Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вірусний гепатит

Вірусний гепатит

Назва:
Вірусний гепатит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,44 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вірусний гепатит


Вірусний гепатит — гостра інфекційна хвороба з переважним ураженням ретикулоендотеліальної системи травного каналу і пе-чінки; характеризується інтоксикацією, часто супроводиться жов-тяницею.
За рекомендацією ВООЗ, термін «вірусний гепатит» об'єднує два захворювання, які мають істотні епідеміологічні, клінічні та Інші відмінності: гепатит А і гепатит В.
Вірусний гепатит А — гостра циклічна інфекційна хвороба, яка спричинюється вірусом А, передається фекально-оральним (можливо, і повітряно-краплинним) шляхом; характеризується початковими загальнотоксичними та диспепсичними симптомами, переважним ураженням печінки, у деяких хворих з порушенням її пігментної функції (жовтяниця).
Вірусний гепатит В — інфекційна хвороба, яка зумовлюється вірусом В, передається парентеральним шляхом, включаючи ге-мотрансфузійний, характеризується переважним втягненням у па-тологічний процес печінки. Ступінь ураження печінки та наслід-ки вірусного гепатиту В різноманітні і залежать від генетичне зумовлених особливостей імунної відповіді організму, меншою мірою — від інших факторів, які впливають на неї (величина інфікуючої дози, преморбідний фон, супровідні захворювання то-що). Вірусний гепатит В — це хвороба імунної відповіді.
Етіологія. Збудник вірусного гепатиту А — вірус, який містить РНК, стійкий у зовнішньому середовищі. Збудник вірус-ного гепатиту В — вірус, який містить ДНК, характеризується надзвичайною стійкістю, в тому числі до дії високої температури. Тривалий час зберігається у консервованій крові та плазмі. Мар-кером гепатиту В е його поверхневий антиген (HBsAg), відомий під назвою австралійського антигена.
Епідеміологія. Джерело інфекції — хворі з клінічно ви-раженими, субклінічними та безсимптомними формами хвороби. Вірус гепатиту А виділяється з фекаліями в кінці інкубаційного періоду, в початковому періоді, а у деяких хворих— і в перші 1—2 дні жовтяничного періоду хвороби. Найчастіше з появою жовтяниці виділення вірусу гепатиту А з фекаліями та циркуля-ція його в крові припиняються.
При вірусному гепатиті В тривалість циркуляції збудника в крові залежить від форми та варіанта перебігу хвороби. При субклінічних та безсимптомних формах, затяжному і хронічному перебігу хвороби циркуляція вірусу гепатиту В в крові е тривалою.
Шляхи передачі. Вірусний гепатит А передається фекально-оральним, можливо, і повітряно-краплинним шляхом; вірусний гепатит В — переважно парентеральним, включаючи гємотрансфузійний. При вірусному гепатиті В є і контактний шлях інфікування як прихований варіант парентерального передавання інфекції. Це буває у разі близького контакту з хворим і при мікротравмах шкіри. Іноді здійснюється вертикальне передавання інфекції, тобто інфікування плода або новонародженого матір'ю, хворою вірусним гепатитом В.
Сприйнятливість. На вірусний гепатит А хворіють переважно діти та люди молодого віку. Імунітет дорослих — це імунітет людей, які перехворіли. На вірусний гепатит А не хворіють діти першого року життя завдяки трансплацентарному імунітету. Вірусний гепатит В спостерігається у людей всіх вікових груп
Патогенез. Вірус гепатиту А через рот потрапляє в травний канал, фіксується та розмножується в епітеліальних клітинах та регіонарних лімфатичних вузлах тонкої кишки. Проникає в русло крові, фіксується клітинами мононуклеарних фагоцитів, зокрема купферовськими клітинами печінки. В міру нагромадження вірус гепатиту А з купферовських клітин потрапляє у гепатоцити, в яких настають дистрофічні і навіть некротичні зміни. Залежно від поширеності і глибини процесу розвиваються різного ступеня вираженості порушення функціонального стану печінки Вірусному гепатиту А властивий гострий циклічний перебіг хвороби з швидким звільненням організму від збудника. Інтенсивна регенерація тканини печінки забезпечує повне видужання.
При вірусному гепатиті В збудник потрапляє в організм парентерально. Фіксується і розмножується в гепатоцитах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Вірусний гепатит

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок