Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вплив фізичних вправ на серцево-судинну систему

Загрузка...

Вплив фізичних вправ на серцево-судинну систему

Назва:
Вплив фізичних вправ на серцево-судинну систему
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Вплив фізичних вправ на серцево-судинну систему”


План
Вступ.
1. Лікувальна фізкультура.
2. Фізичні вправи і серцево-судинна система.
3. Вплив фізкультури на серцево-судинна систему.
Список використаної літератури.


Вступ
Лікувальна фізична культура - метод лікування, що використовує засоби фізичної культури з лікувально-профілактичною метою та для більш швидкого відновлення здоров’я і працездатності хворого, запобігання наслідкам патологічного процесу. ЛФК розглядають як метод патогенетичної терапії, оскільки у разі застосування засобів лікувальної фізкультури у загальну відповідну реакцію всього організму включаються і ті фізіологічні механізми, які беруть участь у патогенетичному процесі.
ЛФК є методом активної функціональної терапії, оскільки засоби лікувальної фізкультури здатні збільшувати функціональні резерви органів і систем, підвищувати функціональну адаптацію хворого та забезпечувати профілактику функціональних розладів.


Систематичні заняття лікувальною фізкультурою сприяють загальному оздоровленню, зміцненню м”язевого апарату, активізації роботи серцево-судинної, дихальної та інших систем організму, сприяють фізичному розвитку. Під їх впливом покращується кровообіг в тканинах тих чи інших органів, що в свою чергу активізує процеси регенерації, обмінні і трофічні процеси, тим самим запобігаючи прогресуванню і загостренню захворювання. Крім того, систематичні заняття лікувальною фізкультурою з дітьми, допомагають формувати у них дбайливе ставлення до власного здоров’я, навички суспільної поведінки, сприяють розвитку морально-вольових якостей особистості.
Організм людини виконує різні види механічної роботи за допомогою системи скелетних м’язів. Робота м’язів може бути статичною та динамічною. Статична робота виконується завдяки функціональному стану тих або інших м’язових груп, динамічна, крім цього, залежить від ефективності механізмів, що постачають енергію (серцево-судинна та дихальна системи, кров), а також від її взаємодії з іншими органами.
У стані спокою рівень метаболізму скелетних м’язів невеликий, а в разі максимальних динамічних навантажень він може збільшуватись у 50 разів [2]. Це зумовлює потребу значної активізації функції різних органів для підтримки необхідного рівня процесів обміну. Переносність фізичних навантажень відображає функціональний стан організму і, найперше, стан серцево-судинної системи (ССС). Фізичні вправи сприяють збільшенню рівня процесів обміну, який зростає зі збільшенням навантажень. Як відомо, коефіцієнт безпеки для транспортування кисню дорівнює 3, тобто підвищення метаболізму більш ніж триразове призвело б до вираженого кисневого голодування тканин, якби воно не супроводжувалось посиленням діяльності серця. У випадку інтенсивного навантаження хвилинний об’єм крові може збільшуватись порівняно зі станом спокою у 6 разів, коефіцієнт утилізації кисню – утричі. В результаті постачання кисню до тканин збільшується приблизно в 18 разів, що дає змогу у разі інтенсивних навантажень у тренованих людей досягти зростання метаболізму в 15-20 разів порівняно з рівнем основного обміну [9]. Під впливом систематичних занять фізичною культурою в організмі розвивається комплекс структурно-функціональних змін, спрямованих на оптимізацію функціонування як всього організму, так і окремих його систем. Не є винятком й апарат кровообігу, оптимізація функціонування якого є необхідною умовою досягнення високого рівня здоров’я [3;6; 11-13; 18; 19; 22-24; 26-28].
Експериментальне підтвердження про ефективність впливу на серцево-судинну систему (ССС) здобула розроблена нами система оздоровчо-тренувальних занять. Однак проведені дослідження не дали змоги визначити закономірності та особливості впливу на систему кровообігу різних за формою і потужністю фізичних навантажень з їх певною послідовністю в занятті. Тому нашою метою було визначити вплив кожної окремої частини заняття, також всього заняття в цілому на діяльність ССС.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Вплив фізичних вправ на серцево-судинну систему

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок