Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Проекційні низхідні шляхи

Проекційні низхідні шляхи

Назва:
Проекційні низхідні шляхи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,85 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Проекційні низхідні шляхи


П л а н :
Пірамідна система.
Шляхи підкоркових ядер.
Пропреоцептивні шляхи.
Інші шляхи мозку.
Низхідні рухові шляхи - пірамідна система
Перший нейрон лежить у передній центральній звивині кори великого мозку (пірамідні клітки Беца). Аксони цих кліток через corona radiata спускаються у внутрішню капсулу (коліно і передні дві третини задньої частини), далі в basis ніжок мозку (серединний його відділ), а потім у basis варолієвого моста. Тут частина волокон пірамідної системи вступає в зв'язок з ядрами головних нервів. Ця частина пірамідної системи, що проходить через коліно внутрішньої сумки і єднальна кору великого мозку з ядрами довгастого мозку, називається tractus corticobulbaris. Волокна цього тракту частиною переходять на іншу сторону, частиною залишаються на своїй стороні і вступають у зв'язок з руховими ядрами головних нервів (другі нейрони). Аксони останніх у складі головних нервів закінчуються в поперечносмугастій мускулатурі, інервований цими нервами.
Інша частина пірамідної системи, що проходить у передніх двох третинах задньої частини внутрішньої сумки, служить для зв'язку з ядрами спинномозкових нервів, спускається до передніх рогів спинного мозку і тому називається tractus ticospinalis. Цей тракт, пройшовши в мозковому стовбурі до довгастого мозку, утворить у ньому піраміди. В останніх перехрещується частина волокон tractus. corticospinalis (decussatio pyramidum), що, спускаючи в спинний мозок, лягає в бічний його стовп, утворити tractus corticospinalis lateralis s. tr. pyra-midalis lateralis. Що залишилася не перехрещеної частина tractus corticospinalis спускається в передньому стовпі спинного мозку, утворити його tractus corticospinalis anterior s. tr. pyramidalis ante-rior.
Волокна цього пучка поступово по протязі спинного мозку також переходять на іншу сторону в складі commis-sura alba, у результаті чого весь tractus corticospinalis, як латеральний, так і передній, виявляється перехрещеним. Завдяки цьому кора кожної півкулі іннервує мускулатуру протилежної сторони тіла.
Рухові і чуттєві перехрести, що відбуваються в різних відділах мозку (decussatio pyramidum, commis-sura alba, decussatio lemniscorum і ін.) представляють, по И. П. Павлову, пристосування нервової системи, спрямоване на збереження іннервації при ушкодженні мозку в якому-небудь місці однієї його сторони. Аксони, що складають tractus corticospinalis, вступають у зв'язок з руховими клітками передніх рогів спинного мозку, де починається друга ланка. Аксони лежачих тут кліток йдуть у складі передніх корінців і далі м'язових нервів до поперечносмугастої мускулатури тулуба і кінцівок, інервований спинномозковими нервами. Таким чином, tractus corticobulbaris і tractus corticospinalis разом складають єдину пірамідну систему, що служить для свідомого керування всією кістяковою мускулатурою.
Ця система особливо розвита в людини в зв'язку з прямоходінням і свідомим користуванням своїм апаратом руху в процесі трудової діяльності.
Низхідні шляхи підкіркових ядер переднього мозку — екстрапірамідна система
Пірамідна система, як уже говорилося вище, починається в корі великого мозку (5-й шар, пірамідні клітки Беца). Екстрапірамідна система складається з підкіркових утворень. У її склад входять corpus striatum, thalamus, corpus subthalamicum Luysi, nucleus ruber, substantia nigra і єднальні їхні провідники білої речовини. Екстрапірамідна система відрізняється від пірамідної по своєму розвитку, будівлі і функції. Вона виникає вже в нижчих хребетних (у риб), коли пірамідна система ще відсутній, тому в них вона є вищим відділом головного мозку, що сприймає роздратування від рецепторних органів і направляючих імпульсів до мускулатури через автоматичні механізми спинного мозку. У результаті виникають порівняно прості рухи (автоматизовані). Потім, у міру розвитку переднього мозку і його кори, утвориться нова пірамідна система, що відповідає новій формі рухових актів (М. И. Аствацатуров), зв'язаних з усе більшою спеціалізацією невеликих груп м'язів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Проекційні низхідні шляхи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок