Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рецепт та його структура

Рецепт та його структура

Назва:
Рецепт та його структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,11 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Рецепт (лат. receptum - отримане) - письмове звернення лікаря до фармацевта про виготовлення та відпуск хворому ліків із зазначенням способу їх вживання. Рецепт є важливим документом та виписується за правилами, встановленими наказом Міністерства охорони здоров'я України № 117 від 30 червня 1994 року.

ПРАВИЛА ВИПИСУВАННЯ РЕЦЕПТІВ НА ЛІКАРСЬКІ

ЗАСОБИ ТА ВИРОБИ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Медичні працівники лікувально-профілактичних закладів зобов'язані виписувати хворим рецепти на лікарські засоби та вироби медичного призначення, завіряти їх своїм підписом і особистою печаткою. Рецепти виписуються латинською мовою із зазначенням віку хворого, порядку опла-ти лікарських засобів та виробів медичного призначення, форми вживання на бланках, віддрукованих відповідно до форм, затверджених наказом Мі-ністерства охорони здоров'я України № 117 від 30.06.94. В окремих випадках рецепт завіряється печаткою ліку вально-профілактичного закладу, науково-дослідного інституту, медичних учбових закладів.

Бланк рецепта форми № 2 передбачений для виписування лікарських засобів і виробів медичного призначення безкоштовно чи на пільгових умовах та лікарських засобів, що мають одурманюючу властивість, за переліком, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України №117 від 30.06.94. Бланк рецепта форми № 3 передбачений для виписування наркотичних лікарських засобів у чистому вигляді або в суміші з індиферентними речовинами за переліком, що затверджується Міністерством охорони здоров'я України.

Всі інші лікарські засоби, в т. ч. спирт етиловий, виписуються на реце-птурному бланку форми № 1.

Рецепти для одержання лікарських засобів, виробів медичного при-значення на пільгових умовах чи безкоштовно дозволяється виписувати лікарям державних закладів охорони здоров'я, лікарям інших закладів, під-приємств, організацій, які мають відповідні кошти на оплату рецептів, а також завідуючим фельдшерськими, фельдшерсько-акушерськими пунк-тами, перелік яких визначається органами охорони здоров'я місцевих держадміністрацій. Рецепти виписуються в одному примірнику. У разі ви-писування безкоштовно чи на пільгових умовах наркотичних лікарських засобів, поряд з виписуванням на бланку форми № З, виписується додат-ково рецепт на бланку форми № 2.

Лікарі виписують рецепти, як правило, після огляду хворого, з обо-в'язковим записом про призначення лікарських засобів в медичній доку-ментації.

Забороняється виписувати рецепти на лікарські засоби, що не дозволе-ні для медичного застосування в Україні.

Наркотичні лікарські засоби та такі, що мають одурманюючу власти-вість, у чистому вигляді або з індиферентними речовинами, дозволяється виписувати тільки лікарям, які працюють у державних закладах охорони здоров'я.

Рецепти повинні виписуватись чітко і розбірливо чорнилом або куль-ковою ручкою з обов'язковим заповненням необхідних реквізитів у бланку. Виправлення у рецепті не дозволяються.

На рецептурному бланку форми № 2 і форми № 3 дозволяється виписувати тільки одне найменування лікарського засобу, на бланку форми № 1 - не більше 3-х найменувань.

Склад лікарського засобу, визначення лікарської форми, звернення до фармацевтичного працівника про виготовлення та видачу лікарських засобів пишуть латинською мовою. Використання латинських скорочень при цьому дозволяється тільки відповідно до прийнятих у медичній і фар-мацевтичній практиці. Забороняється скорочення близьких за найменуванням інгредієнтів, що не дозволяє встановити, який лікарський засіб прописано.

Назви отруйних і наркотичних лікарських засобів пишуться на почат-ку рецепта, далі - всі інші ліки.

При необхідності негайного відпуску хворому ліків у верхній частині рецепта проставляється позначка "сіїо" (швидко) або "зШігп" (негайно).

При виписуванні рецепта кількість рідких лікарських засобів вказу-ється в мілілітрах, краплях, всі інші - в грамах або в частках грама.

У разі необхідності дозволяється виписувати в рецептах лікарські засоби в кількості, що потрібна для продовження або повторення курсу лікування, за винятком лікарських засобів, для яких встановлені норми відпуску. На рецепті при цьому робиться відповідний запис лікарем, який додатково завіряється його підписом та особистою печаткою.

Наркотичні лікарські засоби - етилморфіну гідрохлорид, кодеїн, кодеїну фосфат, етамінал-натрій, барбаміл, естоцин табл., фепранон та пахікарпіну гідройодид у чистому вигляді або у суміші з індиферентними речовинами виписуються на рецептурних бланках форми № 3. Такі рецепти додатково підписуються керівником закладу охорони здоров'я або його заступником з медичної частини і завіряються печаткою закладу охорони здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Рецепт та його структура

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок