Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Види підприємств. Особливості фінансової діяльності підприємствз іноземними інвестиціями

Види підприємств. Особливості фінансової діяльності підприємствз іноземними інвестиціями

Назва:
Види підприємств. Особливості фінансової діяльності підприємствз іноземними інвестиціями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,22 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з курсу «економіка підприємства»
Види підприємств. Особливості фінансової діяльності підприємств
з іноземними інвестиціями


План
1. Види підприємств
2. Особливості фінансової діяльності підприємств з іноземними інвестиціями
1. Види підприємств
Для практики господарювання в ринкових умовах, кваліфікованого управління підприємствами виключно важливим є їх чітка і повна класифікація за певними ознаками. Загальна кількість виокремлених і згрупованих видів підприємств залежить від числа відібраних класифікаційних ознак. Достатньо повна класифікація підприємств має бути забезпечена за умови використання таких ознак: 1) мета і характер діяльності; 2) форма власності майна; 3) належність капіталу; 4) правовий статус і форма господарювання; 5) галузево-функціональний вид діяльності; 6) технологічна і територіальна цілісність; 7) розмір за чисельністю працівників (табл. 1.1).
* Для переважної більшості підприємств властивим є комерційний характер діяльності з одержанням прибутку. До некомерційних відносяться звичайно благодійницькі, освітянські, медичні, наукові та інші підприємства невиробничої сфери народного господарства.
Приватними є підприємства, що засновані на власності майна окремих громадян, з правом найму робочої
сили. До цього виду відносять також індивідуальні та сімейні підприємства. Вони базуються відповідно на власності майна однієї особи або членів однієї сім'ї, виключно їх особистій праці.
Таблиця 1.1. Класифікація підприємств (фірм) за певними ознаками
Класифікаційні ознаки | Види підприємств (фірм)
Мета і характер діяльності | Комерційні
Некомерційні
Форма власності майна | Приватні
Колективні
Державні
Спільні
Належність капіталу | Національні
Закордонні
Змішані (спільні)
Правовий статус і форма господарювання
Галузево-функціональний вид діяльності | Одноосібні
Кооперативні
Орендні
Господарські товариства Промислові Сільськогосподарські
Будівельні
Транспортні
Торговельні
Виробничо-торгові
Торгово-посередницькі Іноваційно-впроваджувальні Лізінгові
Банківські
Страхові
Туристичні тощо
Технологічна (територіальна) цілісність і ступінь
підпорядкування |
Головні (материнські) Дочірні
Асоційовані
Філії
Розмір за чисельністю працівників | Малі (дрібні)
Середні
Великі (надвеликі)
Колективне — це таке підприємство, що грунтується на власності його трудового колективу, а також кооперативу, іншого статутного товариства або громадської організації.
В Україні функціонують власне державні та державні комунальні підприємства, їх майно вважається відповідно власністю загальнодержавних чи адміністративно-територіальних одиниць.
Якщо підприємство засноване на базі об'єднання майна різних власників (юридичних осіб та громадян), то його називають спільним підприємством (зі змішаною формою власності).
* За належністю капіталу і контролю прийнято розрізняти підприємства (фірми): національні — капітал належить підприємцям своєї країни; закордонні — капітал є власністю іноземних підприємців повністю або у певній частині, що забезпечує їм необхідний контроль; такі підприємства створюються у формі філіалів або дочірніх фірм та реєструються в країні місцезнаходження; змішані — капітал належить підприємцям двох або декількох країн; їх реєстрація здійснюється в країні одного з засновників такого підприємства, це зумовлює місцезнаходження його штаб-квартири, якщо метою створення змішаного підприємства слугує спільна підприємницька діяльність, то його називають спільним. Саме такі численні спільні підприємства функціонують у різних галузях народного господарства України.
* Найбільш важливою є класифікація підприємств (фірм) за правовим статусом і формою господарювання. Одноосібне підприємство є власністю однієї особи або родини; воно несе відповідальність за свої зобов'язання усім майном (капіталом). Таке підприємство може бути зареєстроване як самостійне або як філіал іншого підприємства (фірми). Форму одноосібних підприємств мають переважно малі (дрібні) за чисельністю працівників фірми.
Кооперативні підприємства (кооперативи) — добровільні об'єднання громадян з метою спільного ведення господарської або іншої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Види підприємств. Особливості фінансової діяльності підприємствз іноземними інвестиціями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок