Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хроноформакологія

Хроноформакологія

Назва:
Хроноформакологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,80 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
«Хроноформакологія»


План
Вступ
Загальна стратегія хроноформакології і хронофармації.
Загальні механізми біоритмів.
Генетичні ритми клітин і органів. Формування інтегральних адаптивних ритмів організму.
Механізми зв’язку ритмоподавачів з ритмоводіями.
Дозування ліків з врахуванням біоритмів.
Хронобіологічні аспекти клінічної фармакології.
Висновок
Список літератури


Дві великі науки - ритмологія і хронобіологія – являються філософським і теоретичним фундаментом для хрономедицини, хроноформакології і хронофармації. Цілеспрямовані дослідження біологічних ритмів як одного з головних феноменів життя були розпочаті в 50-х роках Ф.Халбергом. в 60-70-і роки відбулись оформлення хронобіології: започатковано видання журнала “Хронобіологія”, школа Ф.Халберга ввела термін “хронофармакологія”. Хронофармакологія і хронофармація, вивчаючи роль фактора часу в призначенні ліків, відкривають новий шлях для підвищення лікувальної активності ліків і зниження їх токсичності. Вони беруть участь в подоланні періодичних фармакетерапевтичних кризи сів, сутність яких полягає в збільшенні негативних ефектів ліків на організм і зниження їх лікувального впливу. Проблема в тому, що при введені ліків у одних людей проявляється лікувальний ефект, в других він відсутній, а в третіх – виникає в 15-20% випадків ряд негативних явищ, аж до смертельних випадків.
Для подолання сучасного фармаколтерапевтичного кризиса, який розпочався в 60-х роках ХХ століття, були створена нові спеціальності: клінічна фармація, інформатика про ліки, клінічна фармакологія, біофармація, хронофармакологія та ін.
1. Загальна стратегія хронофармакології і хронофармації.
Хронофармакологія і хронофармація розробляють наукові принципи і правила оптимального застосування препаратів і їх дозування з врахуванням нормальних і патологічних ритмів цілого організму, окремих систем і органів. Вони обумовлюють раціональний час введення ліків на протязі доби, сезонів року, при змінах метеорологічних умов, в різні періоди життя і хвороби. Методологія хронофармакології і хронофармації базується на ритмології геокосмічних факторів, фотоперідичність, температурі, магнетизмі, змінах в біосфері. В процесі еволюції змінні умови макро- і мікрокосмосу зумовили появу біоритмів простих і складних живих систем. Стратегія хронофармакології і хронофармації включає в себе загальну розробку класифікації існуючих ліків і цілеспрямоване створення ліків нового типу дії. Вони будуть враховувати нові сфери застосування:
фармаковалеологію – збереження здоров’я з допомогою ліків, укріплюючи захисні природні механізми організму в різні вікові періоди життя;
терапію пеердзахворювань і різні періоди життя і порушення ритмів біооб’єктів на ранніх стадіях молекулярної патології.
Наприклад, пошуку антиоксидантів, стабілізаторів мембран, стимуляторів природніх механізмів виздоровлення і гомеостазу. Такі лікарські засоби необхідні для регуляції загальних і розповсюджених патологій: ішемії, інтоксикації, запалення, дистрофії та ін. Тут йдеться про розробку нових теорій регулярної і патогенетичної фармакології і фармакотерапії з врахуванням індивідуальних особливостей, а також дозування і часу застосування ліків.
2. Загальні механізми біоритмів.
Сучасні уявлення про роль біоритмів в підвищенні ефективності фармакотерапії і фармакологічних механізмів дії почали формуватись близько 3-х десятиліть тому назад. Слід визнати, що категорія часу являється головною властивістю життєздатності живих систем різних рівней організації і від часу залежить динаміка життя. Процеси активності і спокою закономірно змінюються в часі, змінюючи акрофазу (максимум) активності на батифазу – стан зі зниженою активністю. Така періодичність зміни стану в часі існує в системах будь-якого рівня організму життя (клітина, тканина, орган і цілий організм). Зміна часу акрофази і батифази у різних людей відбувається на різному середньому рівні життєдіяльності, який залежить від вроджених (генетичних) і набутих (фенотипічних) властивостей, в формуванні яких має значення специфіка роботи і зовнішнього середовища (екології).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Хроноформакологія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок