Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи раннього виявлення туберкульозу серед дорослих

Загрузка...

Методи раннього виявлення туберкульозу серед дорослих

Назва:
Методи раннього виявлення туберкульозу серед дорослих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,12 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Методи раннього виявлення туберкульозу серед дорослих”


Серед усіх органів і систем найчастіше уражаються туберкульозом легені. Методи обстеження хворих із захворюваннями органів дихання передбачають: клінічне обстеження хворого (скарги, анамнез, зовнішній огляд, пальпацію, перкусію, аускультацію), термометрію, рентгенологічне обстеження, дослідження харкотиння (промивних вод бронхів) на мікобактерії туберкульозу, туберкулінодіагностику (проба Манту з 2 ТО, проба Коха і ін.), клінічний аналіз крові та сечі. З додаткових методів обстеження використовують імунологічні тести, інструментальні методи дослідження (бронхоскопію, біопсію уражених структур, бронхографію). Дуже широко застосовують новітні методики обстеження, які включають в себе комп'ютерну томографію легень, комп'ютерну спірографію, електрорентгенографію та ін.
Важливе значення в діагностиці туберкульозу має правильно зібраний анамнез. Мета анамнезу - встановити причини і умови, які могли викликати хворобу або сприяти її розвитку.
Обстеження хворого проводиться за такою схемою:
1) паспортна частина;
2) скарги;
3) анамнез життя;
4) анамнез хвороби; -* т
5) фізикальне обстеження;
6) рентгенологічне обстеження;
7) лабораторні дослідження;
8) функціональні та інструментальні дослідження;
9) туберкулінодіагностика.
В дорослих туберкульозні зміни можна спостерігати вже на початку захворювання. Ці зміни проявляються характерними симптомами (тубінтоксикаційними): підвищеною втомлюваністю, особливо в другій половині дня, зниженням апетиту, появою пітливості вдень або вночі, похудінням. Пізніше може виникати біль в ділянці лопаток, покашлювання. Однією з ранніх ознак туберкульозу є підвищення температури, особливо в вечірній час (до 37,5°С - субфебрильна). Підвищення температури при легеневому туберкульозі є критерієм активності процесу. Кашель при туберкульозі легень нерідко з'являється з самого початку захворювання. Кашель спочатку може бути сухим або з незначним виділенням мокротиння. Характерними симптомами туберкульозу також можуть бути задуха, біль в грудній клітці. В деяких випадках на фоні «повного» здоров'я виникає кровохаркання, яке примушує звернутися хворого до лікаря. У частини пацієнтів захворювання починається з охриплості голосу та болю при ковтанні.
При обстеженні хворого вияснюються: історія його фізичного та розумового розвитку, трудова діяльність, матеріально-побутові умови життя, режим харчування, умови праці. Особливу увагу необхідно звернути на перенесені захворювання, шкідливі звички. Дуже велике значення для зараження туберкульозом має контакт з хворим на відкриту форму туберкульозу (бактеріовиділювачем). При наявності в анамнезі такого контакту необхідно визначити його довготривалість та характер. У хворого на туберкульоз необхідно вияснити, коли почалося захворювання, якими симптомами проявлялося, куди звертався хворий за медичною допомогою, чим лікувався, які протитуберку-льозні препарати отримував раніше.
При огляді звертають увагу на загальний стан хворого, його положення, свідомість. Об'єктивне обстеження дає можливість дослідити будову тіла, тип конституції, стан шкіри, слизових оболонок, підшкірно-жирової клітковини, лімфатичної системи, розвитку м'язів. При огляді, особливо при первинному туберкульозі, на шкірі гомілок можна побачити вузликову еритему (пара-специфічні реакції), а на слизових очей - кератокон'юнктивіти, фліктену. При обстеженні грудної клітки проводиться пальпація, перкусія та аускультація серця та легень (фізикальні методи обстеження). У хворого необхідно проводити детальне обстеження окремих частин та систем організму: голови, порожнини рота, шиї, грудної клітки, живота, кінцівок, сечостатевої системи.
Дослідження органів грудної клітки за допомогою рентгенівських променів дозволяє виявляти наявність патологічних змін в легеневій тканині, коренях легень, внутрішньогрудних лімфатичних вузлах, плевральних порожнинах, органах середостіння. При систематичному рентгенологічному контролі можна прослідкувати динаміку процесу і об'єктивно оцінити результати різноманітних засобів і методів лікування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Методи раннього виявлення туберкульозу серед дорослих

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок