Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вікові, статеві, індивідуальні особливості м'язів лиця та жувальних м'язів

Вікові, статеві, індивідуальні особливості м'язів лиця та жувальних м'язів

Назва:
Вікові, статеві, індивідуальні особливості м'язів лиця та жувальних м'язів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,55 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вікові, статеві, індивідуальні особливості м'язів лиця та жувальних м'язів


У новонароджених надчерепний м'яз розвинений добре, але сухожилковий шолом нещільно зв'язаний з кістками черепа і тому шкіра над ним дуже рухлива. Іноді потиличне черевце цього м'яза або відсутнє, або розщеплене на кілька частин. Як правило, вушні м'язи розвинені слабо, а переднього м'яза зовсім немає. Гордіїв, носовий м'язи і м'яз — опускач перегородки носа або відсутні, або входять до складу інших м'язів. Спостерігають випадки, коли очноямкова та слізна частини колового м'яза ока майже не розвинені, а іноді м'язові пучки очноямкової частини вплітаються в шкіру щік. Щічний м'яз може поділятись на два шари і мати додаткові пучки. У новонароджених поверхневі волокна жувального м'яза майже паралельні, а в дорослого розміщені віялоподібно. Іноді від цього м'яза відходять окремі пучки до вискового та щічного м'язів. У новонароджених жувальний м'яз розвинений слабо і нерівномірно. Найбільш розвинена його передня частина. М'яз починає інтенсивно розвиватись одночасно з прорізуванням зубів. Зустрічаються пучки цього м'яза, що прикріплюються до інших місць. Крилоподібні м'язи бувають різні за формою і кількістю м'язових пучків.
М'язи та фасції шиї. При вивченні м'язів шиї (musculi сollі), за традицією розглядають тільки передній відділ шиї, оскільки в ньому розміщуються великі судини, нерви та внутрішні органи. Ці м'язи поділяють на поверхневі; (середні, або м'язи під'язикової кістки, серед яких виділяють надпід'язикові та підпід'язикові м'язи); і глибокі. Всі м'язи шиї парні (Рис. 1).
До складу поверхневих м'язів, які походять з вісцеральних дуг, відносять підшкірний м'яз шиї та грудинно-ключично-сосковий м'яз.
Підшкірний м'яз шиї (musculus platysma) розміщується під шкірою і має вигляд тонкої широкої пластинки. Починається на рівні І—II ребра від грудної фасції і прикріплюється до краю нижньої щелепи та до жувальної фасції. Іноді його волокна переплітаються з волокнами колового м'яза рота. Функція: натягує шкіру шиї та відтягує кут рота донизу.
Рис. 1. М'язи шиї:
1 — жувальний м'яз; 2 — група надпід'язикових м'язів; 3 — під'язикова кістка; 4 — група підпід'язиковнх м'язів; 5 — глотка; 6 — щитоподібна залоза; 7 — стравохід; 8 — трахея; 9 — ключиця; 10 — ребро; 11 — передній драбинчастий м'яз; 12 — середній драбинчастий м'яз; 13 — задній драбинчастий м'яз; 14 — м'яз — підіймач лопатки; 15 —довгий м'яз шиї.
Грудинно-ключично-сосковий м'яз (musculus sternocleidomastoide-us)—найбільший танайсильнішийзм'язівшиї. Починається від гру-динного кінця ключиці та ручки грудини і прикріплюється до соскоподібного відростка вискової кістки. Залежно від початку його волокон розрізняють груднину та ключичну частини, між якими знаходиться невелика і неглибока надключична ямка. Функція: при односторонньому скороченні нахиляє голову у свій бік, а при двосторонньому — нахиляє голову назад.
Вище від під'язикової кістки знаходяться м'язи, що опускають нижню щелепу та піднімають під'язикову кістку, а разом з нею і гортань. До цих надпід'язикових м'язів (musculi suprahyoidei) відносять двочеревцевий, шилопід'язиковий, щелепно-під'язиковий, а також підборідно-під'язиковий м'язи. Останні два м'язи становлять основу дна порожнини рота.
Двочеревцевий м'яз (musculus digastricus) складається з переднього та заднього черевець. Переднє черевце починається від двочеревцевої ямки нижньої щелепи, йде назад та вниз і переходить у сухожилок, що прикріплюється до під'язикової кістки. Заднє черевце починається сухожилком від під'язикової кістки і прикріплюється до соскоподібної вирізки вискової кістки. Між сухожилком та під'язиковою кісткою знаходиться блок. Функція: при фіксованій під'язиковій кістці тягне нижню щелепу донизу, а при фіксованій нижній щелепі тягне під'язикову кістку і гортань догори.
Шилопід'язиковий м'яз (musculus stylohyoideus) починається від шилоподібного відростка вискової кістки і прикріплюється до тіла та до великого рога під'язикової кістки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вікові, статеві, індивідуальні особливості м'язів лиця та жувальних м'язів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок