Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Негативний вплив карієсу

Загрузка...

Негативний вплив карієсу

Назва:
Негативний вплив карієсу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,02 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Негативний вплив карієсу”


План
1. Поняття карієсу
2. Як розвивається карієс.
3. Демінералізація і ремінералізація зубів.
Література.


КАРІЄС – патологічний процес, який характеризується локалізованою де мінералізацією твердих тканин з утвореннями дефекту. В своїй практичній діяльності користувався класифікацією карієсу Київської школи. Топографічна: початковий, поверхневий, середній, глибокий. Клінічна: процвітаючий, гострий, хронічний. Діагноз карієсу ставив на основі даних анамнезу, огляду, з допомогою стоматологічного дзеркала, зондування, даних температурної і перкуторної реакції. В деяких випадках додатково можна використовувати електроодонтодіагностику і рентгенографію.
Лікування карієсу без пломбування проводиться тільки в стадії крейдоподібної плями, так як спостерігається порушення міжкристалічних зв’язків. Також береться до уваги той факт, що для емалі екзогенний шлях постування ряду речовини неорганічної природи являється основним, а ендогенний шлях таких же речовин із пульпи має другорядне значення. Береться до уваги і можливість ре мінералізації емалі і дентину. Застосовується фтор лак, призначається електрофорез 2,5% р-ну гліцерофосфату кальцію 10 сеансів, потім 1% р-н фтористого натрію 10 сеансів.
Лікування карієсу пломбуванням являється основним методом при лікуванні поверхневого, середнього і глибокого карієсу.
При поверхневому, середньому і хронічному глибокому карієсі накладається пломба за один сеанс. При глибокому карієсі на дно каріозної порожнини застосовується лікувальна стимулююча паста: цинкевгенолова, кальмецинова, що мають протизапальну дію, нейтралізують ацидоз пораженої пульпи, стимулюють пластичну функцію, посилюють геренерацію одонтобластів, стимулюють утворення вторинного дентину і прискорюють мінералізацію.
При лікуванні гострого глибокого карієсу і наявності клінічних ознак при початковому гострому запаленні в пульпі застосовуються біологічні пасти: на основі антибіотиків метацилову пасту, біологічну пасту з мікроелементами; паста залишається під тимчасовою пломбою на 10 днів. При відсутності болей в зубі, видаляється біологічна паста, покривається порожнина зуба тонким шаром водного дентину, накладається прокладка з фосфат-цементу і постійна пломба. Добре зарекомендували себе такі пасти, як “Кальцисил” або аналог “Dycal”.
Оперативна обробка каріозної порожнини складається з етапів: розкриття, розширення, некротомія, формування порожнини, обробка країв.
Патогенетична терапія початкових форм карієсу суто консервативна – ремінералізуюча терапія. Показанням до неї є діаметр плями 3 мм, плями при множинному карієсі, гіпоплазії емалі. Використовую методику Боровського-Леуса, уточнену Т.Виноградовою:
очистити зуби від нальоту;
1-етап – аплікація кальцієвмісних розчинів: 2,5 розчин гліцерофосфату кальцію, або 10% розчину хлористого кальцію, або 10% розчину глюконату кальцію на 15-20 хвилин на салфетці чи тампоні;
ІІ етап – накласти на 2 хвилини 2-4% розчин фториду натрію на поверхню плями.
Кількість процедур – 20-25.
Зараз існують суперметоди діагностики карієсу в стадії плями – це застосування карієс детекторів, зокрема фірма (Uосо) випускає карієс-маркер, .
Якщо це не гострий карієс і немає фонових захворювань – успіх забезпечений, навіть якщо плями не зникли, а хоча б ущільнились.
Місцеве введення препаратів поєдную з рекомендаціями індивідуальної гігієни порожнини рота, раціональним харчуванням, прийнятим всередину одного із середників: гліцерофосфату кальцію, лактату кальцію, глюконату кальцію (0,5 х 3р. в день, протягом місяця), вітамінів групи Д, А, С, полівітамінів.
Карієс зубів - досить розповсюджене захворювання, при якому уражуються тверді тканини зуба. У різних країнах світу він зустрічається в 80-99% людей. Причина виникнення цього, здавалося б, дуже простого процесу дотепер недостатньо вивчена. Однак відомо, що неповноцінне харчування матері в період вагітності і годівлі, неправильне вигодовування, тривалі і часті захворювання дитини, недолік вітамінів А, У1 В6, D2, основних мінеральних речовин (кальцію, фосфору й ін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Негативний вплив карієсу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок