Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Деформаційні властивості біологічних тканин

Деформаційні властивості біологічних тканин

Назва:
Деформаційні властивості біологічних тканин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,39 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Деформаційні властивості біологічних тканин


План
Історія розвитку знань про деформаційні властивості тіл ……………….2
Механічні властивості біологічних тканин………………………………..3
Пружні властивості тіл. Деформації………………………………………..4
Закон Гука……………………………………………………………………5
Деформація поздовжнього розтягування чи стиснення…………………..6
Деформація всебічного розтягу або стиснення (об'ємна деформація)…...7
Деформація зсуву……………………………………………………………7
Деформація кручення…………………………………………………….….8
Деформація біологічних тканин……………………………………………9
Діаграма розтягу судин…………………………………………………….10
Використана література……………………………………………………11


1. Історія розвитку знань про деформаційні властивості тіл
Знаний англійський вчений Роберт Гук (Нооkе) в 1660 р. сформулював, а в 1676 р. оприлюднив, і то у вигляді анаграми латинською мовою, таке: ut tensio sic uis, тобто – “яка деформація, таке і навантаження”. І все. Навіть не навпаки: “Яке навантаження, така і деформація”.
Майже одночасно з Гуком (в 1680 р.) і незалежно від Гука цей закон сформулював француз Маріотт (Mariotte). Так, так, той самий Маріотт, прізвище якого є в назві закона Бойля-Маріотта. Маріотт дав таке формулювання: “навіть найбільш тверді тіла – скло і залізо – деформуються пропорційно навантаженню...”. Так що тепер цей закон вже можна записати в вигляді
f=kP(1),
де Р – навантаження (сила), f – деформація стержня (підкреслюю: всього, цілого стержня!), k – коефіцієнт пропорційності, що інтегрально в наявному вигляді відображає вплив властивостей матеріалу, розмірів стержня і виду деформації –
розтяг, стискання чи згин (про скручування – пізніше).
Розшифрування коефіцієнта k стало можливим десь лише через 130 років, коли англієць Томас Юнг (Yong) в 1807 р. ввів поняття про модуль пружності Е, названий його ім’ям, що при пружній деформації характеризує жорсткість матеріалу (саме жорсткість!). Юнг сформулював це поняття досить туманно, але все ж стало можливим формулу (1) записати у вигляді (наприклад, при розтягуванні – стисканні)
f=l=Pl/EF,(2)
де l — довжина стержня, F – площа поперечного перерізу, Е – сам модуль Юнга, Р – як і в (1) – навантаження (сила).
Стало ясно, що загальна жорстокість k в формулі (1) залежить від жорсткості власне матеріалу (Е) і від розмірів стержня l/F, тобто, наприклад, при розтягуванні стержня K=l/F*I/E. Юнг же і визначив значення Е для сталей як 2х105 МПа.
Що стосується скручування, то закон Гука при скручуванні стержня круглого перерізу сформулював в 1784 р. – хто б Ви думали? – Кулон (Kolomb)! Так, так, той самий знаменитий Кулон, закон якого вичаємо в електростатиці. Правда, сформулював приблизно, як Гук: “Крутний момент, пропорційний куту закручування”. А до запису славнозвісної формули, згідно з якою “мужчины (М) любят (l) изящных (I) женщин (G)”, справа дійшла дещо пізніше, бо поняття про модуль G Кулону було ще невідоме. Кулон же ввів поняття деформації зсуву.
Мабуть цікаво знати, що видатний французький фізик Кулон що обезсмертив своє ім’я дослідами в галузі тертя і електростатики – військовий інженер, за освітою механік-будівельник (закінчив паризьку Школу мостів і доріг).
В 1826 французький інженер (потім академік) А. Нав’є (Navier) (пам’ятаєте, закон Нав’є-Стокса) видав перший підручник з опору матеріалів, в якому ввів поняття про напруження (як силу, що діє на одиницю площі перерізу).
Лише тепер, через 20 років після введення Юнгом поняття про модуль Е, видалось можливим записати рівняння (2) в вигляді (3).
І зробив це (за три роки до смерті Юнга) Нав’є. Отже для того, щоб записати остаточний вираз закону Гука в його елементарному вигляді (для стержня в цілому) та ще й усвідомити, що частка відділення сили (Р) на площу (F) у формулі (2) це є напруження , знадобилось майже 150 років. А потім...
Потім Нав’є ввів поняття про допустимі напруження, умову міцності (розрахунок за допустимими напруженнями), О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Деформаційні властивості біологічних тканин

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок