Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЩО МОЖНА СОБІ НАВІЯТИ

ЩО МОЖНА СОБІ НАВІЯТИ

Назва:
ЩО МОЖНА СОБІ НАВІЯТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РАФЕРАТ
на тему:
ЩО МОЖНА СОБІ НАВІЯТИ


Зараз існує чимало методів самонавіяння. Тут буде покладена техніка використання найбільш простого і швидко загоюваного методу —психом'язового тренування (ПМТ). Ґрунтується воно на відношеннях, що існують між головним мозком, Органом психіки й кістяковими м'язами, тобто тими, що на зразок футлярів покривають кістки нашого кістяка і забезпечують виконання нами всіх рухів.
Справа в тім, що головний мозок, що знаходиться в дрімот-ному стані, проявляє підвищену сприйнятливість до інформації, яка вводиться до нього. Зокрема, до слів і пов'язаних з ними уявних образів. Отже, для того, щоб слова і їх уявні образи зна-йшли свою граничну силу, вони повинні впливати на мозок, що знаходиться в дрімотному стані.
Під дрімотністю мається на увазі такий стан, при якому го-ловний мозок уже не активний, як удень, але ще і не спить, як уночі. Іншими словами, це перехідний стан між активністю і сном під час засинання і між сном та активністю у години пробуджен-ня. У практиці самонавіяння необхідно, щоб дрімотний стан три-вав стільки часу, скільки необхідно для вирішення тієї чи іншої задачі. Таким чином, дрімотністю — її тривалістю і глибиною — треба вміти керувати, не «провалюючись» в сон і не входячи в звичайну активність.
Отже, перший головний механізм, що лежить в основі про-цесу самонавіяння, полягає в умінні занурюватися в дрімотний стан і зберігати його необхідний час під контролем власної свідомості.
Другий головний механізм у дії самонавіяння полягає в умінні гранично зосереджувати свою ненапружену увагу на тім, чим займаєшся в цей момент. Загальновідомо, що чим уважніше ми займаємося якою-небудь справою, тим вона успішніше йде. При максимальному зосередженні увага повинна в практиці самона-віяння залишатися проте зовсім ненапруженою. Тому що тільки залишаючись спокійною і ненапруженою, вона дозволяє збері-гати дрімотний стан. Будь-яка ж психічна напруга, у тому числі й процеси уваги, руйнує дрімотність і вводить ту чи іншу початко-ву активність в стан, за яким сила впливу словами й уявними образами стає слабкішою.
Задача доброго, теплого ставлення до дорогої людини, на-приклад, вирішується так. Спочатку за допомогою психом'язового тренування треба зануритися в контрольований свідомі-стю дрімотний стан, потім подумки «побачити» дорогу людину і, помістивши її образ у фокус спокійної ненапруженої уваги, відчу-ти до цього образу відтвореної людини всі необхідні почуття — добра, тепла, ніжності, любові тощо.
А тепер перейдемо до оволодіння технікою самонавіяння за методом психом'язового тренування.
У психом'язовому тренуванні для зручності вивчення роз-слаблення, усі м'язи тіла умовно поділені на п'ять груп: м'язи рук (від плечових суглобів до кінчиків пальців), ніг (від тазо-стегнових суглобів до підошов), тулуба (від шиї до тазостегно-вих суглобів), шиї (від підборіддя до ключиць спереду і від лінії росту волосся до верхнього краю лопаток позаду) і, на-решті, м'язи обличчя.
Уявіть, що ви знаходитеся в приміщенні, де висять п'ять ве-ликих ламп, а в куточку слабко світиться невеликий каганець. Лампи — це групи м'язів, а каганець — контроль спокійно зосе-редженої уваги. От ви розслабилися, виключили з напруги м'я-зи рук (ніби згасили одну лампу), стало трішечки «темніше». Потім виключили м'язи ніг (згасла друга лампа) — стало ще «темні-ше». Не кваплячись, послідовно розслаблюючи м'язи тулуба, шиї, обличчя, ми ніби гасимо лампу за лампою і занурюємося в при-ємну темряву—дрімотний стан, контроль за яким здійснює спо-кійна ненапружена увага—маленький незгасаючий каганець.
У процесі розслаблення м'язів треба стежити за тим, щоб не був втрачений контроль за дрімотністю, що розвивається, інак-ше можна «провалитися» у сон. Отут є два шляхи: або розслабити всі м'язи не повністю, або ж цілком виключити одну-дві їх групи, наприклад, тільки руки й обличчя, а інші зберігати в стані звичайного, а не повного розслаблення. Проблема вибору може виникнути лише на початку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ЩО МОЖНА СОБІ НАВІЯТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок