Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Судово-медична травматологія. Класифікація пошкоджень. Травматизм та його види

Загрузка...

Судово-медична травматологія. Класифікація пошкоджень. Травматизм та його види

Назва:
Судово-медична травматологія. Класифікація пошкоджень. Травматизм та його види
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Судово-медична травматологія. Класифікація пошкоджень. Травматизм та його види


Одним з найважливіших розділів судової медицини є травматологія (грец. trauma — пошкодження, logos — вчення) — вчення про пошкодження.
Судово-медична травматологія вивчає особливості пошкоджень, що мають значення для судово-медичної практики. В зв’язку з цим у цьому розділі розглянуті питан-ня травми, які потребують експертної оцінки для розв’язан-ня завдань, поставлених органами дізнання, слідства чи су-ду.
З медичної точки зору тілесним пошкодженням, або травмою, називається порушення анатомічної цілості або фізіологічної функції тканин, органів, систем, що виникають внаслідок дії чинників навколишнього середовища (механічних, хімічних, біологічних та психічних).
Через численність і різноманітність пошкоджень їх класифікують за походженням залежно від діючих чинників, властивостями, наслідками тощо.
1. Класифікація пошкоджень1. Класифікація пошкоджень
1. За характером чинників навколишнього середовища всі пошкодження можна розподілити на фізичні, хімічні, біологічні і психічні.
1. Пошкодження фізичними чинниками, до яких належать:
а) механічна травма від дії тупих, гострих предметів, знаряддя, вогнепальної зброї, а також усі види механічної асфіксії;
б) термічна травма від дії високих і низьких температур;
в) електрична травма від дії атмосферної і технічної електрики;
г) променева травма від дії іонізуючого випромінювання;
д) барометрична травма від змін атмосферного тиску.
2. Пошкодження хімічними чинниками, до яких відносять хімічні опіки та отруєння.
3. Пошкодження біологічними чинниками (інфекційними, бактеріальними токсинами) за умов введення їх штучним шляхом, або насильним позбавленням людини їжі та води, внаслідок чого настає розлад здоров’я або смерть.
4. Пошкодження психічними чинниками (психічна травма внаслідок страху, переляку, сильного душевного хвилювання).
II. За властивостями пошкодження поділяють на анатомічні (рани, садна, синці, переломи кісток, пошкодження внутрішніх органів, розділення тіла на частини) і функціональні (біль, шок, струс головного мозку, серця). Функціональні пошкодження нерідко поєднуються з анатомічними.
III. За наслідками пошкодження є смертельні і несмертельні. Смертельні пошкодження призводять до смерті людини, несмертельні поділяють на тяжкі, середньої тяжкості і легкі тілесні пошкодження (відповідно до ст.ст. 101, 102, 106 Кримінального кодексу України).
На практиці одні пошкодження спостерігаються рідко, інші за певних умов — часто.
2. Травматизм та його види2. Травматизм та його види
Виникнення однорідних травм у людей, що перебувають у подібних умовах праці і побуту, називається травматизмом.
Найбільш доцільною є класифікація травматизму на:
1) транспортний, до якого належать травми, спричинені різного виду транспортними засобами;
2) виробничий — промисловий і сільськогосподарський;
3) побутовий;
4) шкільний;
5) спортивний;
6) військовий;
7) інші види.
В судово-медичній практиці найчастіше доводиться проводити експертизу в зв’язку з пошкодженнями при побутовому і транспортному травматизмі. Основними причинами виникнення травм є різні порушення правил поведінки в суспільстві і побуті, особиста необачність, недисциплінованість, невиконання встановлених правил та інструкцій з техніки безпеки, недоліки в організації виробництва і побуті, а також вживання алкоголю, що є небезпечним не тільки для сп’янілого, а й для оточуючих його осіб.
Вивченням причин травматизму та профілактики його займаються різні за фахом лікарі, в тому числі й травматологи.
Проте вивчення пошкоджень із судово-медичної точки зору відрізняється від клінічного і має певні особливості, які пов’язані з розв’язанням питань, що їх ставлять перед експертизою правоохоронні органи. До основних завдань, які розв’язують при цьому судові медики, належать: встановлення наявності пошкодження, його особливостей, механізму виникнення (предмет, яким воно утворене, особливості цього предмета), напрямок і сила дії предмета, послідовність нанесення пошкоджень, встановлення зажиттєвості і давності нанесення пошкоджень, з’ясування причини смерті або визначення ступеня тяжкості тілесного пошкодження відповідно до статей Кримінального кодексу України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Судово-медична травматологія. Класифікація пошкоджень. Травматизм та його види

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок