від національного доходу. Так у Великобританії він складає 9,8%, в Італії — 11,1%, у Японії — 12,4%.
Усі кошти накопичуються в центральному бюджеті і розподіляються зверху вниз по управлінській вертикалі.
Таке централізоване фінансування дозволяє стримувати ріст вартості лікування. Це, безсумнівно, позитивна сторона бюджетного фінансування. Крім того, бюджетні обмеження змушують медиків заощаджувати, обмежують масштаби використання дорогої і не завжди потрібної техніки, знижують імовірність зловживань, значно рідше зустрічаються випадки нав'язування пацієнтам непотрібних процедур, маніпуляцій, ліків з метою одержання додаткового доходу.
Однак, оскільки джерела фінансування охорони здоров'я замикаються на центральний державний бюджет, його розмір залежить від інших статей державних витрат і, більш того, конкурує з ними. В наявності уряд не має у своєму розпорядженні можливість розширення фондів охорони здоров'я. І якщо виділюваних сум недостатньо для задоволення потреб, то можливості акумуляції додаткових засобів дуже обмежені.
Підняття ж загального прибуткового податку — задача більш складна, насамперед по політичних розуміннях, так як у даному випадку мова йде про знеособлені вилучення, необхідність яких значно сутужніше обґрунтувати.
При державній системі охорони здоров'я недостатність асигнувань на цю мету проявляється набагато гостріше, ніж у країнах зі страховою чи приватною медициною. Охорона здоров'я країн з бюджетним фінансуванням набагато уступає по технічній оснащеності такому в країнах з аналогічним рівнем економічного розвитку, але з іншим фінансуванням. Так, наприклад, в Англії, де переважає державна система охорони здоров'я, число комп'ютерних томографів на 1 млн. жителів складає 2,7; у той час як у Німеччині — 7,7; Бельгії — 6,4; Нідерландах — 3,6. Частота гемодіалізу в Англії — 200 на 1 млн. жителів, у Німеччині — 300, Бельгії — 394.
Ще сильніше відставання від США. Наприклад, хірургічних операцій на коронарній артерії англійські лікарі роблять у 10 разів менше (у розрахунку на душу населення). Особливо великий розрив по тим видам медичної допомоги, що надається не за життєвими показниками, а визначають лише якість життя. Наприклад, робити чи не робити артропластику стегна для усунення кульгавості? Це не питання життя чи смерті, але воно дуже важливе для хворого. Американські лікарі завжди вирішують питання на користь хворого, але хворого, що має страховку. Якщо ж оплата не гарантована, то вони відмовляються. Це, зрозуміло, суперечить гуманним принципам медицини.
Імовірність відмови в цих випадках англійських лікарів вище, але причини відмови зовсім інші. Основна причина — це недостача ресурсів, негнучкість системи фінансування галузі охорони здоров'я.
На якомусь етапі розвитку медицини, коли вирішувалися відносно прості задачі боротьби з хворобами, така система демонструвала свої переваги. Зараз вона стала гальмом для розвитку галузі.
СТРАХОВА СИСТЕМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Найбільш визнана у світі страхова система охорони здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Охорона здоров'я в закордонних країнах. всесвітня організація охорони здоров'я

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок