Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Непритомність. Нефрит. Гломерулонефрит. Народні методи лікування

Загрузка...

Непритомність. Нефрит. Гломерулонефрит. Народні методи лікування

Назва:
Непритомність. Нефрит. Гломерулонефрит. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Непритомність. Нефрит. Гломерулонефрит. Народні методи лікування


НЕПРИТОМНІТЬ
Непритомність — раптова короткочасна втрата свідомості з зникненням чутливості, припиненням рухів, значним ослабленням дихання та кровообігу за рахунок судинної недостатності.
Хворий несподівано відчуває млость, порожнечу в голові, запаморочення, слабкість, оніміння кінцівок, потемніння в очах, шум у вухах, нудоту. З'являється різка блідість, погляд блукає, очі заплющуються. Дитина падає. Зіниці звужені, шкіра холодна, вкрита холодним липким потом. Дихання сповільнене, поверхневе, пульс ниткоподібний або не промацується. Такий стан триває кілька секунд або хвилин.
Деякий час після непритомності дитина скаржиться на слабкість, нездужання, головний біль.
Непритомність може виникнути внаслідок переляку, сильного хвилювання, після сильного удару в ямку під грудьми або пахову ділянку, а також при тепловому та сонячному ударах, під час щеплень, у разі інтоксикації, крововтрати, після перенесених тяжких інфекційних захворювань, грипу.
Дитині слід надати термінову допомогу.
1. Покласти дитину так, щоб голова була трохи нижче за тулуб. Якщо дитина впала — не піднімати.
2. Розстібнути одяг.
3. Піднести до носа тампон, змочений розчином аміаку. Якщо його немає, дати понюхати оцет, хрін.
4. Відчинити вікно, кватирку.
5. Розтерти скроні. Обличчя та груди оббризкати холодною водою.
6. Зробити масаж вушних раковин.
7. Обкласти тіло дитини грілками.
8. За потреби почати непрямий масаж серця та штучну вентиляцію легень. Після того, як дитина опритомніє, напоїти її теплим чаєм.
Проводити адекватну терапію станів, що призвели до появи непритомності.
НЕФРИТ. ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТ
Нефрит — запалення нирки.
Гломерулонефрит — запалення нирки з переважним ураженням ниркових клубочків. При ньому знижується функціональна здатність нирок з подальшим розвитком ниркової недостатності.
У розвитку захворювання значна роль належить стрептококовій інфекції, зокрема ангіні й фарингіту. Найчастіше виникає у дітей як ускладнення скарлатини, іноді інших інфекційних хвороб (кір, дифтерія, коклюш, віспа). У дітей грудного віку шлунково-кишкові розлади іноді можуть позначитися на функції нирок.
Виникненню гломерулонефриту сприяє різке переохолодження.
Гострий нефрит має бурхливий перебіг та супроводжується головним болем, болем у попереку, а також серцебиттям, задишкою. Діти скаржаться на загальну слабкість.
Зменшується кількість сечі, змінюється її колір (колір м'ясних помий). Найхарактернішою ознакою ураження клубочків є гематурія (наявність у сечі крові або еритроцитів). Гематурія тримається досить стійко, часом посилюється.
Розвиваються набряки, спочатку на обличчі, особливо на повіках і під очима, а потім на нижніх кінцівках, тулубі.
Одночасно помірно підвищується артеріальний тиск. Це третя характерна ознака гломерулонефриту.
Хронічний гломерулонефрит найчастіше є наслідком гострого. Гострий нефрит переходить у хронічний у разі несвоєчасного та неповноцінного лікування і за наявності в організмі осередків інфекції. Він може виникнути як супровідний процес при інфекційному артриті, ендокардиті. Перебіг хронічного нефриту загострюється у разі переохолодження, несприятливих побутових умов, поганого харчування. У дітей одним із чинників, що призводять до хронічного запалення нирок, може бути відставання в розвитку ниркової тканини.
За набрякової форми хвороби у дитини переважають набряки. Артеріальний тиск підвищується у міру прогресування ниркової недостатності. Спостерігаються ознаки загальної інтоксикації: блідість шкіри, зниження апетиту, в'ялість тощо.
Набряки та підвищення артеріального тиску з'являються у процесі розвитку ниркової недостатності, як правило, у підлітковому віці.
Тяжкі прояви гломерулонефриту розвиваються при синдромі Альиорта, за якого спостерігається комбінація ураження нирок, очей та приглухуватість.
У період розпалу гострого гломерулонефриту, а також під час загострення хронічного призначають постільний режим до нормалізації артеріального тиску, зникнення набряків, поліпшення аналізів крові і сечі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Непритомність. Нефрит. Гломерулонефрит. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок