Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пломбувальні матеріали

Загрузка...

Пломбувальні матеріали

Назва:
Пломбувальні матеріали
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,70 KB
Завантажень:
571
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Пломбувальні матеріали
У залежності від їхнього призначення можна виділити наступні групи засобів: сполуки для тимчасових пломб або коронок, герметичних пов'язок, базового шару
Останній може бути представлений лікувальної і/або ізолюючою прокладкою, а також полімерами: це лаки або бонд системи. Вибір їх залежить від властивостей самих матеріалів, морфофункціональних характеристик зуба і показань до конкретного методу лікування в залежності від даного захворювання і ряду інших параметрів. Наприклад, від віку хворого, функціональної навантаженні зуба і т.д.
Тимчасові пломбувальні матеріали.
1) Штучний дентин
2) Дентин-паста
3) Цинкевгенольний цемент
4) Віноксол (цинк-сульфатний цемент)
5) Полікарбоксилатні цементи
6) Фосфатні цементи
7) Склоіономерні цементи
8) Полімерні матеріали
Пломбувальні матеріали для прокладок
Ізолюючі
1) Цинк-фосфатні цементи
2) Цинк-сульфатні цементи (дентин)
3) Цинк-евгенольні цементи
4) Полікарбоксилатні цементи
5) Склоіономерні цементи
6) Лаки
7) Дентинні бонд системи
Лікувальні
1) Препарати на основі гідроокису кальцію
2) Цинк-евгенольні цементи
3) Матеріали, що містять лікувальні добавки
Тимчасові пломби і пов'язки
Сучасні матеріали для тимчасових пломб мають наступні характеристики:
- легко замішуються і легко вводяться в порожнину;
- зберігають герметизм на весь період перебування в зубі;
- індиферентні до навколишніх тканин;
- досить легко видаляються з порожнини. Тимчасові пломби накладаються безпосередньо на очищені і висушені дно (лікувальну прокладку) і стінки, заповнюючи всю порожнину. Відтворення анатомічних форм зуба, контактного пункту - обов'язково. Показання до накладення тимчасових пломб: лікування глибокого карієсу (перше відвідування); лікування пульпіту біологічним методом; тимчасове пломбування після заповнення кореневого каналу.
Тимчасові пломби призначені для короткочасної ізоляції (від 1-3 днів до 2-3 тижнів, іноді більш тривалий час) сформованої й обробленої каріозної порожнини з метою збереження медикаменту, залишеного на дні, в устя кореневого каналу або в каналах зубів безпосередньо, у тому числі для контролю за результатами лікування кореневих каналів зубів. Крім того, тимчасові пломби накладають у випадку відстроченого лікування на більш тривалий час - до 3 місяців.
В даний час у вітчизняній стоматологічній практиці використовується штучний дентин, віноксол (цинк-сульфатний цемент), представлений у виді порошку, що замішується на воді, а також дентин, що замішується на рослинній олії (дентин-паста). Вони не відрізняються особливою міцністю, не створюють достатньої герметизації, тому використовуються для короткочасного введення в порожнину медикаментів. У зв'язку з цим в останні роки створені більш ефективні тимчасові пломбувальні матеріали, у тому числі і фотополімеризаційні, котрі забезпечують гарну герметизацію каріозної порожнини, більш стійкі до механічних впливів, отже, краще витримують необхідні тимчасові терміни.
Прикладом можуть служити наступні матеріали:
Провікол (Provicol), Voco - цемент, що не містить евгенол. Застосовується для тимчасових пломб і тимчасової фіксації коронок, мостоподібних протезів і вкладок. Не викликає алергії, обумовленої евгенолом. Містить гідроокис кальцію, завдяки чому сприяє мінералізації тканин зуба. Виробляється у виді системи паста-паста, у зв'язку з чим еластичний, легко замішується і вводиться в порожнину. Показання до застосування: тимчасові пломби при лікуванні глибокого карієсу; тимчасові пломби при лікуванні і пломбуванні кореневих каналів; тимчасова фіксація коронок, мостоподібних протезів і вкладок.
Циноліент (Zinoment), Voco - цемент на основі цинкоксид-евгенолу. М'яка дія на пульпу і бактеріостатичну дію відкривають для нього широку область застосування. Його відрізняють зручна консистенція і гарна адгезія. Склад: у ЗО г порошку 21 мг цинкоксиду, рідина -20 мг гвоздикової олії.
Показання до застосування: непряма ізоляція пульпи; підкладка, але тільки з наступною ізоляцією при використанні композитів, лікувальне, тимчасове пломбування порожнин; тимчасова фіксація ортопедичних конструкцій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Пломбувальні матеріали

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок