Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Диспепсія. Народні методи лікування

Диспепсія. Народні методи лікування

Назва:
Диспепсія. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,18 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Диспепсія. Народні методи лікування


Диспепсія — порушення травлення, переважно функціонального характеру.
У нормі у тонкій кишці мало мікроорганізмів, бактерії зосереджені головним чином у товстій кишці. За порушення рівноваги між представниками нормальної кишкової мікрофлори посилюються процеси бродіння або гниття. Розвивається бродильна або гнильна диспепсія.
До розвитку бродильної диспепсії призводять дисбактеріоз, ферментопатія (патологічний стан, що виникає через брак або зниження активності ферментів), незбалан-соване харчування з надмірною кількістю в раціоні вуглеводів і клітковини. Спостерігаються пронос (випорожнення рідкі або кашкоподібні, піняві, світло-жовтого кольору), здуття живота, розлитий біль у животі (частіше неінтенсивний). У калі можна виявити багато крохмальних зерен, клітковини, органічних кислот. Кишки здуті, малобо-лючі, в них чути шум плюскоту. Діафрагма припіднята. Можуть бути біль у ділянці серця, задишка.
Гнильна диспепсія виникає у разі недостатнього перетравлювання білків, особливо за значної їх кількості у харчовому раціоні. При цьому утворюється багато продуктів гнильного розпаду, що призводить до розвитку загальної інтоксикації, яка супроводжується слабкістю, швидкою втомлюваністю, головним болем, іноді анемією. Випорожнення рідкі або кашкоподібні, але об'єм їх невеликий, колір — сірий чи темно-брунатний, запах гнильний, реакція лужна. Хворі скаржаться на поганий апетит, відрижку, нудоту, іноді виникає блювання.
Проста диспепсія найчастіше буває у дітей, що хворі на алергічний діатез та рахіт.
Диспепсія проста гостра спостерігається переважно у дітей першого року життя. Причинами її є незбалансоване харчування, прийом надмірної кількості грудного молока або молочних сумішей, перегрівання. Інколи їжа не відповідає віку дитини (наприклад, незбиране коров'яче молоко у перші місяці життя).
Дитина стає неспокійною. Апетит знижується, язик обкладений білим нальотом. Випорожнення . — до 6 — 8 разів на добу. Вони жовто-зеленого кольору з білими грудочками, невеликою домішкою слизу. Спостерігаються розтягнення кишок газами, зригування, погіршення сну. Дитина худне.
При аліментарній диспепсії, пов'язанії! з порушенням харчового режиму, дітям призначають голод на 1 —2 доби.
При гнильній диспепсії у раціоні хворого збільшують кількість вуглеводів, при бродильній — вміст білків. При жировій диспепсії слід обмежити кількість жирів, особливо тваринного походження. До дієти включати апельсини, терті сирі яблука, сік часнику (по 15 — 30 крапель на молоці), відвари сушених груш та вівса.
Дітям грудного віку, що перебувають на природному або змішанному вигодовуванні, пропускають 1—2 годування, замінюючи їх перевареною водою, підсолодженим чаєм, неміцним відваром плодів шипшини. Кількість їжі обмежують протягом 2 — 3 діб. Після водно-чайної паузи призначають дозоване годування груддю (5 — 7 хв), зцідженим грудним молоком, а якщо його немає — адаптованими молочними сумішами, які розводять рисовим відваром у співвідношенні 2:1, рідше — кефіром. Кількість їжі в перші дні зменшують до 1/2—1/3 від звичайного об'єму. Поступово до 5 — 7-ї доби переходять на харчування, що відповідає віку малюка.
Дітям, що перебувають на штучному вигодовуванні, на 6—12 год призначають водну дієту, дають підсолоджений чай. Після водної дієти призначають кислу суміш (2/3 кефіру та 1 /3 рисового відвару) — до 300 — 400 мл на добу. Дефіцит їжі поповнюють за рахунок перевареної води, яку дають невеликими порціями. Поступово збільшують об'єм їжі, зменшують кількість рідини.
При диспепсії добре діє вівсяний кисіль. Вівсяне борошно заливають на ніч водою у співвідношенні 1:2, перемішуючи. Уранці рідину зливають в окремий посуд і заварюють як кисіль.
Одержану колоїдну масу дають дітям молодшого віку по 1 чайній — 1 столовій ложці 5 разів на день, старшим — по 50 — 100 мл 3 рази на день за 30 хв перед їдою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Диспепсія. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок