Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Догляд за хворими із захворюваннями та пошкодженнями органів черевної порожнини. (перитоніт, апендицит, холецистит)

Загрузка...

Догляд за хворими із захворюваннями та пошкодженнями органів черевної порожнини. (перитоніт, апендицит, холецистит)

Назва:
Догляд за хворими із захворюваннями та пошкодженнями органів черевної порожнини. (перитоніт, апендицит, холецистит)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,32 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Догляд за хворими із захворюваннями та пошкодженнями органів черевної порожнини. (перитоніт, апендицит, холецистит)


Важливе значення в своєчасній діагностиці та лікуванні гострих захво-рювань та пошкоджень органів черевної порожнини займає медсестринське спостереження та догляд за хворими. Догляд за хворими з "гострим животом". Медична сестра повин-на пам'ятати, що "гострий живіт" приховує у собі велику небезпеку для здоров'я хворого. Від своєчасного розпізнавання причини захворювання і надання кваліфікованої медичної допомоги залежить доля людин».
До встановлення причин захворювання і болю в животі забороняють грілку на живіт, давати хворим проносне, робити клізму, промивати шлу-нок, приймати їжу, алкоголь, знеболювальні препарати.
Біль у животі може виникати при багатьох гострих хірургічних захво-рюваннях органів черевної порожнини (перитоніт, апендицит, холецистит й ін.), які потребують невідкладної хірургічної допомоги. І якщо вищевказані процедури виконані без показань, вони можуть погіршити стан хворих і призвести до розвитку різних ускладнень. Приймання знеболювальних за-собів може утруднити діагностику, призвести до помилок, внаслідок чого буде втрачено час для термінового надання хірургічної допомоги. При на-данні медсестринської допомоги хворим з "гострим животом" пацієнта необ-хідно зручно вкласти в ліжко, забезпечити йому спокій, на живіт покласти міхур з льодом, викликати лікаря та терміново відправити його в хірургічне відділення.
При виникненні блювання хворого необхідно посадити, одягнути кле-йончастий фартух, підставити до ніг миску чи відро, нахилити хворого до переду і підтримувати його за плечі. Якщо тяжкість стану хворого не дозво-ляє сидіти, то медична сестра повинна повернути йому голову набік для запобігання аспірації блювотних мас (потрапляння їх у дихальні шляхи), що може призвести до зупинки дихання, розвитку аспіраційної пневмонії. Біля рота розміщують лоток. Під голову хворого підкладають клейонку. Під час блювання необхідно знаходитись біля хворого. Після кожного акту блюван-ня слід полоскати порожнину рота водою або 2% розчином натрію гідро-карбонату, попередньо видаливши блювотні маси з ротової порожнини гру-шеподібним балоном. У ряді випадків блювання може супроводжуватись появою запаморочення, втратою свідомості. В таких випадках слід викорис-тати нашатирний спирт, серцеві засоби (дигоксин, строфантин, корглікон). Блювотні маси необхідно відправити на аналіз, їх збирають у сухий чистий скляний посуд із щільно прилягаючим корком, маркують (вказують дату, прізви-ще хворого, відділення і назву дослідження) і відправляють у лабораторію.
З дозволу лікаря для припинення блювання хворому можна дати випи-ти м'ятні краплі, холодну, підкислену лимонною кислотою воду, 0,5% розчин новокаїну, шматочки льоду, церукал, мотиліум.
Слід пам'ятати, що згідно з існуючим положенням, усі діагностичні, організаційні й тактичні питання при наданні невідкладної допомоги хво-рим з "гострим животом" повинні бути вирішені впродовж двох, макси-мум чотирьох годин. Після встановлення діагнозу підготовку хворого до операції здійсню-ють індивідуально, залежно від характеру основного захворювання, тяж-кості стану, віку й ін. Передопераційна підготовка повинна бути інтенсив-ною і нетривалою.
Інколи перед операцією проводять часткову санітарну обробку: миють лише забруднені ділянки тіла, дезінфікують ймовірне операційне поле, прово-дять гоління. Медична сестра під контролем лікаря повинна визначити гру-пу крові хворого, виміряти температуру тіла, відправити кров на визначення резус-фактора. При термінових показаннях налагоджує внутрішньовенне вливання і з уже підключеною системою доставляє хворого в операційну, де йому продовжують проводити необідні заходи з корекції гомеостазу під час анестезії і операції.
Догляд за хворими з перитонітом. Лікування і догляд за хворими з перитонітом є ефективним при правильній організації ведення передопера-ційного і післяопераційного періоду. Хворого на перитоніт необхідно по-містити в палату інтенсивної терапії, надати йому положення Фовлера, дати кисневу маску, на живіт покласти міхур з льодом, загорнувши його в пелен-ку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Догляд за хворими із захворюваннями та пошкодженнями органів черевної порожнини. (перитоніт, апендицит, холецистит)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок