Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> “Комбіновані лініменти” Лініменти (Linimenta)

“Комбіновані лініменти” Лініменти (Linimenta)

Назва:
“Комбіновані лініменти” Лініменти (Linimenta)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,66 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Комбіновані лініменти”
Лініменти (Linimenta)
Лініментами (лат. linere – мазати, натирати), або втираннями, називається загальна група рідких ліків для зовнішнього застосування, використовуваних частіше всього шляхом втирання в шкіру. Інколи лініменти розглядають як категорію рідких мазей. Однак ця точка зору не завжди відповідає дійсності. Більшість лініментів - це текучі рідини, що володіють різним ступенем в’язкості – від лугкорухомих до тих, що мають консистенцію рідкої сметани або густих вершків.
Найбільша частина лініментів володіє порівняно щільною консистенцією і представляє собою механічно не міцні системи, легко плавляться при температурі людського тіла. Зміст призначення лініментів частіше всього зводиться до подразнюючої або, навпаки, анальгізуючої дії. Рідше маються на увазі в’язкі, протизапальні, висихаючі, інсектицидні або дезінфікуючі дії.
По фізико-хімічній природі лініменти представляють собою дисперсні системи, утворені в рідких дисперсних середовищах.
З технологічної сторони лініменти не відрізняються (якщо не говорити про асортимент вихідних матеріалів) специфічними особливостями і являються групою рідких або легко загоряючи ліків, об’єднаних лишень загальністю використання, але не виробничими ознаками. Багато лініментів відрізняються високою степенню витривалості при зберіганні і відносяться до числа препаратів масової заводської заготівки.
По характеру дисперсного середовища лініменти (з невеликим спрощенням) класифікують на чотири групи: жирні – Linimenta pinguia, спиртові – Linimenta spirituosa мильно-спиртові – Saponimenta, вазолиніменти – Vasolimenta.
Жирні лініменти. Це група втирання характеризується наявністю в складі якого-небудь жиру або жироподібної речовини. Частіше всього використовуються жирні масла або приготування з них розчини, набагато рідше парафінове масло, сплави вазеліну або ланоліну.
Жирні лініменти можуть бути гомогенними або гетерогенними.
Гомогенні жирні лініменти можуть вміщувати хлороформ, метилсаліцилат, ефір і різноманітні лініменти, розчинні в жирах або їх сумішах з перерахованими речовинами. Прикладами гомогенних жирних лініментів являються хлороформне масло, салінімент, складне скипидарне втирання ін. Приготування їхнє потребує спеціальних пояснень.
Oleumehloroformii Salinimentum
(хлороформне масло) (салімент)
Chloroformii 1,0
Chloroformii 1,0 Menthylii salicybatis 1,0
Olei Helianthi 2,0 Olei Hyoscyami 3,0
Змінюють Змінюють
Linimentum terebinthinae cjmpositum
(складне скипидарне втирання)
Olei Hyoscyami 2,0
Olei terebinthinae 2,0
Chloroformii 1,0
Змішують
Приклад більш складніших препаратів:
№ 110. Rp.: Menthоli 1,0
Camphorae 2,0
Lanolini anhy drici 3,0
Olei Helianthi fd 50,0
MDS. Втирати в шкіру запального суглобу.
44 г соняшникового масла сплавляють в фарфоровій чашці на водяній бані з 3 г безводного ланоліну. В теплому сплаві розчиняють камфору і ментон. Одержану рідину зливаємо в склянку з не дуже вузьким горлом і закупорюють.
Замість розчинення камфори в склад рідини можна ввести 20 г камфорного масла (10% камфори), зменшивши кількість соняшникового масла до 26 г. Даний лінімент може бути віднесений до числа гомогенних тільки умовно. При охолодженні сплаву із нього викристалізовуються компоненти ланоліну, утворюючи систему, близьку до желе (драглиста рідина).
Серед гетерогенних лініментів розрізняють суспензійні і емульсійні жирні лініменти.
Суспензійні жирні лініменти. Це група представлена не великим асортиментом в слідстві тяжкого рівномірного розподілу твердих осадків в в’язких жирних середовищах при взбовтуванні. Прикладом таких лініментів може служити бальзамна мазь Вишневського.
№111. Rp.: Xeformii
Picis liopidae 3,0
Olei Ricini 100,0
MDS. Мазь Вишневського.
В ступці ретельно розтирають ксероформ з половинною кількістю дьогтю, після чого додають решту кількість дьогтю, ретельно перемішують і поступово добавляють при розтиранні касторову олію. Банку з маззю оформляють до відпуску.
Значно більше важливу групу представляють емульсійні жирні лініменти, які можуть мати структуру емульсії типу м/в і в/м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: “Комбіновані лініменти” Лініменти (Linimenta)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок