Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Готові лікарські форми

Загрузка...

Готові лікарські форми

Назва:
Готові лікарські форми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,45 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
1. Класифікація готових лікарських форм;
2. Загальні вимоги, які пред’являють якість готових лікарських форм;
3. Упаковка ГЛФ і вимоги, які пред’являють до неї: маркування і транспортування;
4. Організація збереження ГЛФ;
Більшість лікарських засобів, які випускаються в промисловості, доходить до споживача як товар в готовому до вживання виді або в вигляді так званого лікарського засобу.
Під готовим лікарським засобом як товар, маємо на увазі комплекс складений із самих лікарських засобів і допоміжних речовин в вигляді визначеної форми (агрегатному стані) упаковки і нормативних свідчень про нього.
Виробництво ГЛФ в нашій країні здійснюється в суворій відповідно з НТД (ГФ, ФС, ВФС), в котрих викладені практично всі свідчення про них: методи контролю якості, основні вимоги до упаковки, маркування, транспортування, схову і застосування.
1.Класифікація готових лікарських форм.
Лікарська форма – стан, зовнішній вигляд або структура лікарського препарату, забезпечуючий спосіб його введення в організм людини або тварини, а також необхідний лікувальний профілактичний або діагностичний ефект.
Лікарська форма створюється шляхом механічної або фізико-хімічної переробки лікарських засобів з використанням допоміжних речовин лікарських препаратів.
Готові лікарські форми класифікуються по фармакологічному діянню, по лікарській формі, по способу приймання тари і упаковки, по умові зберігання. Відмінна класифікація лікарських засобів від готових лікарських форм по лікарській формі.
По лікарській форі ГЛФ класифікуються:
Ш Тверді лікарські форми: таблетки, драже, гранули, мікро капсули, порошки, пудри, сухі екстракти, грязьові пльонки і т.д.;
Ш рідкі лікарські форми: настойки, екстракти, емульсії, соки, сиропи, масла, розчини для ін’єкцій (в ампулах, флаконах, в шприц-тюбиках і т.д.);
Ш М’які лікарські форми: мазі, супозиторої, медичні мила, капсули, гірчичники і т. д.;
Ш фармацевтичні аерозолі: суспензійні, пінні, клейонкоутворюючі і т.д.
2. Загальні вимоги, які пред’являють до якості готових лікарських форм.
Забезпечення належної якості ліків в більшості залежить від правильної організації контролю, його діяння і ефективності , а також від рівня вимог, закладених в нормативно-технічній документації від використаних методів аналізу і стандартності контроль якості ліків які надходять від поставників і які зберігають у складах, аптеках, а також приготовлених на фармацевтичних фабриках, здійснюють контрольно-аналітичні лабораторії, аптеки, а також інші лабораторії, які мають на те дозвіл Державної інспекції по якості МО України.
Розглядаючи ГЛФ, як товар при вивченні курсу товароведення, ми зупинимось лише га споживчих і фармацевтичних показниках якості. До споживчих показників якості відносяться: лікарська форма, зовнішній вигляд, упаковка, умови зберігання і термін придатності. До органолептичних – колір, запах, смак. В виді того, що асортимент ГЛФ великий, приділимо увагу більш головним і поширенішим формам. Таблетки (як звичайні так і покриті оболонкою), вони повинні мати правильну форму, суцільні без вищерблення краї, бути досить міцними, поверхність повинна бути досить гладкою і однорідною, таблетки з діаметром більше 9мм., повинні мати риску. Таблетки з ядовитими речовинами повинні мати спеціальний колір.
Драже повинні мати правильну шароподібну форму. Поверхність повинна бути гладкою, однорідною по фарбуванню. Вага драже не повинна перевищувати 1,02± 10%.
Гранули повинні бути однорідними по фарбуванню, розмір їх повинен бути 0,2-3 мм., кількість більш малих і великих не повинно перебільшувати в сумі 5%.
Порошки повинні бути сипучими і однорідними по всій вазі.
Рідкі лікарські форми (настойки, екстракти, сиропи) повинні володіти смаком і запахом, характерним для вихідної сировини. Вони повинні бути прозорими не розсолюватися, не повинен випадати осад.
Очні краплі повинні бути стерильні, стабільні з відсутністю видимих неозброєним оком механічних домішок.
В розчина для ін’єкцій повинні бути відсутні механічні домішки навіть непомітні неозброєним оком.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Готові лікарські форми

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок