Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сучасний стан проблеми не виношування вагітності.

Сучасний стан проблеми не виношування вагітності.

Назва:
Сучасний стан проблеми не виношування вагітності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,68 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Сучасний стан проблеми не виношування вагітності.
НВ є однією з провідних акушерських проблем із-за його прямого зв’язку з перинатальною захворюваністю і смертністю та потребує детального вивчення з метою профілактики самовільних викиднів, передчасних пологів і народження мало вагових дітей. Недоношені діти вносять основний “вклад” у показники перинатальної захворюваності і смертності, на їх долю припадає біля 60-75% даної патології. Актуальність проблеми НВ обумовлена також критичною демографічною ситуацією на Україні.
Під НВ необхідно розуміти самовільне переривання вагітності в різні терміни, від моменту запліднення до 37 тижнів вагітності, рахуючи з першого дня останньої менструації. Термін НВ включає в себе мимовільні викидні та передчасні пологи. Переривання вагітності підряд 2 рази і більше називається звиклим не виношуванням. Залежно від терміну вагітності коли відбулося переривання вагітності розрізняють: ранні викидні (до 12 тижнів вагітності), пізні викидні (від 13 до 27 тижнів вагітності) і передчасні пологи (від 28 до 37 тижнів вагітності).
Частота клінічно явного самовільного викидня у середньому складає 15-20%. Ранній аборт на долю якого припадає біля 8% всіх вагітностей залишається нерозпізнаним. Максимальна кількість самовільних абортів (81,06%) спостерігається у першому триместрі вагітності, причому 38% з них – в перші 7-8 тижнів вагітності. Потім по мірі збільшення терміну вагітності число самовільного переривання вагітності зменшується. У ранні терміни (до 10 тижнів вагітності) самовільне переривання вагітності у 80% випадків обумовлене генетичними факторами, а в більш пізні терміни – в значній мірі пов’язане з порушенням здоров’я матері. За даними літератури, самовільне переривання вагітності в терміни 20-27 тижнів склало 1/7 всіх спонтанних абортів, причому серед причин переважали інфекційні процеси, які виявляються при цитологічному дослідженні ендометрія і плаценти. Вади розвитку відмічалися лише у 10% випадків; 40% жінок виявити причину самовільного переривання вагітності не вдалося. На думку деяких авторів частота передчасних пологів залишається високою і не має тенденції до зниження.
Етіологія самовільних викиднів різноманітна; нерідко до переривання вагітності приводи не один, а декілька причинних факторів. Епідеміологічними дослідженнями виявлено, що дана патологія виникає частіше всього при поєднанні медичних і соціальних факторів, залежить від місця проживання, професії матері і характеру її роботи до і під час вагітності, соціальної приналежності, віку і числа попередніх пологів тіло будови і маси тіла, якості харчування, куріння і вживання спиртних напитків. Передчасні пологи можуть розвиватися при багатоплідній вагітності, при наявності захворювань, різних патологічних станів під час вагітності, у жінок з викиднями і перинатальною смертю плода у анамнезі.
НВ частіше спостерігається у жінок молодших 20 і старших 30 років (питома вага більше 30%), в той час як у проміжку між 21 і 30 роками частота цієї патології значно нижча. Частота передчасних пологів збільшується при кожній наступній вагітності і мінімальна при перших пологах.
Передчасні пологи частіше бувають у жінок, занятих фізичною працею, а також у молодих жінок, поєднуючи роботу з навчанням.
На думку деяких авторів велике значення має латентна інфекція, частіше всього стрептококова або стафілококова, питома вага якої серед причин переривання вагітності складає до 39,8%.
Численні дослідження вказують на значну роль у етіології НВ інфекційного фактору.
Найбільш частою причиною НВ є сечостатева інфекція. При цьому особливе значення надається бессимптомній бактерурії при ати пічній стертій клінічній картині. До інфекції сечостатевих органів слід віднести інфекційно-грибкові збудники (хламідії, гарднерели, уреаплазму, трихомоніаз, гонорею, мікоплазму та інші).
Крім інфекції місцевого значення причиною НВ можуть бути інфекції епідеміологічного значення: грип та інші аденовірусні інфекції, ВІЛ-інфекція, краснуха, бруцельоз, тифи, малярія та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Сучасний стан проблеми не виношування вагітності.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок