Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Виразково-некротичний ентероколіт: профілактика, діагностика, лікування

Виразково-некротичний ентероколіт: профілактика, діагностика, лікування

Назва:
Виразково-некротичний ентероколіт: профілактика, діагностика, лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,95 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Виразково-некротичний ентероколіт: профілактика, діагностика, лікування


Народження дитини раніше фізіологічного терміну має ризик розвитку певних захворювань впродовж перших тижнів життя після народження. Одним з таких захворювань є некротичний ентероколіт (НЕК). Частота НЕК - один на 2 000 - 4 000 народжених (від 1 % до 5 % від кількості захворювань, які потребують інтенсивної терапії в періоді новонародженості). Загальна кількість NEC - приблизно 25 000 новонароджених на рік.
Новонароджені з масою тіла менше ніж 2000 гр. у 80% випадків мають прояви НЕК. Переважна більшість новонароджених з клінічними проявами НЕК (90%) - недоношені з масою тіла менше 1500 гр., тому НЕК називають "хворобою недоношених". Серед новонароджених з масою тіла менше ніж 1500 гр. приблизно 10 % мають клінічні прояви НЕК. Він є найбільш частим і суттєвим захворюванням шлунково-кишкового тракту серед госпіталізованих новонароджених з малим терміном гестації. У важких випадках НЕК летальність у новонароджених складає до 50% . Це пов?язано з незрілістю стінки кишечника, яка має чутливість до змін кровопостачання та гіпоксемії. НЕК може супроводжуватися інфекцією і запаленням, що спричиняє пошкодження кишківника або його частини.
Можливі причини розвитку НЕК (точна причина НЕК невідома, однак існує декілька теорій):
Вважається, що слизова кишківника недоношених новонароджених є послабленою у зв?язку з гіпоксією та зниженим кровопостачанням. При початку ентерального харчування, коли зростає навантаження на кишечник, відмічається підвищення активності мікроорганізмів, що спричиняє пошкодження кишкової стінки. Може бути як ураження невеликої ділянки кишечника, так і, при швидкому прогресуванні процесу, набагато більш значної його частини.
Інша теорія - те, що у новонароджених, які мали гіпоксію, може розвинутися НЕК. Недостатній рівень кисню організм постачає його до життєво важливих органів, при цьому шлунково-кишковий тракт страждає і може розвинутися НЕК
Новонароджені з клінічними проявами поліцитемії мають більш високий ризик розвитку НЕК, оскільки при цьому також погіршується транспорт кисню до кишечника.
До інших факторів, які збільшують ризик розвитку НЕК, є штучне вигодовування. Ідеальною формулою для вигодовування недоношених новонароджених дітей є грудне молоко, захисна роль якого визначається наявністю в ньому секреторних IgA, IgG, IgМ, а також інших унікальных речовин. Грудне молоко є гіпо- чи ізоосмолярним для кишечника, тоді як більшість молочных сумішей гіперосмолярні, що значною мірою порушуе всмоктування і пошкоджує кишкову стінку. Новонароджені, які вигодовуються грудним материнським молоком, також можуть мати клінічні прояви НЕК, але ризик у них є значно нижчим.
За наявності інфекції НЕК виникає, як правило, після 10-го дня життя, коли кишечник новонародженого вже повністю колонізований мікробами. В нормі транслокація мікробів з просвіту кишки в кровоток не відбувається завдяки бар’єрній функції слизової кишки. Інфекційні агенти викликають ураження слизової, порушуючи її бар’єрну функцію, яка у недоношених дітей і сама по собі недосконала, як фізіологічно, так і імунологічно.
НЕК іноді має характер "епідемій", виникаючи одночасно у декількох новонароджених у відділенні. Спостерігається розповсюдження інфекції від однієї дитини до іншої, незважаючи на той факт, що у всіх дитячих відділеннях дотримується санепідрежим.
Фактори ризику розвитку НЕК:
Патологічний перебіг вагітності, який призвів до передчасних пологів, ускладнення перебігу пологів (хронічна плацентарна недостатність, гіпотонічна маткова кровотеча, еклампсія, дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові тощо).
Важкий стан дитини в раньому постнатальному періоді з картиною компенсаторної централізації кровообігу (асфіксія в пологах, респіраторний дистрес-синдром, пологова спінальна та черепно-мозкова травма).
Значне охолодження дитини (до t нижче 35o С).
НЕК ускладнює такі ВВС, як транспозиція магістральних судин і камер сердця, атрезія і стеноз легеневої артерії, тетрада Фалло, широка відкрита артеріальна протока, коарктація аорти, синдром гіпоплазії лівих відділів серця
"Синдром малого серцевого викиду", який виникає при деяких вроджених вадах розвитку серця (ВВС), переважно "синього типу", а також у випадку прийому вагітною наркотичних препаратів (кокаїн).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Виразково-некротичний ентероколіт: профілактика, діагностика, лікування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок