Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Диференційна діагностика плевритів у дітей. Тактика лікування

Диференційна діагностика плевритів у дітей. Тактика лікування

Назва:
Диференційна діагностика плевритів у дітей. Тактика лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Лекція
Диференційна діагностика плевритів у дітей. Тактика лікування


ПЛАН ЛЕКЦІЇ.
Класифікація плевритів.
Патогенез плевритів.
Семіотика і діагностика плевритів.
Клініка, перебіг:
туберкульозного плевриту;
плевриту при неспецифічних інфекційно-запальних процесах легень;
випоту при недостатності кровообігу;
випоту при зниженні колоїдно-онкотичного тиску;
випоту при ревматичних захворюваннях;
посттравматичного плевриту;
пухлинного плевриту.
Ключові слова: плевра, запалення, діагностика, лікування.
Захворювання плеври – найчастіший клінічний варіант ураження серозних оболонок. Топографо-анатомічний зв’язок листків плеври з сусідніми органами, різно-манітність фізіологічних функцій, наявність плевральної щілини і схильність легені до колапсу, зв’язок з лімфатичною системою органів грудної клітки і черевної порожнини зумовлює велику частоту і тяжкість патології плеври. Етіологічний і патогенетичний поліморфізм патологічних процесів пояснює в певній мірі відсутність зручної для клініцистів класифікації захворювань органів плеври. Однак для вибору оптимальної терапії доцільно виділити основні патогенетичні групи на основі провідних факторів з розвитку захворювання: запалення, порушення гемо-, ліквородинаміки, зниження колоїдно-осмотичного тиску плазми крові, пухлини, порушення цілістності листків плеври.
Усі патологічні процеси в плеврі (окрім доброякісних пухлин) на певному етапі розвитку можуть привести до появи плеврального випоту і тоді його клінічна манфіфестація є провідною в картині захворювання. Одним із важливих механізмів патогенезу плевральних випотів є стан і регуляція проникливості листків плеври.
Анатомічні відмінності будови вісцеральної і парієтальної плеври найбільше виражені у розвитку і взаємному розташування лімфатичних і кровеносних капілярів. Костальна плевра містить у 2-3 рази більше лімфатичних судин, ніж кровеносних. У вісцеральному листку спостерігаються протилежні співвідношення, при цьому лімфатичні судини пар’єтальної плеври розташовані більше до поверхні. Фізіологічно найактивнішою є костальна плевра, яка формує систему перекладин і щілин, котрі містять люки – лімфатичні судини, відокремлені від плевральної щілини редукованим бар’єром. Число люків та їх діаметр зростають в напрямку до грудини і нижніх міжреберних проміжків. Лімфатичній системі діафрагмальної плеври властива подібність до костальної плеври, зокрема висока здатність до лімфовідтоку.
Обидва листки плеври мають властивості гістогематичного бар’єру, який контролює склад та інтенсивність циркуляції внутрішньоплевральної рідини. Згідно легенево-плевральній теорії циркуляції тканинної рідини під час вдоху від’ємний тиск в грудній порожнині і середостінні забезпечує рух рідини з легені через вісцеральний листок в плевральну порожнину і надалі через парієтальний листок в лімфатичні судини міжреберних проміжіків і нижнього відділу середостіння.
Для клінічної практики принципове значення мають процеси поступлення і всмоктування різних речовин з плевральної порожнини. При відсутності запалення є висока двобічна (кров-порожнина) проникливість листків плеври для малих молекул – води, кристаллоїдів, дрібнодисперсних білків, антибіотиків. При цьому справжні розчини всмоктуються у кровеносні та лімфатичні судини усією поверхнею парієтальної та вісцеральної плеври. Дрібнодисперсні білки поступають переважно з кровеносних судин, а попадають в порожнину плеври через лімфатичні шляхи. Резорбція білків і колоїдів здійснюється з плевральної порожнини лімфатичними судинами костальної плеври.
Різні патологічні стани змінюють проникливість листків плеври. При запальному процесі в плеврі в перші години спостерігаються розширення лімфатичних капілярів, підвищення їх проникливості, набряк тканин, інфільтрація субплеврального шару. Через 24-48 годин наступає тромбоз капілярів і зменшується їх проникливість. В гострій фазі плевриту спостерігається відкладання фібрину у вигляді острівків або сітчастої плівки, швидка організація його з наступним перетворенням в щільну сполучну тканину.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Диференційна діагностика плевритів у дітей. Тактика лікування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок