Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Фінанси підприємств

Фінанси підприємств

Назва:
Фінанси підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,77 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
“Фінанси підприємств”
Сутність і основи організації фінансів підприємств.
Залежно від основних форм власності (приватна, колективна, державна) розрізняють такі організаційні види підприємств: од-ноосібне володіння, партнерство, або товариство, корпорація (ак-ціонерне товариство), державне підприємство.
Одноосібне володіння - підприємство, в якому майно нале-жить одному суб'єкту, що самостійно веде справу, отримує весь дохід і несе відповідальність за ризик від бізнесу.
Такі підприємства мають свої переваги і недоліки. До перших належать: економічна самостійність, свобода і оперативність дій, високий безпосередній стимул до ефективного виробництва, низькі організаційні витрати. Недоліками одноосібних володінь є, передусім, те, що їхніх власних фінансових ресурсів недостатньо для швидкого розширення виробництва, а комерційні структури неохоче надають їм кредити у достатніх розмірах. Різноманітність обов'язків, які покладаються на власника підприємства у вироб-ничій , комерційній, технічній та інших сферах, нерідко призводить до помилкових рішень і навіть банкрутства. Через це одноосібні володіння у країнах з ринковою економікою є досить поширеною і водночас найменш стійкою формою організації. Щороку значна їх кількість виникає і припиняє свою діяльність.
Партнерство, або товариство - форма організації бізнесу, що засновується на об'єднанні (пайовому, частковому) майна різних власників.
Паї відіграють подвійну роль. Вони забезпечують, по-перше, одержання товариством прибутку після сплати податків і виділен-ня засобів на нагромадження капіталу та розподілу між його чле-нами на дохід пропорційно паям. По-друге, надання права голосу. Кількість голосів кожен член отримує пропорційно його паю.
Як правило, товариства — це закриті компанії, де зміна влас-ників паїв відбувається лише за згодою більшості їхніх членів.
Кількість членів товариства, які особисто беруть участь у його роботі, відносно невелика.
Розрізняють такі види партнерства:*
повне товариство (товариство з необмеженою відповідальністю);*
товариство з обмеженою відповідальністю;*
змішане (командитне) товариство.
Найпоширенішим є повне товариство (товариство з необме-женою відповідальністю). Його учасники несуть відповідальність за роботу фірми в розмірах свого внеску і своїх особистих коштів. Найчастіше статус повного товариства використовують невеликі фірми у сфері професійних послуг (юридичних, аудиторських, медичних тощо).
У товариствах з обмеженою відповідальністю майнова від-повідальність партнерів не перевищує суми, яку вони внесли при створенні товариства. Такі партнерства характерні для фірм, що займаються здійсненням будівельних проектів, розробкою при-родних ресурсів, операціями з нерухомістю та іншими видами діяльності в капіталомістких сферах.
Змішане (командитне) товариство об'єднує частину своїх членів за принципом повної (необмеженої) відповідальності (дійсні члени), а частину - за принципом обмеженої відповідальності. Майнова відповідальність останніх поширюється лише на внесок, зроблений учасником у капітал товариства. Право голосу у таких фірмах мають лише дійсні члени товариства.
Частка партнерства у ринковій економіці відносно невелика, але має ряд переваг над одноосібними володіннями, що вияв-ляються у зростанні фінансових можливостей фірми внаслідок об'єднання капіталів; зменшенні ризику банкрутства і створенні довіри у банків для отримання кредиту; удосконаленні управ-ління в результаті розподілу управлінських функцій між пар-тнерами. Недоліками цієї форми організації є можливі розхо-дження в поглядах, інтересах партнерів, що ускладнює процес управління.
Корпорація (акціонерне товариство) - провідна форма сучас-ного підприємства в країнах ринкової економіки. Незважаючи на те що кількість їх невелика, у створенні валового внутрішнього продукту їм належить провідна роль.
Корпорація є юридичною особою, що утворюється об'єднанням на пайових (часткових) засадах своїх членів (акціонерів) і належить до товариства з обмеженою відповідальністю, оскільки кожен акціонер відповідає за свої зобов'язання лише власним капіталом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Фінанси підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок