Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Багатошарові пов'язки. Народні методи лікування

Багатошарові пов'язки. Народні методи лікування

Назва:
Багатошарові пов'язки. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,13 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Багатошарові пов'язки. Народні методи лікування


Такі пов'язки роблять так. Складену у 4 —б —8 разів тканину намочують у воді темпе-ратури 16—18 °С, викручують та накладають на певну ділянку тіла. Після підсихання компрес не знімають, а на нього накладають другий, також "холодний", але тканину не викручують так сильно. Після підсихання другого шару поверх нього накладають третій компрес. Тривалість процедури нерідко становить 10—12 год та більше.
Багатошарові пов'язки призначають головним чином для лікування задавнених ран, що погано гояться, затвердіння, кіст, нориць, остеомієліту.
Компрес на хребет. Збуджувальне обгортання накладають на хребетний стовп від потилиці до сідничних кісток. Складену у 4 —6 разів бавовняну тканину (ширина 6—10 см) змочують у воді температури 22 — 25 °С, накладають на означену ділянку, зверху накривають вовняним полотном і закріплюють еластичними бинтами навко-ло грудної клітки та живота.
Компреси на хребет використовують при запальних захворюваннях спинного мозку, поліомієліті, дитячому церебральному паралічі.
ВАННИ
Ванни можуть бути загальними (повними) і місцевими (частковими) різної темпе-ратури, тривалості й містити різні компоненти.
Залежно від.температури ванни поділяють на гарячі (40—42 °С), теплі (37 — 39 °С), індиферентні (32 — 36 °С), прохолодні (30 — 20 °С) та холодні (до 20 °С).
Індиферентна температура — це температура, яка не дає відчуття ні тепла, ні холоду, тобто не зумовлює температурного подразнення.
Лікувальні ванни можуть бути з лікарськими засобами й травами.
Загальні (повні) ванни. Для загальної ванни беруть 200 — 250 л води (маленьким дітям — менше, відповідно до віку).
Дитина під час прийняття ванни має бути розслабленою, спокійною. Рівень води повинен доходити до середини грудної клітки. Якщо рівень води у ванні вищий, утруднюється дихання, погіршується кровообіг. Тривалість ванни — 10 — 15 хв.
Під час приймання ванни треба стежити за загальним станом дитини, кольором її шкіри. Якщо дитина зблідла, скаржиться на загальну слабкість, запаморочення, у неї частий ниткоподібний пульс та прискорене поверхневе дихання, треба негайно вийня-ти її з ванни, покласти на кушетку (ноги мають бути в положенні вище від голови), дати понюхати ватку, змочену 10 % розчином аміаку, потерти скроні.
Після ванни дитину обгортають зігрітим простирадлом, добре витирають. Реко-мендують повний спокій протягом 20 — 30 хв. Хворий відпочиває лежачи.
Прохолодні загальні ванни використовують для лікування неврозу, невротичних станів, при гіпотензії, а також з метою загартування організму.
Ванни індиферентної температури призначають при неврозі, вегетативно-судинній дистонії, гіпертонічній хворобі І стадії.
Теплі загальні ванни корисні при хронічному артриті, неврозі, після травм і зах-ворювань головного та спинного мозку, при пневмонії, бронхіті, бронхіальній астмі, гастриті, коліті, гепатиті, виразковій хворобі шлунка, хронічному гломерулонефриті.
Гарячі ванни ефективні при хронічному поліартриті, ожирінні І та II ступенів, хронічних гінекологічних захворюваннях, бронхіальній астмі, хронічному бронхіті та бронхопневмонії, приступах сечо- та жовчнокам'яної хвороби.
Сидячі ванни. Для сидячих ванн використовують спеціальну ванну або глибокий таз (до 35 см).
Дитина сідає у ванну, рівень води повинен досягати пупка. Ноги лишаються на підлозі поза ванною. їх можна поставити у таз з гарячою водою
Тривалість ванни — від 5 до 25 хв.
Сидячі ванни безпосередньо впливають на нижню частину живота і загалом на весь організм. Сидячі ванни особливо корисні при хронічних захворюваннях органів нижньої частити живота (матки, передміхурової залози, кінцевих відділів товстої кишки). їх використовують також з метою відтягання крові від розташованих вище запалених органів, при запамороченні, неспанні тощо.
Для теплої сидячої ванни беруть воду температури 37 — 39 °С.Теплі ванни діють заспокійливо, послаблюють тонічні та спастичні скорочення м'язів, знижують тонус судин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Багатошарові пов'язки. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок