Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Рак легенів: етіологія, клініка, діагностика, лікування

Загрузка...

Рак легенів: етіологія, клініка, діагностика, лікування

Назва:
Рак легенів: етіологія, клініка, діагностика, лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,72 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЛЕКЦІЯ
Рак легенів: етіологія, клініка, діагностика, лікування


План лекції.
Актуальність теми і епідеміологія раку легенів (РЛ).
Вихідний рівень знань з анатомії і фізіології легенів.
Фактори, які визначають виникнення РЛ.
Сучасні механізми канцерогенезу в легенях.
Класифікація, шляхи метастазування і біологічні особливості РЛ.
Особливості клінічного перебігу РЛ.
Виявлення і діагностика РЛ.
Принципи і прогноз лікування РЛ.


Вихідний рівень знань з анатомії і фізіології легенів.
Легені, як судинно-трубчатий орган, складаються з:
а) трьох систем кровоносних судин малого і великого кола кровообігу;
б) трьох груп лімфовузлів по Рев’єру – внутрішньолегеневих, перибронхіальних і медіастінальних;
в) бронхіального дерева: трахея в діаметрі 2-2,5 см, головних бронхів – до 1,5 см, дольових бронхів – 0,8-1 см, сегментарних – 0,4 см в діаметрі, яких по Лінбергу нараховується 20 (в правій легені – 11, в лівій – 9);
г) в склад бронха входять незамкнуті кільця хрящів, між якими проходять пучки гладких м’язових волокон, над якими розташована слизова;
д) в нормі слизова представлена шістьма типами епітеліальних клітин – війчастих миготливих, гландулоцитів, базальних, шітко- і шпилькоподібних, нейросекреторних. Альвеоли вистелені пневмоцитами. У підслизовому шарі бронхіальні залози вистелені циліндричним епітелієм.
РЛ може виникнути з більшості вказаних клітин , за винятком війчатого миготливого епітелію і пневмоцитів. Тому РЛ завжди бронхогенний.
Існує 750 млн. альвеол, загальна поверхня яких у чоловіків становить 130 м2, у жінок – 104 м2. Вентиляція при фізичному навантаженні сягає 100-120 м3. Тобто, через легені людина дуже широко контактує з оточуючим зовнішнім середовищем, як в оптимальних умовах, так і при його забрудненні.
Фактори, які впливають на виникнення РЛ.
Забруднення повітря хімічними канцерогенами, зокрема ПАУ (робітники, зайняті з нафтовидобувною і нафтопереробною промисловістю, двигунами внутрішнього згоряння органічних речовин, асфальтовим виробництвом, люди, які проживають на відстані до 4 км. навколо цих виробництв та автобаз, в будинках міст, які розташовані на регульованих перехрестях доріг, навколо підприємств азбестового виробництва – всі такі контингенти людей відносяться до груп підвищеного ризику на РЛ).
Паління тютюну. Якщо взяти людей, які не палять, за одиницю, то при випалюванні за день 20 сигарет ризик вмерти від РЛ має 15, а 40 сигарет – в 25 разів більше. Аерозоль тютюнового диму містить понад 400 тис. різних хімічних сполук, які володіють канцерогенною дією, серед них: нікотин, нітрозаміни, стронцій, полоній, титан, миш’як, свинець та ін.
Викиди з копалень радіоактивних руд – уранових, кобальтових, а також при аваріях на АЕС – Чехословакія, Саксонія, Кіровоград, Чорнобиль та ін.
Робота з видобуванням мінералів, до складу яких входить азбест (хризоліт, амзіт та ін.), а також контакт з промтоварами, що містять в собі азбест, який є сильним канцерогеном. У хворих з азбестозом РЛ спостерігається в 10 разів частіше, ніж у популяції.
Крім зазначених вище факторів ризик виникнення РЛ мають особи з хронічними запальними процесами в легенях – хр. абсцедуючі пневмонії, пневмосклероз, наслідки перенесеного туберкульозу, неспецифічні хронічні пневмонії.
Може виникнути питання, чому не хворіють на РЛ всі люди, оскільки всі ми знаходимось в більш-менш однакових умовах оточуючого середовища? Чому чоловіки хворіють на РЛ частіше, ніж жінки?
Для реалізації канцерогенної дії вказаних вище факторів необхідні певні умови, з них: підвищення рівня канцерогенів в оточуючому середовищі; постійний і довготривалий контакт їх з епітелієм бронхів. Останні дві умови виникають у людей у випадках заміни війчастого миготливого епітелію на плоский. До тих пір, поки слизова оболонка бронха вистелена циліндричним миготливим війчастим епітелієм, виникнення РЛ неможливе. Процес метаплазії бронхіального епітелію може бути фізіологічним і патологічним.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Рак легенів: етіологія, клініка, діагностика, лікування

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок