Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Обстеження хворих із хірургічною патологією

Обстеження хворих із хірургічною патологією

Назва:
Обстеження хворих із хірургічною патологією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
1. Обстеження хворих із хірургічною патологією. Збирання анам-незу. Об’єктивне дослідження органів і систем. Лабораторні і спеціальні методи дослідження.
2. Діагностичні завдання в роботі фельдшера. Оцінка стану хворого.
3. Медична карта стаціонарного хворого.
Успішне лікування хворих неможливе без встановлення пра-вильного діагнозу. Фельдшер повинен уміти обстежити хворих, які вперше звернулися за медичною допомогою, і встановити по-передній діагноз.
Обстеження хворого з хірургічною патологією — складний процес, мета якого — встановлення діагнозу, оцінка стану всіх органів і систем організму. Обстеження хворого з хірургічною патологією має певні особливості. У зв’язку зі швидким перебі-гом деяких захворювань і можливістю розвитку важких усклад-нень необхідно якомога швидше встановити діагноз і розпочати лікування хворого. Методику обстеження хворих із хірургічною патологією можна подати у вигляді такої схеми:
Обстеження хворого розпочинають із з’ясування паспортних даних. Необхідно уточнити прізвище, ім’я та по батькові хворо-го, вік, професію, місце проживання, дату і час госпіталізації, ким направлений хворий, попередній діагноз.
Далі уважно вислуховують скарги хворого. Виділяють 3 групи скарг:
скарги на біль;
скарги загального характеру;
скарги, зумовлені порушенням функцій внутрішніх органів.
За наявності скарг на біль уточнюють її локалізацію, іррадіа-цію, тривалість (постійний, періодичний, нападоподібний), ін-тенсивність (сильний, слабкий, заважає або не заважає роботі, сну), характер (ниючий, ріжучий, колючий, тупий, гострий).
З’ясовують, коли з’являється біль (під час ходьби, їди, нерво-вого збудження, у певному положенні тіла та ін.), як при цьому змінюється загальний стан пацієнта (слабість, непритомність, по-рушення сну, зменшення апетиту та ін.), які явища супроводжу-ють біль (нудота, блювання, відчуття нестачі повітря, серцебиття).
Розрізняють вісцеральний і соматичний біль. Вісцеральний біль виникає внаслідок подразнення вегетативної нервової систе-ми, соматичний — унаслідок подразнення соматичних нервів.
Вісцеральний біль проявляється колікою (печінковою, нирковою, кишковою та ін.) різної інтенсивності, має розлитий невизначений характер, локалізується в ділянці ураженого орга-на, іррадіює в певну ділянку тіла.
Так, для печінкової коліки характерна іррадіація вгору — у праву лопатку, плече і праву надключичну ділянку, для нирко-вої — униз, у праве стегно і статеві органи. Хворі, як правило, збуджені, нерідко спостерігаються нудота і блювання.
Соматичний біль, на відміну від вісцерального, постійний, має точну локалізацію і супроводжується напруженням м’язів. Хвоpi звичайно лежать у ліжку нерухомо, оскільки будь-яка зміна положення тіла посилює біль.
Локалізація болю залежить від стадії і перебігу захворювання, наявності ускладнень. Біль може бути постійним або періодич-ним. Постійний біль характерний для гострих запальних проце-сів, але він може спостерігатися також при защемленнях і пору-шеннях цілості внутрішніх органів. Переймоподібний біль, що періодично посилюється і супроводжується блюванням, харак-терний для гострої механічної непрохідності кишок.
Інтенсивність болю може бути різною — від незначного нию-чого чи стисного до дуже сильного, що спричинює різке погір-шення стану хворого і навіть шок.
Сильний біль спостерігається при перфорації і ушкодженні органів черевної порожнини, їх завороті, защемленні та ін.
Слід пам’ятати, що поява сильного болю в животі, який су-проводжується різким погіршенням стану хворого, є одним із загрозливих симптомів, що свідчить про катастрофу в черевній порожнині. Цих хворих треба негайно госпіталізувати.
До скарг загального характеру відносять скарги на слабість, підвищену втомлюваність, схуднення, головний біль, порушення сну, зниження апетиту та працездатності. Певні особливості ма-ють скарги, зумовлені порушенням функцій внутрішніх органів (органів дихання — задишка, ядуха, кашель; органів травлен-ня — відрижка, гикавка, нудота, блювання).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Обстеження хворих із хірургічною патологією

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок