Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основи медичної статистики

Основи медичної статистики

Назва:
Основи медичної статистики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Лекція №
Основи медичної статистики


Статистика — наука, що вивчає закономірності масових явищ методом узагальнюючих показників.
Будучи основним методом соціальної медицини й організації охорони здоров'я, медична статистика в той же час представляє одну з галузей статистики як науки про кількісні зміни в розвитку суспільства, економіки і т.д.
В охороні здоров'я статистичні методи дослідження використовують для:
1) вивчення здоров'я населення;
2) аналізу, оцінки і прогнозування медичної допомоги;
3) спеціальних наукових досліджень.
У попередній главі була докладно викладена методика організації і проведення статистичного дослідження при вивченні здоров'я населення.
На етапі аналізу отриманих даних (4 етап статистичного дослідження) повинні бути використані адекватні статистичні методи, показники, коефіцієнти, середні величини і т.д.
ВІДНОСНІ ВЕЛИЧИНИ (СТАТИСТИЧНІ КОЕФІЦІЄНТИ)
У результаті угруповання і табличного зведення матеріалів спостереження дослідник одержує абсолютні величини. У ряді випадків цих абсолютних величин досить для характеристики розмірів досліджуваних явищ і процесів. Так, наприклад, абсолютна чисельність населення в Китаї й Індії показує, що ці дві країни є лідерами у світі по чисельності населення. При обліку ряду рідких інфекційних захворювань (малярія, дифтерія, трахома, СНІД і інші), важливе значення має аналіз навіть одиничних випадків захворювань. Велике практичне значення для правильного планування медичної допомоги населенню мають також абсолютні величини чисельності населення і його окремих вікових груп; чисельність медичного персоналу і лікувально-профілактичних установ; кількість лікарняних ліжок і т.д.
Однак при розгляді абсолютних величин найчастіше можна зробити тільки деякі попередні висновки, і для подальшого аналізу виникає необхідність у перетворенні цих величин у похідні величини: відносні і середні. Необхідність переходу абсолютних величин у відносні можна пояснити простим прикладом.
У районі «А» виявлено в 2002 році 220 випадків гострих шлунково-кишкових захворювань, а в районі «Б» за цей період виявлено 240 подібних випадків захворювань. Чи можна сказати, що в районі «Б» вище рівень захворюваності цими хворобами? Звичайно ж, немає. Для того, щоб відповісти на це питання, треба знати чисельність населення в даних районах. Допустимо в районі «А» проживає 200 тисяч, а в районі «Б» — 300 тисяч чоловік.
Відносячи число випадків шлунково-кишкових захворювань у кожнім районі до числа їхніх жителів, одержуємо, у розрахунку на 10000 чоловік, що випливають величини:
220 10000
Район «А» -------------------------- = 110/000
200000
240 10000
Район «Б»--------------------------- = 80/000
300000
От тепер ми можемо зробити висновок, що захворюваність гострими шлунково-кишковими захворюваннями вище в районі «А».
Відносні величини (статистичні коефіцієнти), одержувані зі співвідношення двох порівнюваних чисел, для зручності зіставлення звичайно збільшуються на яке-небудь кругле число (100, 1000, 10000, 100000 і т.д.), що називається базою чи підставою. У результаті отримані коефіцієнти здобувають форму «відсотків» (%), «промілі» ( /100), «продецимілі» ( /1000), «просантимілі» ( /10000) і т.д. Чим рідше зустрічається досліджуване явище, тим більшу числову підставу варто обрати для того, щоб не було коефіцієнтів менше одиниці, якими незручно користатися.
По своєму змісті статистичні коефіцієнти, найчастіше застосовувані в медичній статистиці, розділяються на три види: 1) коефіцієнти екстенсивності (показники розподілу, структури, частки, питомої ваги); 2) коефіцієнти інтенсивності (показники частоти, поширеності); 3) коефіцієнти (показники) співвідношення.
Екстенсивні коефіцієнти характеризують розподіл чи явища середовища на його складові частини, його внутрішню чи структуру відношення частин до цілого (питома вага).
При обчисленні екстенсивних коефіцієнтів ми маємо справу тільки з однією статистичною сукупністю і її складом. Більшість екстенсивних коефіцієнтів звичайно виражається у відсотках, значно рідше — у промілі й у частках одиниці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Основи медичної статистики

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок