Головна Головна -> Реферати українською -> Мікроекономіка -> Організація основного в-ва.

Організація основного в-ва.

Назва:
Організація основного в-ва.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема: Організація основного в-ва.
Виробничий процес і принципи його організації.
Організаційні типи в-ва і їх техніко-економічна характеристика.
Методи організації виробничого процесу.
Організація виробничого процесу в часі.
1. Виробничий процес – це сукупність організованих в певній послідовності процесів праці і природних процесів, в результаті яких сировина і матеріали перетворюються в готову продукцію. Це сукупність взаємозв’язаних дій працюючих людей, засобів праці та природи – складових виготовлення продукції.
Головною складовою частиною виробничого процесу є технологічний процес – це сукупність дій, під впливом яких змінюється стан предмета праці.
Виробничий процес у комплексі можна поділити на наступні частини:
Основне в-во – це процеси, при яких відбувається обробка предметів праці, включаючи переміщення їх від одного робочого місця до іншого з метою виготовлення відповідної продукції. До основного в-ва на п-ві відносять ті підрозділи, які пов’язані з переробкою сировини і матеріалів та виготовленням продукції: заготівельний, механічної обробки, зварних конструкцій, складальний, фарбувальний.
Технічне обслуговування – це процеси, спрямовані на забезпечення роботи обладнання і підтримку його в придатному стані для експлуатації в процесі в-ва. Сюди належать: в-во всіх видів енергії, технічний нагляд, ремонтні служби, виготовлення запасних частин та інструментів.
Матеріальне обслуговування – це процеси, спрямовані на забезпечення основного в-ва і технічне обслуговування предметами праці. Матеріальне обслуговування включає постачання п-ва матеріальними ресурсами, їх транспортування і зберігання.
Загальне обслуговування в-ва – це управління п-вом, його охорона та інші функції, що належать до всіх 3-ох попередніх частин виробничого процесу, при якому відбувається повний кругообіг капіталу.
Крім того, на п-ві виробничий процес поділяється на часткові процеси, які охоплюють уособлену частину загального процесу і виконуються різними підрозділами п-ва. З метою систематизації часткові процеси класифікуються за ознаками:
за роллю виробничого процесу в загальному процесі виготовлення продукції часткові процеси поділяються на основні, допоміжні і обслуговуючі.
за формою впливу на предмет праці часткові процеси бувають технологічні (із участю людини) і природні.
за характером виконуваних робіт: аналітичні, синтетичні і прямі. Аналітичні процеси передбачають розщеплення окремого виду сировини на окремі продукти, які надходять в наступну обробку. Синтетичні передбачають об’єднання напівфабрикатів, що надійшли з різних процесів, в єдиний продукт. Прямі процеси передбачають отримання одного виду продукції з одного виду сировини.
за ступенем безперервності протікання: неперервні і дискретні.
Основне в-во може складатись з одного або декількох видів в-ва. Кожне в-во ділиться на відокремлені одна від одної частини – фази або стадії. Такими стадіями є: розкрій матеріалів і в-во заготовок, машинна обробка заготовок, складання виробів, оздоблювання, фарбування і т.д..
Стадії, в свою чергу, складаються з операцій. Під операцією мається на увазі процес (закінчена частина виробничого процесу), що виконується над однаковими предметами праці при незмінних засобах праці.
Залежно від змісту та участі у формуванні готової продукції операції поділяються на технологічні, транспортні, контрольно-обліково-сортувальні і операції зберігання. Технологічні операції називаються основними, транспортні, контрольно-обліково-сортувальні і операції зберігання називаються допоміжними.
Принципами організації в-ва є:
принцип спеціалізації
пропорційності
паралельності
ритмічності
прямоточності.
2. Ефективність організації в-ва визначається організаційним типом в-ва. Під організаційним типом в-ва розуміють сукупність ознак, які враховують кількість продукції, яка випускається, повторюваність в-ва, стійкість номенклатури продукції, кваліфікацію робітників і використання обладнання.
Є такі типи в-ва:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Організація основного в-ва.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок