Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Передміхурова залоза

Загрузка...

Передміхурова залоза

Назва:
Передміхурова залоза
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,37 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Передміхурова залоза
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: ,
1.Сечовий міхур
2.Тазова кістка
3.Пеніс
4.Кавернозне (печеристе) тіло пенісу
5.Головка пенісу
6.Крайня плоть
7.Отвір уретри
8.Товста кишка
9.Пряма кишка | 10.Сім’яні міхурці
11.Сім’явиносна протока
12.Передміхурова залоза
13.Бульбоуретральна залоза
14.Анус
15.Сім’яна судина
16.Придаток яєчка
17.Яєчко
18.Мошонка


Передміхумрова замлоза (простата) (від грецьк. - стояти, видаватися вперед) — одна з організму чоловіка. Вона розміщується нижче , оточуючи . Крізь її товщу проходить простатична частина сечовивідного каналу.
Зміст
[]
 
 
 
 
 
 
[] Анатомічний склад
Зовні передміхурова залоза покрита капсулою, що складається з щільної сполучної тканини з елементами гладко-м’язових волокон. Простата має дві поверхні — передню і задню, а також дві дольки — ліву і праву, між якими по задній поверхні залози проходить невиразна борозенка. За формою простата подібна до . До складу передміхурової залози входять клітини 3 типів: секреторні — епітеліальні, гладкі та фібробласти.
Розміри передміхурової залози коливаються в досить значних межах у залежності від віку й індивідуальних особливостей організму. У дорослого чоловіка довжина її коливається від 2,5 до 4,2 см, ширина – 2,2-5 см, товщина – 1,7-2,3 см, вага – 17-28 гр. Простата складається з залозистої тканини, що займає від 1/2 до 3/4 її об’єму і передміхурового м’яза. Залозисте тіло містить у собі 20-50 окремих трубчасто-альвеолярних залозок грушоподібної чи клиноподібної форми, кожна з яких має власну протоку. Ці протоки зливаються і надалі відкриваються на задній стінці простатичної частини уретри. Залозисті часточки зв’язані між собою сполучною тканиною, що містить еластичні волокна і могутні гладко-м’язові пучки, що складають кільцевий м’яз простати, скорочення якого обумовлюють викидання секрету.
[] Функція
Передміхурова залоза секретує рідину, або слиз, який становить 25% загального об’єму еякуляту та містить різноманітні продукти з різними функціональними властивостями: , імуноглобуліни, , , іони металів і ін. Такий набір речовин забезпечує енергетичні потреби , бере участь у процесах розрідження еякуляту і несе захисну функцію. Слиз також забезпечує пересування сперматозоїдів а також процес сім’явипорскування. Структуру і функцію простати контролюють , , , стероїдні гормони. Різні частини простати мають неоднакову чутливість: андрогени стимулюють задню частину залози, естрогени – передню ділянку. Як гормонозалежний орган, передміхурова залоза є основною мішенню андрогенів , причому найбільш активний у ній дегідротестостерон.
[] Захворювання передміхурової залози
[] Простатит
Простатит — запальне захворювання передміхурової залози, одне з найбільш поширених захворювань у чоловіків. Вважається, що простатитом частіше усього хворіють чоловіки найбільш працездатного та репродуктивного віку — 20 - 45 років. простати виникає внаслідок проникнення , а також внаслідок розвитку різних реакцій.
Збудниками неспецифічного запалення у передміхуровій залозі вважаються , іноді , протей, та дуже рідкісна синьогнійна паличка. Специфічне запальне захворювання передміхурової залози викликають мікобактерії , гонококи, , , мікоплазми та . Шляхи проникнення неспецифічної та специфічної інфекції частіше усього: уретральний або висхідний. Мікобактерії туберкульозу проникають гематогенним шляхом. Лімфогенний шлях проникнення інфекції можливий при запальних захворюваннях сусідніх органів тазу.
Симптомами простатиту є часте сечовипускання, болюче сечовипускання (особливо у кінці акта сечовипускання) і помірна . Іноді наступає гостра затримка , температура тіла підіймається до 39-40°С. До загальних симптомів простатиту також відносять швидку стомлюваність, знижену працездатність, обумовлені хронічною інтоксикацією і гормональними порушеннями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Передміхурова залоза

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок