Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Формування стратегічного потенціалу, як основа функціонування підприємства на сучасному етапі розвитку економіки

Формування стратегічного потенціалу, як основа функціонування підприємства на сучасному етапі розвитку економіки

Назва:
Формування стратегічного потенціалу, як основа функціонування підприємства на сучасному етапі розвитку економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,49 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування стратегічного потенціалу, як основа функціонування підприємства на сучасному етапі розвитку економіки


З розвитком економіки та бізнесу змінюється характер та напрями процесів організації виробництва, реалізації продукції та послуг, інвестування та конкуренції підприємства. Чітко розроблена стратегія забезпечує підприємствам виживання  в сучасному середовищі, комерційний успіх та стійкий розвиток.
В умовах конкурентного економічного середовища максимальні можливості промислового підприємства визначаються не максимальними можливостями випуску продукції, а спроможністю підприємства передбачити потенційні зміни в зовнішньому середовищі та готовністю гнучко реагувати на  зміни[4.45].
Серед теоретичних досліджень, які висвітлюють різні аспекти, управління стратегічним потенціалом підприємства, механізмів його формування і регулювання слід визначити наукові роботи С. Ю. Хамініч, В. В.Микитенко, І. А. Ігнатьєвої , А. Бородіна, А. Тряпухіна,  А. Коган, І. Ансофф, М. Портер, М. Мінцберг,
Підтримка конкурентних переваг промислового підприємства потребує виконання  цілого переліку нових функцій (бізнес - процесів). До таких функцій  зараховують  спроможність  до аналізу макросередовища, до виділення актуальних потреб та вимог споживачів, до висування та формування  конкурентноспроможних ідей у галузі, до створення та виробництва нової продукції та послуг. Виконання цих функції можливе лише за умов їх забезпечення  необхідними ресурсами - технічними, технологічними, кадровими, інформаційними, фінансовими. Оскільки ресурси які має підприємство, завжди обмежені, то вони повинні бути розподілені між вище названими функціями таким чином, щоб досягти максимально - можливого системного ефекту[3, 77].
В сучасному  хаотичному середовищі стратегія підприємства  розробляється з метою  максимального використання  внутрішнього потенціалу[2, 8].
Тому, в літературі і практиці використовується термін стратегічний потенціал підприємства, який є сукупність  наявних ресурсів та можливостей  для розробки та реалізації стратегії підприємства.
Реальне ринкове середовище характеризується крайньою нестабільністю і непередбачуваністю подій, недостатньо ефективним  економічним законодавством, відсутністю розвиненої інфраструктури. Ці та інші фактори  роблять неможливе нормальне функціонування  українських підприємств. Для покращення ситуації необхідно сформувати більш стабільні  і сприятливі умови, що забезпечать підприємствам досягнення визначених ними  довгострокових цілей свого розвитку. Визначальною умовою, є формування стратегічного потенціалу підприємства. Керівники  проаналізувавши вплив факторів зовнішнього середовища можуть передбачити наявність потенційних загроз і можливості їх усунення[5,5-6].
Доцільним є розгляд етапів формування  стратегічного потенціалу підприємства в умовах нестійкого зовнішнього середовища:
зменшення впливу на діяльність підприємства політичних факторів, які є джерелом невизначеності;
збільшення впливу ринкових факторів, що безпосередньо впливають на ефективність роботи підприємства й аналіз яких  дозволяє його керівництву уточнити стратегію і зміцнити позиції на ринку;
постійний контроль за технологічним середовищем, з метою ідентифікації змін;
аналіз  факторів конкуренції, що дозволяє  керівництву здійснювати постійний контроль за діями конкурентів;
важливу роль відіграють соціальні фактори, що включають такі показники, як зміна суспільних цінностей, настанови, відносини, сподівання, інтерес;
державний вплив, коли держава завжди виконує  визначені економічні функції і встановлює  систему нормативних актів, що регулюють діяльність суб'єктів ринку.
В такому випадку аналіз зовнішнього середовища  дозволяє сформувати перелік загроз, які можуть вплинути  на діяльність підприємства в цілому [1,96-97].


Література:
Бородин А. Этапы формирования стратегического потенциала предприятия // Проблемы теории и практики управления - 2003.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування стратегічного потенціалу, як основа функціонування підприємства на сучасному етапі розвитку економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок