Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Профілактика стоматологічних захворювань

Профілактика стоматологічних захворювань

Назва:
Профілактика стоматологічних захворювань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,33 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
Реферат
Профілактика стоматологічних захворювань


Переважна бiльшiсть людей знає, що стан зубiв та слизової оболонки порожнини рота тiсно пов’язанi зі станом здоров’я всього органiзму. з одного боку, при поганому станi нервової, ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту бiльш активно руйнуються зуби та кiсткова тканина, що оточує та утримує зуб. з iншого, велика кiлькiсть хворих зубiв, наявнiсть вогнищ запалення в оточуючих зуб тканинах спричинюють захворювання нирок, серця, печiнки. втрата зубiв, а отже, жувальної ефективності, провокує загострення захворювань шлунково-кишкового тракту.
На жаль, стан зубiв дорослого населення Києва погiршується з кожним роком. Зараз у кожного дорослого в середньому уражено карiєсом 9 зубiв, а 2,2 зуба вже видаленi. В цих 9 уражених зубах нараховується в середньому 10,5 порожнини, з яких запломбованi тiльки 6. Крiм того, 60% дорослого населення потребують лiкування пародонта (тканин, що оточують зуб).
Навiть у дiтей шкiльного віку в середньому 3-4 уражених постiйних зуба, а на час закiнчення школи кожна п’ята дитина має один видалений постiйний зуб. Змiнити ситуацiю на краще, полiпшити здоров’я пiдростаючого поколiння можна тiльки методами первинної профiлактики, де важливу роль грають ерудицiя та вiдповiдальнiсть кожної людини як за себе, так i за своїх дiтей.
Зрозумiло, що правильне харчування - запорука здоров’я, в тому числi й здорових зубiв. Але це не значить, що їжа повинна бути дорога та у великiй кiлькостi. Всiм, особливо дiтям, треба давати продукти, що мiстять бiлки: м’ясо, рибу (15-20% бiлка), квасолю, горох, сою (22-23%), твердi сири (27%), молоко, сир (7,1-7,3%), крупи, макароннi вироби (6-10%). Для формування та збереження структури зубiв необхiдно вживати продукти, в яких багато кальцiю, фосфору, фтору, мiкроелементiв та вiтамiнiв групи В. Це молочнi продукти, особливо твердi сири (20-30 г в день); крупи, особливо гречана, вiвсяна; чорний хлiб, смажена та печена картопля, яйця (1 в день), гарбуз, чай, бобовi, морська капуста, буряк, морква, горiхи (5-6 штук в день).
У рацiонi кожної людини, зокрема дитини та пiдлiтка, повиннi бути гороховi та фасолевi супи, вiнегрет. Гарнiри до м’ясних страв краще готувати з круп, частiше вживати овочевi салати з додаванням горiхiв та великої кiлькостi зеленi (крiп, петрушка та iн.). Всiм дiтям (вiд 1,5-2 рокiв) та пiдлiткам в день треба давати приблизно 0,5 л молочних продуктiв у тому виглядi, який бiльш iмпонує (каша, свiже або кисле молоко та iн.).
Яєчна шкаралупа (висушена пiсля варіння, подрiбнена на порошок) може бути гарним додатком до рацiону дiтей вiд 8-9 мiсяцiв до 14 рокiв в кiлькостi 0,5-I чайна ложка в день з молочними продуктами. Необхiдно тiльки робити мiсячнi перерви пiсля кожного мiсяця приймання. Яєчну шкаралупу треба вживати пiд час вагiтностi (вiд 2-го до 7-го мiсяця з перервами - 1 мiсяць) та в перiод годування дитини за тією ж схемою.
Одна з головних вимог до їжi - вона має бути в мiру жорсткою.
Обов’язковi для всiх - вживання сирих овочiв та фруктiв, салатiв iз зеленi та активна жувальна робота.
Тренування жувального апарату настiльки важливе для формування зубощелепної системи, гарного кровообiгу, нормального росту щелеп та правильного розмiщення зубiв, що в школах багатьох країн обов’язково проводяться «5 хвилин жування» на уроках в молодших класах. Дiти пiд керiвництвом учителя пережовують протягом 5-7 хвилин будь-що жорстке (сушену грушу, моркву, яблуко, курагу та ін.).
Неприпустимо вживання великої кількості солодощiв, борошняної вуглеводистої їжі, особливо перед сном. Така дієта сприяє розвитку карiєсу. Однак, позбавити дiтей утiхи з’їсти смачну цукерку, тiстечко або печиво було б жорстоко i практично неможливо. Краще навчитися їсти подiбнi ласощi вдень, пiсля основної їжi, нi в якому разi не перед сном. Пiсля вживання солодкого - негайно почистити зуби або з’їсти твердий овоч, фрукт.
Вельми шкiдливо, коли батьки привчають дитину засинати з цукеркою або печивом у ротi.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Профілактика стоматологічних захворювань

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок