Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Місцева анестезія в дитячій стоматологічній практиці

Місцева анестезія в дитячій стоматологічній практиці

Назва:
Місцева анестезія в дитячій стоматологічній практиці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,76 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
«Місцева анестезія в дитячій стоматологічній практиці»


ПЛАН
1. Поняття про місцеве знеболення .
2. Методи місцевого знеболення.
3. Головны вимоги до місцевої анестезії .
4. Аплікаційне знеболення. Показання .
5. Дозування лікарських речовин у дітей за віком.
6. Місцеві анестетики .
7. Інфільтраційна анестезія.
8. Провідникова анестезія.
Місцеве знеболення є ведучим методом знеболювання, що застосовується на дитячому амбулаторному стоматологічному прийомі. Вибір методу місцевого обезболювання при лікуванні і видаленні зубів, операціях поза і усередині порожнини рота обумовлений не тільки характером специфічної патології, але й особливостями психоемоційного стану і віком дитини.
Методи місцевого знеболювання:
- аплікаційний;
- ін'єкційний (інфільтраційна і провідникова анестезія);
- неін’єкційний(струминний).
Місцеве знеболювання показане у всіх випадках виконання стоматологічних втручань, що супроводжуються болючою реакцією, крім випадків непереносимості хворим місцевого анестетика. Метод проведення місцевого знеболювання вибирають у залежності від анатомічної ділянки, на якому повинна бути блокована больова чутливість .
Головними вимогами до місцевої анестезії є її ефективність і безпека. При оцінці безпеки місцевого анестетика варто враховувати наявність у ньому вазоконстриктора, що знижує токсичність місцевого анестетика, підвищує ефективність знеболювання і пролонгує дію препарату. Мають значення також концентрація вазоконстриктора й анестетика, наявність у них різних консервантів, антиоксидантів, буферів і їхня кількість. Безпека місцевого знеболювання залежить і від техніки анестезії, вихідного стану і характеру супутньої патології пацієнта, а також від таких фізико-хімічних властивостей місцевого анестетика, як зв'язок з білками плазми крові, розчинність у жирах, швидкість метаболізму й елімінації; характеризується відсутністю загальних і місцевих реакцій на введення местноанестезирующего розчину, зв'язаних з їхньою чи токсичністю алергією.
Стоматологічні діагностичні маніпуляції і малотравматичні втручання на поверхово розташованих ділянках м'яких тканин порожнини рота й обличчя можуть бути виконані за допомогою неін'єкційного знеболювання. Найбільш показана в цих випадках поверхнева (аплікаційна) анестезія.
Усім видам ін'єкційної анестезії повинне передувати поверхневе аплікаційне знеболювання. Це технічно найбільш простий спосіб місцевої анестезії. Особливістю поверхневої анестезії є те, що просочування тканин місцевим анестетиком здійснюється з поверхневих шарів, на які наноситься місцевоанестезуюча речовина. Для цього використовують лікарські форми анестетиків у виді рідких розчинів, мазей, чи гелів аерозолів, що містять місцеві анестетики у високій концентрації без вазоконстрикторів. За рахунок високої концентрації місцеві анестетики швидко проникають через поверхню слизуватої оболонки на глибину до декількох міліметрів і здійснюють блокаду рецепторів і периферичних нервових волокон.
Анестезуюча дія розвивається протягом декількох хвилин і продовжується до декількох десятків хвилин. Тому техніка поверхневої анестезії для знеболювання місця передбачуваного вкола голки полягає в тому, що аплікаційний анестетик точково наноситься в цьому місці на 2-3 хв, після чого його варто ретельно видалити.
Показання до аплікаційної анестезії:
1) знеболювання передбачуваного місця вкола голки;
2) видалення молочних і постійних зубів ІІІ ступеня рухливості;
3) розкриття подслизових абсцесів;
4) видалення зубного каменю;
5) для тимчасового полегшення болю при деяких захворюваннях слизової оболонки порожнини рота, гінгівітах.
Проведення знеболювання з використанням аплікаційної й інфільтраційної анестезії не вирішує проблему знеболювання, тому що діти молодшого віку від 1 року до 5 років неадекватні до ін'єкції і процесу знеболювання. Це є для них додатковою стресовою ситуацією.
Для корекції психоемоційного стану, особливо в групі дітей із супутньою патологією - хронічними системними захворюваннями, алергією - необхідна седативна підготовка - таблетована премедикация в сполученні з місцевою анестезією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Місцева анестезія в дитячій стоматологічній практиці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок