Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лепра

Лепра

Назва:
Лепра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,96 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Лепра


Лепра (проказа), або хвороба Ганзена, являє собою слабо-контагіозне захворювання людини, яке викликається кислотостійкою паличкою. Порівняно нещодавно лепра вважалася невиліковною хворобою, неминучою смертю після декількох років важкої інвалідності. Хворі на лепру викликали у населення страх. У середні віки хворих на лепру (прокажених) виганяли з населених пунктів, їм заборонялося будь-яке спілкування зі здоровими людьми. Однак, на сьогодні встановлено, що лепра – малозаразне захворювання, і сучасні методи лікування зупиняють і лікують хворобу.
Проказа зустрічається, головним чином, в Центральній Африці, Індії, Південних островах Тихого океану, Азії. Між іншим, епідемічні вогнища виявляються по всьому світі, включаючи Південну і Північну Америку, Україну, Росію та інші країни СНД.
Мотиваційна характеристика теми. Знання теми необхідне для подальшого клінічного вивчення на кафедрах шкірних і венеричних хвороб, інфекційних хвороб. В практичній діяльності лікаря знання необхідне для проведення диференціального діагнозу з іншими бактеріальними і паразитарними захворюваннями.
Головна мета навчання – вміти визначати за макро- і мікроскопічною картиною ознаки лепри, пояснити причини і механізм їх розвитку, оцінити ймовірні наслідки, вихід і значення ускладнень для організму.
Для цього необхідно вміти:—
визначити морфологічні прояви лепри;—
пояснити морфогенез лепрозних змін;—
визначити форми лепри на підставі їхньої морфологічної характеристики;—
оцінити ускладнення та наслідки лепри;
Збудник лепри – кислотостійка мікобактерія (Mycobacterium leprae), подібна до збудника туберкульозу.
Ворота інфекції: шкіра. Крім шкіри, вогнища можуть локалізуватися у слизових оболонках, особливо проксимальних ділянках дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту, пізніше — в інших органах. Пряма передача інфекції можлива тільки при активних формах. Необхідний тривалий тісний контакт, як це буває у сім’ї.
Клінічний перебіг. Перші ознаки хвороби з’являються через 4-6 років після зараження, інколи пізніше. Початок захворювання в основному непомітний, інколи він проявляється загальною слабістю і підвищенням температури. Після цього на шкірі з’являються білуваті або червоні плями. На цих ділянках шкіра стає нечутливою до тепла, холоду, не відчуваються дотик і біль. Поступово шкіра ущільнюється, утворюються вузли, виразки. Хвороба в основному еволюціонує дуже поволі, десятиріччями. В запущених випадках випадають брови, вушні раковини збільшуються, ніс западає, вираз обличчя дуже спотворюється (“проказа” від слова “спотворити”), зір слабшає до повної сліпоти, голос стає хриплим, виникає задуха, уражаються внутрішні органи, розвиваються паралічі, з’являються сильні болі в кінцівках, шкіра яких втрачає чутливість (звідси часті опіки). Спостерігається гангрена кінцівок і їх відторгнення. Більшість хворих помирає з проказою, а не від неї, тобто від інших супутніх захворювань.
Патогенез. Точні механізми патогенезу цієї хвороби відомі погано, бо до останнього часу не знаходили відповідний тип експериментальних тварин. Нещодавно виявили, що броненосець з дев’ятьма поперечними смугами і температурою тіла 32 С° являє собою потрібний об’єкт для вивчення цієї хвороби. Дуже подібна хвороба до людської була виявлена в диких броненосців, які проживають в лісах штату Луїзіана (США).
Mycobacterium leprae, так само як і Mycotuberculosis, викликають у тканинах реакцію гіперчутливості уповільненого типу, що проявляється шкірними пробами на лепромін – суспензію вбитих мікобактерій лепри. У сенсибілізованих індивідуумів виникає реакція типу туберкулінової за 48 годин і місцева папульозна — через 3-4 тижні. Хоча в цих хворих можуть бути виявлені гуморальні антитіла, вони відіграють незначну роль у розвитку хвороби.
Можливо, залежно від імунної реакції “хазяїна”, лепра має наступні дві клінічні форми:—
лепроматозна (вузлова) проказа;—
туберкулоїдна (анестезивна).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Лепра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок