Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> реферат: виникнення алкоголю

виникнення алкоголю / сторінка 2

Назва:
виникнення алкоголю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,92 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Чарка пускалася по колу, і з її кожний надпивав кілька ковтків. У будень ніяких спиртних напоїв не вживалося, і пияцтво вважалося найбільшою ганьбою і гріхом.
Але з 16-го сторіччя почалося масове завезення через границю горілки і вина. При Івані ІV і Борисові Годунові засновуються "Царьов шинки", що приносять масу грошей у скарбницю. Проте , уже тоді намагалися обмежити споживання спиртних напоїв. Так у 1652 році вийшов указ "продавати горілку по одній чарці людині". Заборонялося видавати вино "питухам" (тобто питущим), а також усім під час посад, по середах, п'ятницах і неділях. Однак через фінансові причини незабаром було внесене виправлення: "щоб великого государя скарбниці учинити прибуток, питухов із кружечного двору не відганяти", чим фактично підтримувалося пияцтво.
З 1894 року продаж горілки став царською монополією.
Одним із темних плям минулого, сліди якого ще збереглися в нас, є пияцтво й алкоголізм.
Чи треба говорити, що колишній СРСР(зокрема Україна) в плані вживання спиртного країна більш ніж особлива. Преважає в нас вживання у виді "ударних доз": велика кількість випитого в стислий термін. Частіше вдень. Інакше кажучи, на Україні домінує самий несприятливий, "північний" тип пиття. І п'ємо ми історично усе більше і більше. Якщо в1913 році продавалося 3,4 літри на людину в рік, то в 1927 - 3,7. До кінця 1940 року держпродаж , правда знизився до 2,3 літри, а до 1950 упала до 1,9 літра. Але зате потім тільки стрімке зростання, і кожен сплеск рекордний.
Чотирнадцятого червня 1985 року ЦК КПРС оголосив війну пияцтву, що потрясла всі основи суспільства. Бюджет утратив 50 мільярдів не нинішніх, а тих ще повновагих карбованців, у два рази зросло споживання самогону. Проте, саме у 1987 році зросла середня тривалість життя. Це відбулося без зменшення смертності від отруєнь і нещасливих випадків. У результаті, як би ми не лаяли компартію, вона зберегла життя приблизно 700 тисячам людей, та й захворюваність знизила.
За даними Держторгінспекції, у 1992 році кожна десята пляшка була фальсифікацією міцного напою, а у 1993 - кожна четверта.
На сьогодні споживання спиртних напоїв на земній кулі характеризується колосальними цифрами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: виникнення алкоголю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок