Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дарсонвалізація

Дарсонвалізація

Назва:
Дарсонвалізація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
„Дарсонвалізація”


ПЛАН
Методи дарсонвалізації.
Покази та проти покази до використання дарсонвалізації.
Техніка проведення дарсонвалізації.
Дозиметрія.
Апаратура.


Дарсонвалізація – це найдавніший метод високо часткової електротерапії. Свою назву метод получив від імені автора – французького фізика, фізіолога та лікаря Ж.Діарсонваля.
Розрізняють два самостійних методи дарсонвалізації – загальну та місцеву.
Дарсонвалізація – дія з лікувальною метою імпульсним, перемінним, синусоїдальним током високої частоти (100-140 кГц) високої напруги (20 кВ) і малої сили (0,02 мА). Імпульси високо часткового току ідуть один за одним50 раз у секунду. При місцевій дарсонвалізації між електродом і шкірою виникає тихий або іскровий розряд (який викликає подразнюючі і навіть пропікаючи дії.
Використовують також загальну дарсонвалізацію, при якому на хворого (розміщеного в соленоїді), діє електромагнітне поле високої частоти (440 кГц) високої напруги і малої сили. Але на даний час при відсутності серійної апаратури загальна дарсонвалізація мало застосовується в медичній практиці. Місцева дарсонвалізація – це метод висок часткової електротерапії, при якому на тіло хворого діють імпульси швидко затихаючим тоток високої частоти (110 кГц) високої напруги (10-100 кВ) і малої сили (10-15 мА).
При проведенні процедур до одного із полюсів апарат приєднують електрод, який складається з фігурного скляного балона різної форми, повітря в середині якого розріджене (до 13,5 6,7 Па).
Вакуумним електродом діють на певну ділянку шкіри або слизової оболонки. При цьому виникає високо частковий електричний розряд, та імпульсний ток високої частоти, малої сили і високої напруги проходить, через тканини організму. Місцева дарсонвалізація викликає в місці дії короткочасне звуження, а потім розширення судин, нормалізує тонус гладких м’язів. При цьому знижується тонус вен, що зменшує венозний стан. Покращує капілярний кровообіг.
Понижує чутливість нервових закінчень і знімає спазми гладких м’Язів, судин, і наступає болезнижуючий ефект. Виникає також проти алергічна трофічна протизапальна дія.
В даний час для проведення місцевої дарсонвалізації застосовують апарат “Іскра-1”, який побудований на електроламповій схемі і не здійснює радіо помітних простий в використанні. Для дії на шкіру лиця, шиї, воротнікової зони, області серця, живота, спини, кінцівок використовують грибоподібний електрод.
При дії на слизову носа, прямої кишки використовують спеціальний електрод.
Покази до місцевої дарсонвалізації:
Варикозне поширення вен, стенокардії, зуд при діабеті, атеросклероз судин головного мозку, мігрень, хвороба Рейно І-ІІ ступенів, неврит слухового нерва.
Протипоказання: лихоманка, злоякісні новоутворення, активний туберкульоз, кровотечі, істерія. Непереносимість електричного току.
Апарати: для проведення місцевої дарсонвалізації вітчизняна промисловість випускає апарат “Іскра-1”,2.
Апарат виконаний по І класу електробезпеки і потребує заземлення. На перед панель апарата винесено:
включатель;
сигнальна лампа;
лампа вимірювального прибору;
розділював для прикріплення рещопатора.
Резонатор являється високовольтним трансформатором, який підвищує амплітуду напруги на виході до пацієнта. До апарату надається набір з восьми вакуумних електродів.
Техніка проведення процедур:
Застосовують дві методики персоналізації – контактну і дистанційну.
При контактній методиці електрод накладають на шкіру або слизову, що призводить до тихого розряду, невикликаючого в хворого об’єктивних. При цій методі для ефективного покращення руху електроду шкіру припудрюють тальком.
При дистанцій методиці електрод розміщують до паталогічного вогнища з повітряним зазором, що призводить до виникнення іскри і сила току буде залежна від величини зазору. Чим більша іскра тим більша буде виражена припікаючи дія.
При застосуванні як контактної так і дистанційної методики використовують два способи проведення:
лабільний;
стабільний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дарсонвалізація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок