Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Структурні особливості і функції гортані. ларингіти. гострий ларинготрахеїт у дітей. Стеноз гортані

Структурні особливості і функції гортані. ларингіти. гострий ларинготрахеїт у дітей. Стеноз гортані

Назва:
Структурні особливості і функції гортані. ларингіти. гострий ларинготрахеїт у дітей. Стеноз гортані
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,96 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ЛЕКЦІЯ
Структурні особливості і функції гортані. ларингіти. гострий ларинготрахеїт у дітей. Стеноз гортані


Стеноз гортані – це звуження просвіту гортані, яке призводить до порушення дихання через неї. Стеноз гортані не є самостійною нозологічною одиницею. Цей патологічний стан може бути проявом різних захворювань гортані.
Стеноз гортані поділяється на гострий і хронічний. Ці поняття визначають часом, протягом якого стеноз розвинувся. Гострий стеноз розвивається протягом декількох секунд, хвилин, годин, днів. Попадання стороннього тіла в просвіт гортані викликає стеноз гортані миттєво. У зв”язку з цим у літературі можна зустріти такий термін, як “блискавичний стеноз гортані”.
Хронічний стеноз гортані розвивається протягом декількох тижнів, місяців, років.
Причини гострого стенозу гортані.
Набряк.
Травма.
Сторонні тіла гортані і великі сторонні тіла входу у стравохід.
Гострий ларинготрахеїт у дітей.
Дифтерія гортані.
Ларингоспазм. Можливий рефлекторний спазм голосової щілини при дії отруйних речовин (наприклад хлору).
Трахеотомія – це операція, що має на меті утворення тимчасового або стійкого співустя порожнини трахеї з навколишнім середовищем.
В екстренних випадках, коли немає часу провести трахеостомію, проводиться конікотомія або крікоконікотомія, тобто розсікається конічна зв”язка або одночасно з нею і дужка персневого хряща..
Конікотомія хоча й переслідує мету, що аналогічна трахеостомії, але не може називатися різновидом останньої, тому що проводиться у межах гортані, а не на трахеї. Трахеостомія, конікотомія та крікоконікотомія об”єднані в одну групу операцій горлосічення.
Покази до трахеотомії:
1 група: щоб усунути причину, що призводить до непрохідності верхнього відділу дихального тракту: стороннє тіло, параліч та спазм голосових складок, набряк, пухлини, інфекційні гранульоми та ін. Це класичні показання до трахеотомії, з яких і почалась історія цієї операції. Перша успішна трахеостомія була проведена французьким лікарем Арманом Труссо (учень Бретонно) дитині з дифтерією гортані. Його ім”я й зараз нерозривно пов”язане з трахеостомією. Сучасні лікарі під час такої операції широко використовують трахеорозширювач Труссо. Ним же запропонована конструкція трахеоканюлі, яка використовується і зараз. Вона складається з 2-х трубок – зовнішньої та внутрішньої.
2 група: для туалету (лаважу) нижніх дихальних шляхів.
3 група: для тривалої штучної вентиляції легень.
Причини гострого ларингіту.
Батеріальна флора (кокова) також може бути причною гострого запалення слизової оболонки гортані. Вона може бути самостійною причиною захворювання, або в асоціації з респіраторними вірусами.
Реалізації вірусно-бактеріальної інфекції у вигляді гострого ларингіту сприяють такі фактори: 1) термічні, - як місцеві (приймання дуже горячої або холодної їжі), тк і загальні (охоодження ніг); 2) зловживання горілчаними напоями та тютюном; 3) перенавантаження голосового апарату; 4) вплив пилу, газів та інших професійних шкідливих факторів.
Діагноз ставиться на основі даних ларингоскопії. При гострому ларингіті слизова оболонка гортані гіперемована, набряґкла, голосові складки рожеві або навіть яскраво-червоні, потовщені, у просвіті гортані густий секрет, що має вигляд слизово-гнійних тяжів.
Лікування.
У випадкеу, коли гострий ларингіт виникає на фоні гострого інфекційного захворювання, хворому призначають домашній ліжковий режим, видається листок тимчасової непрацездатності. У всіх інших випадках лікування проводиться у поліклініці без звільнення від роботи.
Гострий стенозуючий ларинготрахеїт є поширеним захворюванням у дітей, що розвивається як прояв гострих респираторних вірусних інфекцій (ГРВІ), супроводжується обструкцією гортані, трахеї та бронхів, у зв”язку з чим є небезпечним для життя дитини.
Етіологія. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт має подвійну природу: 1) як клінічний прояв безпосередньо вірусної інфекції; 2) як ускладнення ГРВІ, що викликане вторинною бактеріальною мікрофлорою.
Гострий стенозуючий ларинготрахеїт розвивається у дітей раннього віку здебільш від 6 місяців до 3 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Структурні особливості і функції гортані. ларингіти. гострий ларинготрахеїт у дітей. Стеноз гортані

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок