Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> реферат на тему: Поняття та суть виробничої функції Виробнича функція з двома змінними факторами. Ізокванта.

Поняття та суть виробничої функції Виробнича функція з двома змінними факторами. Ізокванта. / сторінка 3

Назва:
Поняття та суть виробничої функції Виробнича функція з двома змінними факторами. Ізокванта.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,85 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
В першому випадку , відображеному на рисунку, ресурси на вході в процес виробництва є абсолютними замінниками.
Q3, Q2, Q1.
 
На наступному рисунку відображено протилежний крайній випадок: функцію виробництва із фіксованим співвідношенням.
Додаток: функція виробництва Кобба-Дугласа: Q=A*Капа*L , де А – константа, яка залежить від одиниці вимірювання ресурсів, а та - константи, що інформують про відносну важливість праці та капіталу у процесі виробництва. Як правило, та завжди менші від одиниці. – за допомогою даної функції можна легко одержати безпосередні дані про наявність чи відсутність віддачі від масштабів.
5. Якщо обсяги використання факторів змінюються в одному, а не в протилежних напрямках, можна сказати про зміну масштабу виробництва, яка може спостерігатись у довгостроковому періоді, коли всі фактори є змінними.
Ступінь віддачі від масштабу виробничої функції визначає, як зміниться випуск продукції, коли використання усіх факторів буде пропорційно збільшено (наприклад, удвічі). Якщо випуск продукції при цьому зростає в 2п разів, то говорять, що виробнича функція є однорідною ступеня п і для неї можна визначити ефект масштабу.
Так, якщо при подвоєнні обсягів використання усіх факторів виробництва випуск теж подвоюється вдвічі, тоді маємо постійну віддачу від масштабу (або постійний ефект масштабу, п=1)(велике туристичне агентство може надати таку ж кількість послуг на одного клієнта і скористатися таким самим співвідношенням капіталу (площа офісу) і праці (агенти), як і мале туристичне агентство, яке обслуговує меншу кількість клієнтів). Якщо ж випуск при цьому зросте більше ніж удвічі, тоді виникає зростаюча віддача від масштабу (зростаючий ефект масштабу, п1)(лінія складання автомобілів), якщо менше ніж удвічі – тоді можна казати про спадну віддачу від масштабу (спадний ефект масштабу, п1).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Поняття та суть виробничої функції Виробнича функція з двома змінними факторами. Ізокванта.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок