Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Сучасні тенденції побудови та розвитку системи внутрішнього контролю промислових підприємств в Україні

Сучасні тенденції побудови та розвитку системи внутрішнього контролю промислових підприємств в Україні

Назва:
Сучасні тенденції побудови та розвитку системи внутрішнього контролю промислових підприємств в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,19 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Сучасні тенденції побудови та розвитку системи внутрішнього контролю промислових підприємств в Україні


Реалізація стратегічного курсу України на побудову соціально орієнтованої економіки європейського типу і забезпечення її сталого розвитку потребує суттєвого підвищення ефективності системи управління промислового підприємства і однієї з її основних ланок - системи внутрішнього контролю (СВК). Вітчизняні підприємства, як правило, не мають достатнього досвіду розробки і реалізації систем, які дозволяють своєчасно сигналізувати про відповідність прийнятих управлінських рішень місії та стратегічним цілям розвитку. Внаслідок цього зменшуються можливості розвитку як внутрішнього так зовнішнього ринків промислової продукції, ускладнюється процес прогресивної структурної перебудови економіки.
Під СВК зазвичай розуміють всі внутрішні правила та процедури контролю, запроваджувані керівництвом підприємства для досягнення поставленої мети - забезпечення (в межах можливого) стабільного і ефективного функціонування підприємства, дотримання внутрішньої господарської політики, збереження та раціонального використання активів підприємства, запобігання та викриття фальсифікацій, помилок, точність і повноту бухгалтерських записів, своєчасну підготовку фінансової інформації [1, с.88].
У залежності від етапу розвитку і типу господарства, його інституційних особливостей підходи до побудови СВК можуть суттєво відрізнятися. У промислово розвинених країнах наука про незалежний контроль (аудит) спирається на надійний фундамент результатів, що накопичувалися протягом багатьох десятиліть у межах відомих наукових напрямів і теорій загального і внутрішнього аудиту. У їхній розвиток вагомий внесок внесли такі фахівці, як Р. Адамс, А. Аренс, Г. Дженік, Ф. Дефліз, Д. Кармайкл, Д. Лоббек, Ж. Рішар, Д. Робертсон, А. Роджер та ін. [2-7].
Враховуючи загальну історію держав у недалекому минулому та наявність подібних проблем у галузі контролю (аудиту), для українських вчених корисними є результати досліджень вчених та практиків Росії: В. Бурцева, Ю. Данилевського, В. Подольського, Л. Сотнікової, В. Суйца, О.Терехова, О. Шеремет та ін. Значний внесок у дослідження теоретичних і прикладних аспектів проблеми контролю (аудиту) зробили такі вітчизняні фахівці як М. Білуха, Ф. Бутинець, Н. Дорош, Б. Дугінський, В. Завгородній, А. Кузьмінський, О. Петрик, В. Рудницький, Л. Сухарева, А. Ткаченко, Б. Усач, М. Чумаченко, О. Шпиг та ін.
Результати їх досліджень одержали розвиток в роботах колективів ряду вітчизняних та галузевих науково-дослідних інститутів, як то: Інститут економіки НАН України (м. Київ), Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), Державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського (м. Донецьк).
Проте, ряд аспектів проблеми потребують подальшого поглибленого дослідження з урахуванням специфіки функціонування підприємств України в умовах ринкової трансформації господарств та переходу на траєкторію сталого економічного розвитку. Це, зокрема: обґрунтування концептуальних основ побудови СВК, адекватних складу і структурі завдань, що постають перед промисловими підприємствами у специфічному інституційному середовищі України; виявлення особливостей їх функціонування та розвитку СВК. Необхідність подальших досліджень у цій сфері, а також їх наукова і практична значимість визначили вибір теми і методів дослідження, його мету і задачі.
Автор ставить за мету підтвердження гіпотези про наявність залежності ефективного функціонування господарського механізму на промисловому підприємстві від побудови та сталого розвитку належної СВК. Це питання є особливо актуальним сьогодні, коли відбуваються докорінні зміни в області контрольних відносин і апарат внутрішнього контролю (наприклад, відділ внутрішнього контролю) перетворюється на важливу складову керівного складу промислових підприємств [8]. Належна (надійна і ефективна) СВК повинна стати вагомим поштовхом розвитку промислових підприємств в умовах транзитивної економіки в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Сучасні тенденції побудови та розвитку системи внутрішнього контролю промислових підприємств в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок