Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вплив якості харчових продуктів на життєдіяльність людини

Загрузка...

Вплив якості харчових продуктів на життєдіяльність людини

Назва:
Вплив якості харчових продуктів на життєдіяльність людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,39 KB
Завантажень:
807
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
“Вплив якості харчових продуктів
на життєдіяльність людини”


ЗМІСТ
ВСТУП
1. ЯКІСТЬ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
2. ЕНЕРГЕТИЧНА ЦІННІСТЬ ПРОДУКТІВ
3. ЗАХВОРЮВАННЯ,ПОВ’ЯЗАНІ З ХАРЧУВАННЯМ
ВИСНОВОК
ЛІТЕРАТУРА
ВСТУП
Основою всіх життєвих процесів організму людини є постійний обмін речовин між організмом і навколишнім середовищем. Із дов-кілля людина споживає кисень, воду і харчові продукти. Роль їжі полягає в поповненні енергії і тканинних елементів, необхідних для росту, розвитку і функціонування організму, забезпечення обмінних процесів, нормального стану здоров'я і працездатності. Саме завдя-ки харчуванню забезпечується безперервність перебігу двох проти-лежних і взаємопов'язаних процесів асиміляції і дисиміляції.
У різні історичні часи склад їжі й характер харчування зміню-вались залежно від розвитку виробничих сил суспільства, клімато-географічних умов, напрямку господарської діяльності тощо. Ха-рактер харчування населення формувався поступово залежно від економічного і культурного рівня розвитку країни з урахуванням національних звичаїв і особливостей.
Продукти харчування є рослинного і тваринного походження. Найбільш розповсюджені продукти рослинного походження: злакові й продукти їх переробки, овочі, фрукти, ягоди, гриби. До продуктів тваринного походження відносять м'ясо, рибу, яйця, молоко і мо-лочні продукти. Харчовий раціон людини складається із харчових продуктів, які містять білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі і в достатній кількості воду. Поєднання харчових продуктів у раціоні повинно бути в такій кількості, щоб воно забезпечувало всі фізіологічні потреби організму.
Харчування є основною біологічною потребою людини. Уза-гальнюючи свої уявлення про роль харчування, видатний російсь-кий фізіолог І.П. Павлов зробив висновок, що "...їжа уособлює со-бою життєвий процес в усьому його об'ємі - від найелементарні-ших фізіологічних властивостей організму... аж до найвищих проявів людської натури".
Неправильне харчування впливає на розвиток організму, зни-жує його захисні сили, може бути причиною багатьох хвороб. В.І. Смоляр вважає, що більше ніж половина випадків передчасної смерті (до 65 років) чоловіків і жінок в Україні зумовлена хвороба-ми, у виникненні яких харчування відіграє важливу роль.
Порушення харчування вважають факторами ризику в розвит-ку захворювань серцево-судинної системи, в тому числі й атеро-склеротичного процесу. Наукові дані засвідчують зв'язок між не-правильним харчуванням, захворюваністю і смертністю від найбільш поширених хвороб, насамперед серцево-судинних, багатьох форм раку, жовчно-кам'яної хвороби, ожиріння, подагри, цукрового діа-бету. Доведено, що поширення багатьох дегенеративних захворю-вань пов'язана з надмірним споживанням калорій за рахунок про-стих вуглеводів, жирів тваринного походження та недостатнім над-ходженням вітамінів, поліненасичених жирних кислот, харчових волокон, їжа може бути також причиною і фактором передачі різних захворювань інфекційної і неінфекційної природи.
1. ЯКІСТЬ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
Одержання харчової сировини і харчових продуктів високої якості потребує вирішення економічних, політичних, соціальних, технічних і ряду інших питань. У зв’язку з цим на формування якості рослинницької продукції впливає комплекс чинників фізичної, хімічної та біологічної природи. Однак в Україні якість сировини та продуктів, які використовується для переробки в харчовій промисловості та харчуванні, гарантується цілим рядом законодавчих і нормативних актів, що зобов’язують виробника і переробника випускати високоякісну продукцію.
Якість продуктів харчування значною мірою залежить від стандартів, технології виробництва, доброякісності сировини, технічних умов на саму продукцію та компонентів, необхідних для її виробництва.
Якість продукції, з точки зору гігієни харчування, — це комплекс властивостей, які визначають ступінь придатності продукту для харчування населення. Це поняття включає, перш за все, властивості, що характеризують харчову, в тому числі біологічну повноцінність — органолептичні, фізико-хімічні, вміст білків, рослинних жирів, вуглеводів, вітамінів, макро- та мікроелементів, засвоєння харчових речовин та інше.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Вплив якості харчових продуктів на життєдіяльність людини

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок