Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікувальні прокладки

Загрузка...

Лікувальні прокладки

Назва:
Лікувальні прокладки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,71 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Лікувальні прокладки. У тих випадках, коли дно каріозної порожнини знаходиться близько до пульпи, навіть саме щадне препарування несприятливо позначається на пульпі зуба. У цих випадках виробляють покриття дна порожнини лікувальною прокладкою до накладення ізолюючої прокладки і постійної пломби. Лікувальні прокладки є препаратами на основі гидрооксида кальцію. Вважається, що за рахунок вираженої лужної реакції препарату нормалізується кровообіг пульпи і відбувається інтенсивне відкладення замісного дентину.
Останні дослідження показали, що не всі проблеми з лікувальними прокладками розв'язані. Використовування лікувальних прокладок в малих порожнинах ослабляє зчеплення пломби із зубними тканинами (лікувальні прокладки не володіють адгезією до дентину). Якщо лікувальна прокладка залишається не тільки на дні, але і на стінках порожнини, то вона може стати шляхом проникнення мікробів і розвитку вторинного карієсу. Матеріал лікувальної прокладки може поступово розчинятися і відкривати шлях для інфікування. Особливо проблематичною є необхідність використовування лікувальних і ізолюючих прокладок під композитні матеріали. Фірми-виготівники бондінгових систем часто пропонують відмовитися від прокладок і замінити їх сучасними адгезивними системами. Проте, не заперечується, що використовування препаратів на основі гідроксида кальцію зменшує потенційну небезпеку інфекції під пломбою. Прикладами матеріалів для лікувальних прокладок можуть служити наступні.
Дейкал (Dycal). Міцний самотвердіючий матеріал, система "паста-каталізатор". Містить 25% гидрооксида кальцію. Сумісний зі всіма пломбувальними матеріалами.
Лайф (Life). Лікувальна прокладка на основі гідроксида кальцію.
Кальципульп (Calcipulpe). Паста на основі гідроксида кальцію. На дні порожнини нейтралізує кислоти, що виділяються при затвердінні пломбувального матеріалу. Використовується як лікувальна прокладка при глибокому карієсі, а також усуває підвищену чутливість зубів, оброблених під ортопедичну коронку.
Ізолюючі прокладки. Вважається, що майже всі постійні пломбувальні матеріали можуть надавати дратівливу дію на пульпу зуба (наприклад, композити – за рахунок токсичності органічної матриці). Є, проте, дані і про відсутність хімічного роздратування пульпи широко використовуваними пломбувальними матеріалами. Ізолюючі прокладки використовують не тільки для захисту пульпи від дратівливого ефекту матеріалу постійної пломби, але і для ізоляції пульпи зуба від попадання токсинів, зворотної ізоляції пломбувального матеріалу від впливу зубної лімфи, поліпшення адгезії пломби (зменшенню вірогідності утворення мікротріщин і краєвої щілини унаслідок усадки постійного пломбувального матеріалу). Ізолюючі прокладки використовують для покриття лікувальних прокладок і кореневих наповнювачів (філерів). Як і у разі лікувальних прокладок, необхідність використовування ізолюючих прокладок за наявності великого вибору адгезивних систем широко дискутується. До матеріалів ізолюючих прокладок пред'являються вельми жорсткі вимоги: відсутність хімічної токсичності, механічна міцність, непроникність для кислот і мономерів (компоненти постійних пломб, що виділяються), низька теплопровідність, хороша адгезія, коефіцієнт теплового розширення, близький до твердих тканин зуба. Прикладами сучасних матеріалів для ізолюючих прокладок можуть служити наступні.
Іоносил (Ionoseal) - світлозатверджуючий склоїономерний цемент. Стійкий до кислот, володіє хорошою адгезією до дентину і композитних матеріалів, готується на розрив і стійкий до стиснення, попереджає розвиток вторинного карієсу за рахунок пролонгованого виділення іонів фтору.
Фуджі Лайн (Fuji Lining) - світлозатверджуючий склоїономерний цемент. Має низьку усадку при твердінні.
Фуджі IX (Фуджі 9, Fuji IX) - класичний склоїономерний цемент хімічного затвердіння.
Іонозіт Бейслайн (Ionosit Baseliner) - світлозатверджуючий гібридний склоїономерний цемент (частіше відносять до компомерам). Матеріал подвійного затвердіння (світлополімерізація, класична іономерна реакція).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Лікувальні прокладки

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок