Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація медичної допомоги. Структура жіночої консультації

Організація медичної допомоги. Структура жіночої консультації

Назва:
Організація медичної допомоги. Структура жіночої консультації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,02 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з гігієни
На тему:
Організація медичної допомоги. Структура жіночої консультації


Організація медичної допомоги. Структура жіночої консультації
Як правило, до складу жіночої консультації входять: реєстра-тура, кабінети акушерїв-гінекологів, маніпуляційний кабінет, кабі-нет психопрофілактичної підготовки до пологів, кабінети головного лікаря, старшої медичної сестри, лабораторія, кабінет УЗД, фізіоте-рапевтичний кабінет, кабінети лікарів: терапевта, стоматолога, соці-ально-правовий кабінет, денний стаціонар, господарча частина.
Основним принципом диспансеризації вагітних є постійний нагляд за їх станом здоров'я, перебігом вагітності, внутрішньоутробним розвит-ком плода, своєчасне виявлення так званих груп ризику перинаталь-ної патології і визначення тактики стосовно збереження вагітності.
Первинна медико-санітарна допомога не обмежується дільнич-ною службою. Вона включає також І службу швидкої медичної допо-моги. Швидка медична допомога надається станціями швидкої допо-моги та аналогічними відділеннями центральних районних лікарень у сільській місцевості, лікарнями швидкої медичної допомоги. Існува-ли і продовжують існувати суттєві відмінності у забезпеченні цією допомогою міського та сільського населення. У містах забезпеченість бригадами швидкої допомоги вдвічі вища, ніж у сільських районах, хоча, враховуючи стан здоров'я, доступність медичної допомоги, стан комунікацій і засобів зв'язку тощо, потрібно було б зробити навпаки.
Служба швидкої медичної допомоги, на відміну від дільничної, працює цілодобово.
Завданням станцій швидкої допомоги є надання цілодобової невідкладної допомоги при нещасних випадках, травмах, отруєн-нях, раптових захворюваннях та станах, шо загрожують життю, а також перевезення хворих у стаціонари згідно із заявками лікарів.
Виклик бригади швидкої допомоги здійснюють за єдиним номе-ром — "03". Бригади швидкої допомоги бувають загальнолінійні, спеціалізовані й бригади для перевезення хворих. Спеціалізовані бригади створюються за такими профілями: кардіореанімаційні, неврологічні, педіатричні, психіатричні, акушерські тощо. Серед спеціалізованих бригад виділяються бригади інтенсивної терапії (БІТ), які надають екстрену медичну допомогу при гострих захворюван-нях, травмах та отруєннях. До складу загальнолінійної бригади вхо-дять лікар, фельдшер, санітарка, спеціалізованої - лікар певного фаху, 2 середніх медичних працівники і санітар.
Станції швидкої допомоги оснащені спеціальним санітарним транспортом, який обладнаний лікувально-діагностичною апарату-рою для термінової діагностики і лікування станів, небезпечних для життя, проведення штучного дихання, переливання крові, електро-кардіографії, дефібриляції й електростимуляції діяльності серця.
Для наближення швидкої допомоги і надання її в найкоротші строки у містах організовуються підстанції швидкої допомоги, які розміщені у певних масивах міст.
У великих містах станція швидкої допомоги об'єднана з лікарнею швидкої допомоги з метою створення цілісного лікувально-про-філактичного закладу для надання догоспітальної і госпітальної швид-кої допомоги.
За визначенням ВООЗ, цей рівень медичної допомоги потребує обслуговування особливого характеру, вторинна медична допомога більш витончена і складна, ніж допомога, яку надає лікар загальної практики, вона включає допомогу, що надається спеціалізованими службами за направленням первинних ланок медичної служби.
Вторинну медичну допомогу надають у містах багатопрофільні міські об'єднані лікарні та медико-санітарні частини, у селах - центральні районні та районні лікарні, інколи на цьому рівні трапляються деякі спеціалізовані диспансери- протитуберкульозний, онкологічний тощо. Первинна та вторинна медична допомога у нас, на відміну від більшості розвинутих країн, не має чіткого адміністративного розмежування. Вторинна медична допомога включає первинну як свій компонент.
Місткість міських та районних лікарень коливається у вели-ких межах, що залежить від кількості мешканців, яких обслугову-ють ці лікарні, та потужності стаціонарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Організація медичної допомоги. Структура жіночої консультації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок